Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Te hamisítványt vettél nekem?!

Újabb videókkal jelentkezett a Nemzetközi Védjegy Szövetség (International Trademark Association, INTA) hamisítás elleni kampánya, amely személyes vásárlói tapasztalatokkal figyelmeztet a hamisítványok veszélyeire. Ezúttal a hamis fékek és az ajándékba vett hamisítvány kockázatait ismerhetjük meg.

Egy korábbi bejegyzésünkben láthattátok már annak a lánynak a történetét, aki otthon vette észre, hogy a jó üzletnek tűnő vásárlása eredményeként ostoba elírással tarkított hamisítványért fizetett. Az INTA "Unreal" kampányának újabb szereplői szintén az olcsóságnak dőlnek be. Az első videóban Cody mesél arról, mennyire ciki, hogy akaratán kívül hamisítványt vett a barátnőjének ajándékba. A videó üzenete arra figyelmeztet, a mások ötletein nyerészkedő hamisítók gyenge minőségű, kevéssé tartós anyagokból készítik termékeiket, amelyekre nincsen cseregarancia, viszont megvásárlásuk pénzkidobás.

0 Tovább

Hogyan ne vegyünk hamis iPhone 5-öst?

Vitán felül áll, hogy az Apple legújabb iPhone-ja jelenleg az egyik legkeresettebb termék világszerte. Mivel azonban egyelőre csak néhány országban kapható, a keresletre a hamisítók is reagálnak. Íme néhány tipp a hamisítványok elkerüléséhez!

2 Tovább

NAV akció: hamisított ruhák 28 millióért

28 millió forint értékű hamisított ruházati terméket szállított az a kamion, amelyet Ártándon tartóztattak fel a Nemzeti Adó-és Vámhivatal munkatársai.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőreinek gyanússá vált egy Törökországból érkező és általános ruhaneműket szállító kamiont, ezért a szokásosnál alaposabb vizsgálat alá vetették. A NAV munkatársai először szúrópróbaszerűen választottak ki és bontottak fel néhány ruhás zsákot kamion rakterében. A gyanú beigazolódott, hiszen a kiválasztott zsákok mindegyikében olyan védjeggyel ellátott ruhákat találtak, amelyeken egy egyszerű szemrevételezés alapján is látható volt, hogy azok anyagukban, kidolgozottságukban is silány minőségűek, viszont a rajtuk elhelyezett hamis jelzésekkel alkalmasak arra, hogy a vevőket megtévesszék.

Ezt követően a pénzügyőrök tételesen átvizsgálták a teljes szállítmányt, amelyben közel 5 ezer darab hamis márkajelzéssel (GUESS, Hello Kitty, Zara, DC Shoes, Element) ellátott pólót, pulóvert és nadrágot találtak. Az alábbi videó a rakomány kipakolásáról készült.

0 Tovább

Hamisítványok Martha Stewart konyhájából

Hamis konyhai kések értékesítése okán bírósági eljárás indult az amerikai háziasszonyok modelljeként is ismert Martha Stewart ellen. A vád szerint Stewart cége német Solingen késeket árul, amelyek valójában Kínában készültek.

Matha Stewart, Emeril Lagasse és az állítólagos Solingen kések

Martha Stewartot az Egyesült Államokban nem kell bemutatni senkinek: ő a megtestesült háziasszony, a tökéletes szakács, kertész, varrónő és még ki tudja mi minden. Nevét Magyarországon is egyre többen ismerik már, hiszen a hazai életmódcsatornák is sugározták főzőcskézős, kertészkedős, barkácsolós televízió műsorait, amelyekben tippeket ad a tökéletes otthon kialakításához. Stewart a hagyományos női szerepet képviselve vált milliomos üzletasszonnyá, akinek viszont nem először gyűlik meg a baja a hatóságokkal. 2004-ben tőzsdei csalás vádjával öt hónap börtönbüntetésre ítélték, tavaly bíróság vizsgálta a neve alatt értékesített kerti székek biztonságosságát, most pedig hamisítványok értékesítésének gyanúja merült fel esetében.

A kiváló minőségű evőeszközeiről híres Solingen márkanév tulajdonosa, a Chamber of Industry and Commerce Wuppertal-Solingen-Rumscheid indított pert Stewart és cége, a Martha Stewart Living Omnimedia (MSLO), valamint Emeril Lagasse sztárséf ellen. A floridai bíróságra benyújtott kereset szerint az MSLO a séf nevével fémjelzett konyhai késeket értékesít a Home Shopping Network televíziós adásán, amelyekről azt állítják, pengéjük Solingen gyártmány. A kések pengéjén szerepel is a "Solingen, Németország" jelölés, ám azok valójában Kínában készültek.

Mivel a Solingen jelölés csak azon termékekre kerülhet fel, amelyek valóban a németországi Solingenben készültek, a védjegy jogosultja a fogyasztók megtévesztésére és védjeggyel való visszaélésre hivatkozva 2 millió dollár kártérítést követel minden egyes olyan alkalomért, amikor a kések neve elhangzik Home Shopping Network televíziós adásán. Mivel a tévés vásárló csatorna napi 24 órát, heti hét nap és az év 365 napján sugároz, a kártérítési összeg igen magasra rúghat....

(Via: THR, Huffington Post)

0 Tovább

Melyik a hamisítvány?

Az utca emberét kérdezi az a kampányvideó, amelyet a napokban mutatott be az Egyesült Államok Kereskedelmi Kamarája. A videóban a New York-i Times Square járókelői próbálják eldönteni, két termék közül melyik a hamisítvány és melyik az eredeti.

"Ne te légy a következő áldozat" - hangzik a Egyesült Államok Kereskedelmi Kamarájának Nemzetközi Szellemi Tulajdon Központja (U.S. Chamber of Commerce's Global Intellectual Property Center ) által közétett kampányvideó fő üzenete.

A Dangerous Fakes kampány a hamisítványok veszélyeire hívja fel a figyelmet rámutatva, hogy a mindennapi életben számos veszélyes hamisítvánnyal szembesülünk fogyasztóként: a gyógyszerektől a füstérzékelőkön át a fékpedálokig minden termékből kapható az eredetire megtévesztően hasonlító, ám közel sem olyan megbízható hamisítvány. Ezek az interneten, az utcasarkon, sőt, néha az üzletekben is megjelennek, ám használatuk minőségi hiányosságaik okán kifejezetten veszélyes.

A hamisítványok elkerüléséhez fontos a fogyasztói tudatosság, de ahogy az alábbi videói is mutatja, nem mindig könnyű eldönteni, két pár cipő, két doboz cigaretta vagy két elektromos vezeték közül melyik a hamisítvány.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek