Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

12 keréken gurul Villám McQueen

Akartok látni valami retteneteset? Most bukkantunk rá erre a videóra, amelyben a készítő két, feltehetőleg kínai gyártmányú Villám McQueen játékot mutat be. A Disney/Pixar rajzfilmből megismert mesehőst az egyik esetben a csomagoláson feltüntetettel ellentétben Rust-eze-nek hívják és szörnyű villogással kísérve borzasztó hangokat ad ki. A másiknak nem látszik pontosan a neve és a versenyszáma, de négyszer három keréken gurul és ismételten rettenetes zajt bocsát ki.

Egyértelmű hamisítványok, amelyek veszélyesek lehetnek a gyerekekre. Másrészt az ilyen zajos játékok minden szülő rémálmai lehetnének...

0 Tovább

Kalózfilmet vetít a belorusz tévé?

Az Oscar-díjak átadásának hétvégéjén a fehéroroszországi nemzeti televízióadó régi Oscar-díjasalkotások vetítésével kedveskedett nézőinek. Az egyik film, amelyet műsorra tűztek, a tavaly a legjobb alkotásnak járó elismeréssel honorált A bombák földjén volt, ám a hírek szerint a tévéadó kalózpéldányt vetített. A TorrentFreak beszámolója szerint a film vége felé egy női hang zavarta meg az akcióra koncentráló nézőket a következő bejelentéssel: A film jelen példánya kizárólag az interfilm.ru számára készült.

A közlésnek valószínüleg csak azok a nézők tulajdonítottak nagyobb jelentőséget, akik aktív BitTorrent használók, és tudják, hogy az interfilm.ru egy prominens tracker oldal. Az interfilm-re feltöltöt kalózfájlok esetében gyakori a forrásra utaló hangüzenet. A site-nál 2009-ben az Amerikai Mozgókép Szövetség (MPAA) kezdeményezésére razziát tartott az orosz rendőrség, ennek eredményeként az üzemeltetők szerzői jogi jogsértés vádjával egy jelentős összegű kártérítést követelő perben találták magukat.

Bár a televízióadó közleménye szerint a vetítési jogokat természetesen megvásárolták, így a hangüzenet csak valamilyen technikai hiba lehetett, A bombák földjén alkotói valószínüleg így sem repesnek az örömtől...

Ebben a részben hangzik el az ominózus mondat:

0 Tovább

Királyi esküvőre szólnak a hamis meghívók

Királyi esküvőre szóló hamis meghívókat ajánlott megvásárlásra a The Mail újságírójának és egy Los Angeles-i szuvenír gyártónak egy férfi, azt állítva, hogy a Vilmos herceg és Kate Middleton áprilisi esküvőjére a meghívókat nyomtató cégnél dolgozik. Az eredeti készítő, a Barnard and Westwood képviselője közölte, hogy a férfi nem dolgozik náluk, ellenben vizsgálatot kezdeményeznek az ügyben, hogy kiderítsék, hogyan tudott az eredetivel gyakorlatilag megegyező hamisítványokat gyártatni.

Kép forrása: facebook.com/TheBritishMonarchy

A hamis invitációk állítólag egy apró egy apró eltérést mutatnak a hivatalos meghívókhoz képest: a pontozott vonalak felett a név helye még üres. A meghívottak nevét egyébként kézzel írják be az eredeti példányokba is.

A férfi 3200 dollárt kért az újságírótól a hamis meghívókért, hangsúlyozva, hogy további példányokat is tud szerezni, ha igény van rá…

0 Tovább

Saját célra letölteni törvényszegés, de nem bűn

Bizonyos törvények megszegésére vonatkozó attitűdjükről kérdezte a dán állampolgárokat a Rockwool Foundation Research Unit egy, a napokban közzétett kutatása során. Azt találták, a szerzői jog illegális letöltés formájában történő megsértése a többség szerint nem probléma.

Többek között adózási és biztosítási visszaélésekkel is foglalkozó kutatásban azt kérték a válaszadóktól, hogy egy 1-től 10-ig terjedő skálán jelöljék meg, mennyire tartják elfogadhatónak az illegális letöltést, ha az magáncélú használatra történik.

A HENT híroldalán olvasható cikk szerint tízből heten nem emelnek kifogást a magáncélú letöltés ellen. A válaszadók 15-20 százaléka egyenesen teljeskörű egyetértésének adott hangot, és csak tízből hárman mondták, hogy ez a fajta törvényszegés elfogadhatatlan.

Fontos megállapítás viszont, hogy csak a magáncélú letöltéssel szemben ilyen megengedők. Amennyiben az illegális letöltés haszonszerzési céllal történik, az négyből három megkérdezett számára már elfogadhatatlan.

Ha valaki tud dánul, az itt elolvashatja a felmérés eredetijét.

0 Tovább

Ezernyi hamis sminkecset Kínából

Már megint a tényleg mindent hamisítanak témához térünk vissza, és ezúttal is a nők figyelmét szeretnénk felhívni a veszélyekre. Az elmúlt hetekben összesen 5400 darab hamis sminkecsetet találtak a helyi hatóságok a Los Angeles-i Nemzetközi Repülőtéren. Bár az eset nem hazai, a magyar piac sem mentes a hamisítványoktól, és így nem árt óvatosnak lenni.

A Kínában gyártott, és onnan importált hamis szettek az Estee Lauder portfoliójába tartozó MAC kozmetikumok márkajelzésével voltak ellátva. A hamisítványok gyenge minőségűek és ellenőrizetlen alapanyagokból készültek, így használatuk az érzékeny szemkörnyéki területeken veszélyes lehet.

A szakértők szerint a hamisítványok márkajelzésük alapján felismerhetők: az eredeti termékek szárán ugyanis dombornyomással szerepel a márkajelzés, és nem csak egyszerűen rá van nyomtatva, ahogy a lefoglalt hamisítványok esetében.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek