Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Holnaptól itthon is szigorúbban büntetik a gyógyszerhamisítókat!

A vonatkozó magyar kormányrendelet értelmében holnaptól, azaz 2011. március 1-jétől szigorúbban büntetik azokat, akik engedély nélkül készítenek, forgalmaznak gyógyszert, továbbá indokolatlan mennyiségben birtokolnak ilyen készítményeket. A hamisgyogyszer.hu oldalán olvasható közlemény szerint az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet módosításával az eddigi ötvenezer forintos pénzbírság összege százezer forintra emelkedett, továbbá mostantól a szabálysértéssel érintett termékeket kötelezően el kell kobozni.

Az engedély nélkül gyártott, illetve forgalmazott termékek elkobzása azért nagyon fontos, mert így egyrészt megfosztják az elkövetőt az illegális haszonszerzési lehetőségtől, továbbá megakadályozzák, hogy az engedély nélküli, bizonytalan összetételű, az előírásoknak nem megfelelő készítmények forgalomba kerüljenek, és így veszélyeztessék a fogyasztók egészségét.

A megváltozott szankciók nem csak a hamisítókkal, de azokkal szemben is érvényesek, akik forgalomból kivont, vagy Magyarországon nem engedélyezett gyógyszert, illetve hazánkban orvosi rendelvényre kiadható gyógyszernek minősülő anyagot indokolatlan mennyiségben tartanak maguknál. (Indokolatlan a gyógyszermennyiség, ha arról megállapítható, hogy nem valamely meghatározott beteg személyes szükségleteinek kielégítését célozza.)

0 Tovább

Darabokra szedik a hamis pendrájvot

Most bukkantunk rá az alábbi videóra, ami egy hamis pen drive apróra szedését mutatja be, és egyben fontos tanulságokkal szolgál a tudatos online vásárláshoz. A videó készítője az eBay aukciós portálon keresztül vásárolta a Kingston DataTraveler 310 márkajelzésű pen drive-ot. Azt hitte jó üzletet csinál, ám a készhez vételt követően rájött, hogy hamisítványt kapott.

Mint a videóból is látszik, a termék szépen van csomagolva, és látszólag minden rendben van vele. A kicsomagolást követően viszont gyanússá válik az eszköz súlya - mint a készítő mondja, volt már a kezében hasonló kapacitású USB eszköz, amely lényegesen nehezebb volt.

A második gyanús elem, hogy bár a műanyag részek szépen vannak elkészítve, az egész valahogy még sincs összerakva rendesen - a pici elemeket csak összepattintották, és seperc alatt szét lehet szedni. A burkolat leválasztását követően előkerül a pen drive "agya", amelyről szakértői szemmel látható, hogy nem a csomagoláson feltüntetetett kapacitással bír. Bár 256 giga tárhelyet jelez, valójában csak 4 gigányi adat másolható rá...

A tanulság? Nem árt tisztában lenni a megvásárolni kívánt termék átlagos piaci árával. Ebben az esetben például a javasolt 600 dolláros ár helyett 60 dollárt kértek, ami már túl szép ahhoz, hogy igaz legyen... Tehát, ha online vásárolunk, járjunk el körültekintően: tájékozódjunk előzetesen a termékről specifikációiról, és a lehetőségekhez mérten győződjünk meg az értékesítő megbízhatóságáról, mielőtt bepakoljuk termékeit a virtuális kosarunkba.

2 Tovább

Azokon a napokon sem árt óvatosnak lenni

Már többször emlegettük itt a blogon (legutóbb például hegymászó karabinerek kapcsán), hogy nem kellene meglepődnünk, mert a kínaiak tényleg mindent hamisítanak, amire van kereslet.

Most éppen a HENT híroldalán olvasható cikk kapcsán jutottunk erre a gondolatra, amely szerint mintegy 2500 kartonnyi hamis Always egészségügyi betétet foglaltak le a napoban az ugandai hatóságok. Mondanunk sem kell, hogy a termék mennyire lehet higiénikus, és ilyenformán használata mennyire egészséges a nők számára...

A termék eredeti gyártója, a Procter & Gamble szerint egyébként az ugandai piacon forgalomba kerülő Always termékek minimum 40 százaléka (!) hamisítvány. A cég szerint a hamisítványokat mintapéldányok alapján, utángyártással készítik Kínában, de a hamisítási folyamatban importőrként és terjesztőként az ugandai kereskedők is közreműködnek...

Bár afrikai esetről szól a hír, mégis azt tanácsoljuk minden nőnek, hogy azokon a napokon csak megbízható helyeken vásárolt termékeket használjon a saját biztonsága érdekében.

1 Tovább

Olcsón megúszta a fájlcserélő

Negyvennégy zeneszám illegális megosztásáért összesen 2000 korona (311 dollár!) pénzbírságot szabott ki a svéd bíróság egy fájlcserélőre. A 26 éves érintett ellen a Hanglemezkiadók Nemzetközi Szövetsége (IFPI) kezdeményezett eljárást. Bár a bíróságon alapvetően 45 dollár/dal összegű kártérítés megítélését kérték, a végső összeg végül dalonként 7 dolláros büntetést jelent.

Az összeg meglepően alacsony, ha az amerikai bírósági gyakorlattal hasonlítjuk össze. Bár az amerikai Jammie Thomas-Rasset és Joel Tenenbaum esete kirívó, érdekes összevetni, hogy az előbbire összesen 1,5 millió, az utóbbira 67,500 dolláros kártérítést rótt ki az eljáró testület. Thomas-Rasset 24, Tenebamum 31 dal illegális terjesztéséért került bíróság elé. Az ügy jelenlegi állása szerint esetükben a kártérítés dalonkénti összege több mint 62 ezer, illetve 2100 dollár.

Nem állítjuk, hogy nem fedezhető fel aránytalanság az amerikai ítéletekben, de a svéd bíróság által megítélt összeg mégis látványosan kevésnek tűnik...

3 Tovább

Mosószer hamisítókat fogtak a magyar vámosok

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói nyolcezer liter hamis mosószerre és a hamisítványt gyártó üzemre bukkantak hétvégén. A HENT beszámolója szerint az ismert márkára hasonlító készítményeket egy pécsi raktárban találták meg, míg egy békés megyei helyszínen rábukkantak a komplett gyártóüzemre is. a A NAV szerint elképzelhető, hogy a helyszínen gyártott hamisítványokból a boltokba is került.

Az üzemben az eredeti termék csomagolására hasonlító matricákat és flakonokat állítottak elő. A NAV nyomozói 3 millió forint értékben találtak flakonfújó gépeket és a mosószert a helyszínen. A hamisítványok gyártásával és forgalmazásával négy személyt gyanúsítanak.

Az m1 reggeli híradója közölt felvételeket a razziáról és a helyszínről.

A vonatkozó hír kb. 3:35-től látható.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek