Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Rózsaszín kontra barackszín

Eltérő a színe, a csomagolása, de még az illata is - ma mutatott videónk hamis és eredeti Chanel parfümöket vet össze.

Mindig érdekes nézni, milyen különbségeket találnak hamis és eredeti termékek között az összehasonlító videókban. Az alábbi anyag kissé remegős kamerakezelésű ugyan, de jól látható eltérésekre mutat rá. Először is, ami rögtön feltűnik, hogy a Coco Mademoiselle fantázianevű illatkreáció eredeti és hamis verziója eltérő színű. Az eredeti folyadék rózsaszín, míg a másolat halovány, inkább barackszínű.

Eltérés, hogy a hamisítvány esetében az üvegcse aljára került a termékcímke, míg az eredeti esetében annak hátoldalán szerepel. A szórófej lötyögős a hamisítvány esetében, ami jó utalás arra, hogy a termék gyenge minőségű, ráadásul az adagoló belső színe is eltérő. 

A videóban elhangzik, hogy a két parfümnek az illata sem egyezik, de ezt virtuálisan nem tudjuk megerősíteni. Annyit viszont hozzáteszünk, hogy bár egy eredeti Chanel parfümöt nem mindenki engedhet meg magának, nem érdemes hamisítványokat vásárolni a piacokon, névtelen utcai üzletekben. A hamis parfümök minőségét ugyanis nem ellenőrzik (erre a nagyobb haszon érdekében nem költenek a hamisítók), így sosem tudhatjuk, hogy egy ilyen termék használata egészségügyi, bőrgyógyászati szempontból biztonságos-e.

Külön piros pont a készítőnek azért, mert az összehasonlítást egy parfümériában végezte el.

(Kép forrása: chanel.com)

0 Tovább

Szokatlan módon hasznosul újra a hamisítvány

Szokatlan módját választották a hamisítványok forgalomból való kivonásának a brit Leicestershire hatósági szervei: a régióban lefoglalt napszemüvegeket istállók almozásához hasznosítják újra.

Összesen 480 pár hamisított, Oakley, Dior, Gucci és D&G márkajelzéssel ellátott napszemüveg újrahasznosításáról döntöttek a Leicestershire megyei hatóságok: a hamisítványokat bedarálják, majd az így keletkezett forgácsot ló alomként hasznosítják. 

A hatvanezer font értékű hamisítványt piacokon, kirakodó vásárokon és fesztiválokon foglalták le. A szakértői vizsgálat megállapította, hogy az eredetinél jóval olcsóbban kínált hamis napszemüvegek nem felelnek meg a biztonsági előírásoknak és az elvárt minőségi szabványnak, ezért viseletük nem lenne biztonságos. A hatóságok a teljes megsemmisítés helyett döntöttek az újrahasznosításról.

(Via: Leicestershire County Council)

0 Tovább

Egészségügyi betétet hamisítottak Kínában

Kimeríti a borzalmas fogalmát az az eset, amire a közelmúltban derült fény Kínában: egy hamisító hálózat az elmúlt években több tízmillió csomag egészségügyi betétet hamisított és adott el.

Az ügyben azután indult vizsgálat, hogy Zhejiang tartományban bejelentést tett egy vásárló, amely szerint fertőzést kapott az általa vásárolt terméktől. A nyomozás során összesen 41 személyt vettek őrizetbe és 26 millió darab hamisítványt foglaltak le a kínai hatóságok.

Összesen 17 tartományban tartottak ellenőrzéseket magánlakásokban, műhelyekben, raktárépületekben. A rendőrség kézre kerítette a banda vezetőjét is, aki elismerte, hogy 2008 óta mintegy 30 millió csomag hamisítványt adott el. A hamis higiénés termékeket főleg vidéki kiskereskedőknek értékesítették a hamisítók.

A szakértők úgy becsülik, több mint 150 millió jüan (USD 23,6 millió) értékben gyártott és értékesített hamis egészségügyi betéteket a hamisító hálózat.

(Via: Shanghai Daily)

0 Tovább

Nem kaphat új "ruhát" az iPhone 4

Az iPhone 5 kiszivárgott tervei alapján értékesített termékfrissítést egy internetes vállalkozás, amelyet felszólító levéllel keresett meg az eredeti gyártó képviselete. A kereskedő leállítja az értékesítést, de a feladott megrendeléseket még teljesíti.

A jogsértő szerint így fog kinézni az iPhone5 hátlapja

Ahogy hosszú ideje minden Apple termék megjelenését, úgy a legújabb iPhone bemutatását is rendkívüli várakozás előzi meg. A kíváncsiság és a kereslet oly nagy, hogy a kiszivárgott tervek és az új készülékre vonatkozó pletykák alapján már vannak, akik hamisítványokat is gyártanak. Hasonló cipőben jár az iphone5mod.com, amely az iPhone 4 és 4S jelzésű készülékekhez kínált termékfrissítést. Csomagjukban olyan hátlapot, illetve előlapi és oldal paneleket kínálnak, amelyek az iPhone 5 állítólagos tervei alapján készültek. A cég azt ígéri, hogy ezeket a meglévő készülékre illesztve (ehhez csavarhúzó és minden egyéb célszerszám is van a pakkban), a régi telefon úgy fog kinézni, mint a legújabb - még be sem mutatott -  Apple termék.

A portál tevékenysége persze nem maradt észrevétlenül. Az Apple képviselői felszólították, hogy hagyjon fel a termékfrissítő csomagok értékesítésével, és ne használja jogtalanul az iPhone 5 elnevezést, illetve az Apple védjegyet. A portál a felszólítás hatására felfüggesztette az értékesítést, ám közlése szerint a már leadott rendeléseknek még eleget tesz.

(Via: CNet News, iphone5mod.com)

0 Tovább

Csak vízbe kell mártani!

Új, hamis gyógyszerek kiszűrésére alkalmas eredetiségellenőrző eljárást fejlesztett ki egy amerikai kutatócsoport: a tesztcsík vízbe mártva elszíneződéssel jelzi az eltéréseket.

Súlyos problémára jelenthet megoldást, ha az Indiana állambeli Saint Mary’s College kutatóinak sikerül tovább fejleszteniük a közelmúltban bemutatott technológiát. Az eljárás ugyanis egyszerű és gyors megoldást jelent a hamis gyógyszerek kiszűrésére, amire a gyógyszerhamisítás által legsúlyosabban érintett fejlődő országokban különösen nagy szükség lenne.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) becslése szerint egyes afrikai és ázsiai országokban a 30 százalékot is elérheti a hamis gyógyszerek piaci aránya. A nemzeti hatóságoknak azonban nincs elegendő erőforrása, illetve felszereltsége ahhoz, hogy hatékonyan szűrhessék ki a hamisítványokat. A megfelelő technikai felszerelés többnyire drága, külföldi laborokba küldeni a mintákat pedig időigényes és szintén nem olcsó.

Az alábbi videóban bemutatott eljárás azonban néhány perc alatt eredményt ígér. Elég a gyanús pirulát a tesztcsíkhoz dörzsölni, hogy a gyógyszer anyaga rákerüljön a felületre, majd vízbe mártani, hogy a tesztcsíkon található vegyianyagok reakcióba lépjenek a gyógyszer anyagával. A csík elszíneződéssel jelzi az eltéréseket.

A kutatók eddig a Panadol fájdalomcsillapító és annak hatóanyag vonatkozásában fejlesztették ki a módszert, de mihamarabb bővíteni szeretnék a felhasználási kört.

A módszerről további infókat is olvashattok a hamisgyogyszer.hu cikkében.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek