Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hamisítás elleni kampányt díjaztak Cannesban

A Leo Burnett bejrúti irodájának FAKE IT ALL című hamisítás elleni kampányát díjazták a Cannes-i Reklámfesztiválon. A Brand Protection Group számára készített kampány Ezüst Oroszlán díjat kapott a legjobb integrált PR vezérelt kampány kategóriában. A Youtube-ra feltöltött videóból kiderül, hogyan állt össze a többek között televíziós reklámmal is megtámogatott kampány.

0 Tovább

Hormonzavart okozó gyerekjátékok

A HENT híroldalán olvasható hír szerint a brit hatóságok olyan gyerekjátékra bukkantak az országban, amely súlyosan egészségkárosító hatású lehet a kicsikre nézve.  A brit szakértők egy Ben 10 figurát vizsgáltak be, amelyet egy helyi anyuka juttatott el a hatóságokhoz. A szülő a gyermekek körében népszerű játékot fiainak rendelte az interneten, de a házhoz szállítás után gyanúsnak találta a kapott termék minőségét.

A laborvizsgálatok kimutatták, hogy a játék a hatóságilag megengedett mennyiségnél jóval nagyobb arányban tartalmaz nehézfémet. Kiderült ráadásul, hogy a hamisítók a műanyag elemek öntésénél olyan diszpergálószert használtak, amely kisgyerekek esetében hormonzavart okozhat. Az anyag gyermekjátékokban történő használata káros egészségügyi hatásai miatt az Európai Unióban már évek óta tiltott.

A brit szakértők szerint egyébként a hamisítók mindig azokat a játékokat hamisítják, amelyek aktuálisan nagyon népszerűek. A Ben 10 figurák például 2010 karácsonyának voltak a slágertermékei a szigetországban.

0 Tovább

Rágó a borban... Fúj!

Alkoholhamisítási ügyletet derítettek fel a brit hatóságok, miután egy liverpooli vásárló rágót talált a megvásárolt boros palack alján. Fúj!

A hatóságok a fogyasztói bejelentést követően ellenőrizték a liverpooli üzlet árukészletét, és 50 palack hamis bort foglaltak le a helyszínen. Az italokat laborvizsgálatra küldték, mivel a felbontott palackoknak erősen ecetes szaga van. A hatóság a borosüvegek és a címkék állapotából arra következtetnek, hogy az üresen talált/megvásárolt eredeti palackokat a hamisítók újratöltötték, majd ismét lezárták. Az ellenőrök szerint a palackok és címkék állapota, valamint az üvegek lezárásának módja (műanyag fóliázás fedte a fémkupakot a megszokott fémkarikás rögzítés helyett) figyelmeztető jel arra, hogy az ital hamisítvány lehet.

0 Tovább

Szabadalmat sért a BitTorrent működése?

Sokat olvasni arról, hogy egyik, másik BitTorrent kliens ellen peres eljárás indul, mert a rendszeren terjesztett tartalmak illegálisan vannak közölve, sértve ezzel a szerzők jogait. Újdonság azonban annak a lehetősége, hogy a BitTorrent rendszer már önmagában jogsértő lenne. Egy San Francisco-i cég azonban ezt állítja.

A Tranz-Send Broadcasting Network a napokban nyújtott be keresetet az amerikai bíróságra azzal az érveléssel, hogy a BitTorrent a vállalkozás tulajdonában álló szabadalmat sért. Állásfoglalásuk szerint a cég 1999-ben adott be szabadalmi kérelmet egy fájlcserélő szabványra vonatkozóan. Az oltalmat 2007-ben kapták meg.

A kérdéses szabadalom egy olyan fájlcserélő rendszert ír le, amelynek főbb elemei az adatbázis, a kliensek és szerverek. A szerver adaptív módon a letölteni kívánt adatokat egy vagy több klienstől fogadja, az adatokat a hálózatnak és az elérési pontoknak megfelelő optimális adatátviteli sebességet meghatározva továbbítja. Most a bíróságon múlik annak eldöntése, hogy ezzel a szabadalmi leírással azonosan működik-e a BitTorrent, és így jogsértő-e a rendszer.

Ha a bíróság úgy találja, hogy igen, az alapjaiban megingatná a BitTorrent működését. Csak képzeljük el azt a helyzetet, hogy BitTorrent 100 millió felhasználója által indított minden egyes letöltés után jogdíjat kell fizessen...

0 Tovább

Alkoholhamisítás animálva

Nem kevés energia befektetéssel készült alkoholhamisítás elleni kampányfilmre bukkantunk az imént. A Save The Spirits kampány keretében készült videó animációs film formájában mutatja be, milyen kiterjedésű problémáról van, milyen módszerekkel készülnek a hamisítványok, és milyen kockázata van a hamisítványok fogyasztásának. Nekünk legjobban a módszerek ábrázolása tetszik (kb. 1:30-nál).

Ha megnézitek a kapcsolódó weboldalt, akkor az intro után is számos tartalmas információra bukkanhattok. Például, hogy a globálisan forgalomba került alkoholos italok 12 százaléka hamisítvány, vagy hogy Oroszországban több tízezren halnak meg évente hamis italok fogyasztása okán.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek