A közelmúltban írtunk hamis és eredeti okostelefonok összevetéséről. Nos, aki ilyen árkategóriában vásárol készüléket, az többnyire szeretne vigyázni is rá, így nem árt, ha tudja, a tartozékokat is hamisítják!
Melyik melyik?
A közelmúltban írtunk hamis és eredeti okostelefonok összevetéséről. Nos, aki ilyen árkategóriában vásárol készüléket, az többnyire szeretne vigyázni is rá, így nem árt, ha tudja, a tartozékokat is hamisítják!
Melyik melyik?
Jó rég hoztunk már termék összehasonlítós videót, így itt az ideje egy újabbnak! Az alábbi videó a Samsung slágertermékét a Galaxy S III eredeti és hamis verzióját hasonlítja össze.
Már 1952 októberében szabadalmaztatták a vonalkódot, ami hatvan éves pályafutása alatt a világ minden termékét "meghódította". A technológiát hamisítás ellen is sikerrel alkalmazzák.
1952. október 7-én került szabadalmi oltalom alá a vonalkód, napjaink legelterjedtebb információs kódja. A szabadalmat Bernard Silver és Norman Joseph Woodland jegyzi, akik automatikus információleolvasás technológiája iránti kutatásaik során fejlesztették ki a különböző vastagságú függőleges világos és sötét közökből, illetve vonalakból álló kódsort. (Nem mindenki tudja, de a vonalkódban nem a fekete vonalak, hanem a köztük lévő fehérek a "hasznosak", mivel ezekről verődik vissza a leolvasó által kibocsátott impulzus. A különböző vastagságú és távolságú fehér vonalak egy számsorozatot kódolnak, amit általában számjegyekkel is kiírnak a vonalkód alatt.)
A hamisítványok legfőbb vonzereje olcsó árukban rejlik. Az alábbi oktatóvideó azonban arra mutat rá, miért érdemes mégis a drágább, de eredeti terméket megvásárolni, sőt azoknak is tartogat választ, akik nem értik, miért drágább az eredeti, ha a hamisító olcsóbban állítja elő látszólag ugyanazt a terméket.
Eltérő a színe, a csomagolása, de még az illata is - ma mutatott videónk hamis és eredeti Chanel parfümöket vet össze.
Mindig érdekes nézni, milyen különbségeket találnak hamis és eredeti termékek között az összehasonlító videókban. Az alábbi anyag kissé remegős kamerakezelésű ugyan, de jól látható eltérésekre mutat rá. Először is, ami rögtön feltűnik, hogy a Coco Mademoiselle fantázianevű illatkreáció eredeti és hamis verziója eltérő színű. Az eredeti folyadék rózsaszín, míg a másolat halovány, inkább barackszínű.
Eltérés, hogy a hamisítvány esetében az üvegcse aljára került a termékcímke, míg az eredeti esetében annak hátoldalán szerepel. A szórófej lötyögős a hamisítvány esetében, ami jó utalás arra, hogy a termék gyenge minőségű, ráadásul az adagoló belső színe is eltérő.
A videóban elhangzik, hogy a két parfümnek az illata sem egyezik, de ezt virtuálisan nem tudjuk megerősíteni. Annyit viszont hozzáteszünk, hogy bár egy eredeti Chanel parfümöt nem mindenki engedhet meg magának, nem érdemes hamisítványokat vásárolni a piacokon, névtelen utcai üzletekben. A hamis parfümök minőségét ugyanis nem ellenőrzik (erre a nagyobb haszon érdekében nem költenek a hamisítók), így sosem tudhatjuk, hogy egy ilyen termék használata egészségügyi, bőrgyógyászati szempontból biztonságos-e.
Külön piros pont a készítőnek azért, mert az összehasonlítást egy parfümériában végezte el.
(Kép forrása: chanel.com)
Utolsó kommentek