Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Bezárt egy teljes kínai város

Gyakorlatilag az összes üzlet bezárt egy kínai városban, miután elterjedt a hír, hogy a helyi hatóságok hamisítás elleni razziába kezdenek. A városvezetés tagadja pletykát.

A hírek szerint július közepétől kezdődően kezdtek el bezárni a boltok a kínai Shenyang városában, miután a kereskedők között egy nagyszabású, hamisítás elleni razzia híre kezdett el terjedni. A becslések szerint jelenleg a helyi üzletek 95 százaléka tart zárva.

A városvezetés tagadja a hírt. A jelentős bírságokat kilátásba helyező razzia hírét pletykának minősítették, és kérték a boltosokat, hogy nyissanak ki. Shenyang lakosai mindeközben a kínai mikroblogon panaszkodnak arra, hogy városuk gyakorlatilag élhetetlenné vált a bezárt üzletek miatt.

(Via: Daily Mail)

0 Tovább

LOVE KILLS LOWI?!

Vásárlási tapasztalattal kampányol a hamisítványok ellen a Nemzetközi Védjegy Szövetség (International Trademark Association, INTA). A videó tanúsága szerint még a figyelmes vásárlókat is könnyedén átverik a hamisítók.

Az INTA "Unreal" címmel indított, a fiatalokat megcélzó kampányához készült videóban egy lány mesél barátnőjének arról, hogyan vett hamis Ed Hardy táskát szándékán kívül. Mint mondja, a táska első pillantásra eredetinek tűnt, ám annyira olcsó volt, hogy azt már szinte "lopásnak" érezte. Mivel azonban nagyrajongója a márkának, gyorsan fizetett, és csak később vette alaposan szemügyre szerzeményét. A táskán minden jellemző Ed Hardy motívum és logó szerepel, ám a márka termékein rendre feltűnő szlogen - Love kills slowly - helyett egy teljesen értelmetlen szöveg szerepelt.

Egy ilyen feltűnő és ostoba hiba miatt a táska nem más, mint kidobott pénz. Ha nem akartok ti is így járni, vegyetek részt a Nagy Nyári Hamisítvány-vadászat című játékunkban, osszátok meg velünk tapasztalataitokat és nézzétek meg, mások milyen hamisítványokba futottak bele!

0 Tovább

Indiában az amerikai hadieszközök hamis alkatrészeit keresik

Indiában az amerikai hadieszközökbe szerelt, kínai eredetű hamis alkatrészek után kutatnak, erősítette meg az ország védelmi minisztere.

A.K. Antony, India hadügyminisztere egy parlamenti kérdésre adott válaszában megerősítette, a hamis alkatrészekről szóló média-híradások sajnos meglalpozottak. Az amerikai Szenátus Fegyveres Erők Bizottsága jelentést adott ki május folyamán, amely megállapította, hogy kínai eredetű hamis alkatrészek kerültek kritikus fontosságú amerikai védelmi rendszerekbe. A különleges műveleti erők helikoptereiben és felderítő repülőgépekben is hamisítványokra bukkantak, a C-17, C-130j, C-27J és P-8A repülőgépek mellett.

Az elmúlt öt év folyamán India számos haditechnikai eszközt szerzett be Amerikából, árulta el a védelmi miniszter. Ezek között megtalálni a Jalashwa néven kötelékbe állított hadihajót, UH-3H helikoptereket, Harpoon rakétákat, szonár-berendezéseket és periszkópokoat, nagy hatótávolságú repülőgépeket és a gyorsreagálású erők motorcsónakjait – tudósít az AviationWeek hírportál.

Ugyanakkor Mark Kronenberg, a Boeing Defense, Space and Security nemzetközi üzletfejlesztésért felelős alelnöke elmondta, a hamis alkatrészek ügye szerinte nem árnyékolta be az ő indiai ügyleteiket.

– Egész őszintén szólva, nem új jelenség, hogy hamis alkatrészekre bukkannak. A védelmi és a civil szektorban is ismerjük ezt a problémát. A beszállítók tehetnek róla, a terméklánc alján. Megesik, hogy a magasabb szintű beszállítók nem szűrik ki ezeket, de a Boeing beszállítói lánc menedzsment mechanizmusain nem mennek át ezek az alkatrészek. (…) Igen, voltak problémák a C-17-es repülőgépekkel, de átvilágítottuk őket, és kiszűrtük a hamisítványokat – adott hangot optimizmusának az üzletember.

(VIA: AviationWeek

0 Tovább

Hamis sportruhákat kaptak az egyiptomi olimpikonok!

Egy szinkronúszó szerint hamis sportfelszereléseket kaptak az egyiptomi olimpikonok. A sportoló Nike logós sporttáskáján Adidas logós cipzárak vannak.

Felmerült a gyanúja annak, hogy az egyiptomi olimpiai delegáció tagjai hamis sportruhákat kaptak, miután Yomna Khallaf szinkronúszó hölgy nyilvánosságra hozta sporttáskája „szokatlan” márkajelzését. A táskán jól látható Nike jelzés szerepel, ellenben a cipzárak az Adidas logójával vannak ellátva.

Az Egyiptomi Olimpiai Bizottság a hír kapcsán meglepődésének adott hangot, hogy a sportfelszerelés nem a Nike-től származik, a sportcég pedig azon aggodalmának, hogy az egyiptomi sportolók nem megfelelő minőségű felszereléssel vesznek részt a sporteseményen.

Gen Mahmoud Ahmed Ali, az olimpiai bizottság elnöke egyébként elismerte, anyagi okokból szerződtek kínai értékesítővel a sportfelszerelések beszerzésére: az egyiptomi gazdaság bizonytalan helyzete okán a lehető legolcsóbb megoldást keresték.

A Nike és a bizottság tárgyalásokat kezdett a helyzet rendezésére. Ennek eredményeként bár az egyiptomi fél felajánlotta, hogy új felszereléseket vásárol, a Nike végül adományként juttatta el a sportolókhoz az új felszereléseket.

(Via: Times of Israel, Sydney Morning Herald)

0 Tovább

A színek sem elég pigmentáltak!

Rég néztük már termék összehasonlítós videót, így épp itt volt az ideje, hogy keressünk egyet. Ezúttal a magyar szépségápolással foglalkozó bloggerek körében is népszerű Urban Decay Naked 2 nevű szemfesték palettájának eredeti és hamis verzióját vesszük górcső alá.

Az összehasonlító videó ezúttal is elég alapos, és részletekbe menően elemzi a különbségeket. Kiderül, hogy a hamisítvány egy eBay vásárlás eredményeként érkezett, ahol az eladó elismerte ugyan, hogy a csomagolás picit sérült, de kifejezetten állítottan, hogy a paletta eredeti. A kézhez vételt követően persze kiderült, hogy nem az. Külön szomorúság, hogy a videó készítője a születésnapjára rendelte a terméket, és különleges ajándék helyett, hamisítványt kapott.

Nos, a videó tanúsága szerint az eredeti (fölső) és hamis (alsó) termékek elég hasonlóak ahhoz, hogy megtévesszék az avatatlan szemeket, de van számos eltérés, ami segít az azonosításban. Rögtön látható, hogy a hamis és eredeti paletták külső csomagolása eltér, és a hamisítvány mellett nem szerepel az eredetihez csomagolt szájfény. Ezen felül a hamisítvány csomagolása gyengébb minőségű: több helyütt látszik a ragasztás, az anyagok minősége kevésbé tartós, belül a tükör lötyögősen van beragasztva.

Ami a szemfesték legfontosabb részét, a színeket illeti, ezek a videó szerint kevéssé pigmentáltak, amely különbség felkenve látszik leginkább, ráadásul az eredetivel szemben egyáltalán nem tartósak.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek