Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

1000 dollárra büntetnék a hamisítványt vásárló New York-iakat

New York kínai negyedének képviselője által benyújtott törvénytervezet elfogadása esetében a jövőben könnyen a rács mögött találhatja magát az a fogyasztó, akit hamisítvány megvásárlásán érnek tetten. A jogszabály börtönbüntetés mellett ezer dollár összegű pénzbírságot helyez kilátásba. A törvénytervezet szerint azoknak nem kell félni, akik mondjuk hamis táskával a vállukon közlekednek, a hatósági intézkedéshez tetten érés lenne szükséges.

Chinatown képviselője szerint nagyon fontos, hogy ne csak a hamisítványok kínálatát, de az irántuk mutatkozó keresletet is csökkentsék, hiszen, amíg van aki megveszi, lesz, aki terjeszti. Jogos érvelés.

Nem New York az első, ahol a vásárlókat próbálják elrettenteni a fogyasztás kriminalizálásával. Tavaly nyáron járta be a médiát a hír, miszerint az olasz hatóságok 1000 euróra büntettek egy turistát, aki hamisított Louis Vuitton táskát vette a jesolói strandon egy szenegáli kereskedőtől. A táska, bár nagyon hasonlított az eredetire, egy dologban lényegi különbséget mutatott: luxuscikkhez képest alig 7 eurót kért érte az eladó...

0 Tovább

Kettőből egy gyógyszer hamis

Képzeld el, hogy Kenyában élsz, a gyermeked maláriás lesz, a helyi üzletben megveszed a már bevált gyógyszert, de a gyermek nem lesz jobban. Néhány nappal később belehal a betegségbe. A halál oka malária, de a gyermek épp annyira a gyógyszerhamisítás áldozata, mint a betegségé... Ezekkel a mondatokkal kezdődik az alábbi videóriport, amelyet egy ausztrál csatorna készített a gyógyszerhamisításról.

Az anyag szerint világszerte 15 százalék lehet a forgalomba került hamis gyógyszerek piaci aránya, de Afrika, Ázsia, Latin-Amerika egyes országaiban ez az érték elérheti az 50 százalékot is, és a hamisítás nem csak a malária elleni gyógyszereket érinti: antibiotikumok, fogamzásgátlók, fájdalomcsillapítók, szív- és rákgyógyszerek, mind szerepelnek az illegális kínálatban. Ezek nagy veszélye, hogy összetételük és származásuk bizonytalan: gyártási körülményeik nem higiénikusak, összetevőik ellenőrizetlenek, hatóanyaguk kevesebb, több, eltérő, csak, hogy néhány példát említsünk.

Fejlett egészségügyi rendszerünk ellenére mi sem vagyunk biztonságban: az interneten bárki számára könnyen hozzáférhetőek a hamisítványok, amelyek gyakran olyan megtévesztően csomagoltak, hogy a szakértők számára is nehéz a megkülönböztetés.

A helyzet valószínűsíthetően nem fog egyik napról a másikra javulni. Nemzetközi összefogásra, fokozottabb hatósági fellépésre, szigorúbb szankciókra lenne szükség, és ami nagyon fontos, körültekintő, óvatos vásárlókra, akik ellenőrzik, átgondolják mi az, amit megvesznek, és azt, hol veszik meg.

0 Tovább

Zúzás Kínában!

Tegnap írtunk róla, hogy Kína 26 millió kalózlemezt és egyéb illegális kiadványt semmisített meg a szellemi tulajdon világnapja alkalmából. Most találtunk arról, hogy ezt milyen látványos keretek között valósították meg.

Több száz doboznyi CD, több teherautónyi könyv végezte bezúzva számtalan hatósági személy és kormányhivatalnok jelenlétében, figyelmeztetve a hamisítókat, hogy a kalózkodást Kína nem kívánja tolerálni.

0 Tovább

Jay-Z kiosztaná a hamisítókat

Az amerikai rapper ruhamárkájának jogi képviselői eljárást indítottak egy floridai nagykereskedő ellen, amely a kereset szerint másolja a Jay-Z nevével fémjelzett termékeket. A Rocawear ügyvédei szerint a nagyker elsősorban a farmernadrágok és női felsők dizájnját utánozza, ezért jogi úton szeretnék elérni, hogy a céget eltiltsák az utánzatok gyártásától, árusításától és hirdetésétől.

Nem ez az első eset egyébként, hogy a floridai cég tulajdonosát neves zenészt érintő visszaélés miatt perbe fogják. 2009-ben azért indult ellene eljárás, mert boltjában Michael Jackson nevével és arcképével engedély nélkül ellátott pólókat, posztereket és más emléktárgyakat értékesített.

0 Tovább

Így razziáznak a britek

Exluzív fotosorozatot közölt a Gizmodo portál Nagy-Britannia eddigi legnagyobb hamis audióeszköz lefoglalásáról. A beszámoló szerint tavaly novemberben Kínában mintegy 1200 darab hamisítványt foglaltak le egy ellenőrzés során. Ugyanezen kezdeményezés eredményeként ez év februárjában Nagy-Britanniában tartottak házkutatást a hatóságok egy raktárban. A két helyszínen mintegy félmillió dolllár értékben kerültek elő hamis audioeszközök, főleg fejlhallgatok, de mikrofonokat és erősítőket is találtak. Lássuk, hogyan!

A kínai helyszín:

A brit helyszín:

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek