Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hamis órákkal nem foglalkozik az óraszerviz

Gyakorlatilag napi rendszerességgel találkoznak hamis órákkal a Bálint Órás órásai, ahogy a vevők elemek cseréjét, szíjak állítását kérik ezeken. A szerviz hamis órák javítását azonban nem vállalja, nem is vállalhatja, hiszen ezekhez nincsen gyári háttértámogatás. Mivel az alkatrész beszerzése nem lehetséges, kidobott pénz egy ilyen termék megvásárlása – hangsúlyozza ifj. Bálint Péter, az óraszalon és szerviz vezetője.

Nagy Nyári Hamisítvány-vadászat címmel hirdetetett játékot közösségi oldalán a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT), amelynek apropóján a hamisítás egyik jellemző termékköréről, a Magyarországon is meglévő problémának számító órahamisítás témájáról kérdezte a Bálint órásként ismert Győri Órás Bt. szakértőjét, ifj. Bálint Pétert. „Nagyvárosokban, nyaralóövezetekben az utcai árusoknál lehet kapni hamis órákat, de megtalálhatjuk őket piacokon, névtelen ajándékboltokban vagy internetes, akár aukciós oldalakon is” – ismerteti a probléma elterjedtségét Bálint. Mint mondja, sokan hoznak haza külföldi útról szuvenírként hamisítványt, de ebben az esetben a vevők többnyire tisztában vannak vele, hogy nem eredeti terméket vásároltak, épp ezért ritkán vagy egyáltalán nem viselik. Ennél sokkal nagyobb probléma, hogy az interneten – itthon elsősorban apróhirdetési vagy aukciós portálokon – üzletszerűen kereskednek ilyen termékekkel, és sajnos sokan bedőlnek az olcsó ár csábításának.

Hamis órák a Tissot hamisítás elleni kampányában (Forrás: Órák.hu)

„Azt gondolhatnánk, hogy csak a luxusórákat „érdemes” hamisítani, csak arra van kereslet, de meglepődve tapasztaltuk, amikor egy műanyag, tízezer forintos divatóra hamisítványát hozták be szervizünkbe elemcserére” - mondja a szakértő hozzátéve, hogy napi szinten találkoznak hamisítványokkal, amelyeket a vevők többnyire elemcsere, szíjállítás apropóján visznek be. Bálint szerint sok gond van ezekkel, mert még a jobb utánzatok is gyengén vannak összerakva, gyenge anyagokból készülnek, amik nem bírják a használatot. A hamis órák javítását azonban nem vállalják, hiszen a vállalkozás minden munkájára garanciát ad. „Ezekhez az órákhoz nyilvánvalóan nincs gyári háttértámogatás, az alkatrészbeszerzés nem lehetséges, így gyakorlatilag kidobott pénz egy ilyen termék megvásárlása” – hangsúlyozza a szakember.

Azoknak a vevőknek, akik hamisítvány javításával fordulnak az óráshoz, annyit tudnak tanácsolni, hogy legközelebb vásároljanak óvatosabban. Bár egyre tökéletesebb hamisítványok léteznek a piacon, így előfordulhat, hogy a szakértőt is elbizonytalanítja egy-egy termék eredetisége, van néhány szempont, aminek betartásával elkerülhető a hamisítványok megvásárlása.

Néha egészen aprók az eltérések az eredeti és a hamisítvány között (Forrás: Órák.hu)

„Körültekintően és csak márkakereskedésben vásároljanak. Szánjanak rá időt, hogy ne csak a legolcsóbb ajánlatot keressék meg az interneten, hanem nézzenek utána az eladónak is, hiszen a gyártók nagy része saját honlapján elérhetővé teszi a magyarországi hivatalos kereskedők listáját” – sorolja a vevőknek szánt tanácsokat Bálint. Amennyiben pedig van rá mód, hogy a vevő személyesen is megnézze a választott terméket, akkor érdemes az olyan sokat sejtető, apró hibák után kutatni, amelyet egy minőségi, eredeti gyártó nem követne el. Ha az óra az anyaghasználatban, a kidolgozás minőségében gyengének tűnik, például sorjásak az élek, pontatlanok az illesztések, akkor jobb nem megvenni a terméket.

Bálint Péter szerint az a tény, hogy nagyon árérzékeny világban élünk, hajlamossá teszi az embereket arra, hogy a „jó vétel” reményében kétes minőségű termékeket és nem megbízható helyeken is vásároljanak. Ugyanakkor a szakértő azt tanácsolja, „a túl jó ajánlat általában gyanús, ezért a 40-50-70%-os kedvezményt kezeljük fenntartással”.

(Via: HENT)

0 Tovább

Ezzel talán Bear sem élne túl!

Bear Grylls nevével fémjelzett késekről készült összehasonlító videó próbálja meg eldönteni, hamisítvány-e az eredetinek hitt túlélő felszerelés.

Az alábbi videó talán az egyik leggondosabb összehasonlító anyag, amelyet eddig mutattunk nektek. A készítő két kést hasonlít össze, és az eltérések alapján próbálja eldönteni, hamisítvány-e a gyanúsnak tartott darab a kettő közül. A kések a pengéiről Gerber márkaneve alatt, valamint az itthon is népszerű A túlélés törvényei sorozat sztárja, Bear Grylls nevével kerültek forgalomba.

Melyik az eredeti?

Ahogy a bevezetőben elhangzik, meglehetősen szembetűnő különbség, hogy a két kés nyele eltérő formájú. Ennek vonatkozásában a készítő felhívja a figyelmet, hogy az első szériás Bear kések még ilyen kialakítással kerültek forgalomba, de a Gerber később változtatott a konstrukción, így a régi kiadást már nem is lehet kapni.

A nyél kialakítása mellett azonban számos további eltérés utal arra, hogy csak az egyik penge eredeti. Feltűnő, hogy a Gerber terméke esetében a narancssárga betétek élénk színűek és fényesek, míg a másik termék esetében tompa, mattos színnel van dolgunk. Ugyanez az élénk-tompa eltérés igaz a Gerber márkanév feltüntetésére a tokon és a pengén egyaránt, ahogy a hímzett Bear szignóra is. Látványos eltérés továbbá, hogy bár mindkét pengéhez járt egy mini túlélési kézikönyv, csak az egyik tokján van zseb, ahol könyvecskét tartani lehet.

A további eltérések felfedezéséhez javasoljuk a videót:

2 Tovább

Húszezernyi piros talpú akadt fenn a vámon

Minden a divathoz picit is értő személy tudja, piros talpú cipőt viselni egyet jelent a minőséggel és a luxus érzésével. A Los Angeles-i hatóságok által lefoglalt több mint 20 ezer lábbelit azonban szerencsére senki sem fogja hordani.

A piros talp a védjegye a francia tervező, Christian Louboutin cipőinek. A magas sarkakat és piros talpakat a nők imádják, sőt minden híresség gardróbjának részét képezik. Ám mivel egy-egy eredeti pár ára 800 és 3000 dollár között mozog, nem csoda, hogy a hamisítók termékkínálatában is kaphatók.

A napokban az Egyesült Államok Vám- és Határőrsége (CBP) hatalmas szállítmányt állított meg hamis Christian Louboutin cipőkből. Los Angeles-Long Beach kikötőjében összesen 20457 pár hamis lábbelit találtak egy Kínából érkező konténerben. A rakomány szállító levele szerint a konténer 57 ezer dollárnyi cipőt tartalmazott, ám a márka valódi értéke alapján a szakértők úgy becsülik, akár 18 millió dollár értékben is értékesíthették volna a hamisítványokat.

(Via: CNN, Fotók: Daily Breeze, CBP)

4 Tovább

Bezárt egy teljes kínai város

Gyakorlatilag az összes üzlet bezárt egy kínai városban, miután elterjedt a hír, hogy a helyi hatóságok hamisítás elleni razziába kezdenek. A városvezetés tagadja pletykát.

A hírek szerint július közepétől kezdődően kezdtek el bezárni a boltok a kínai Shenyang városában, miután a kereskedők között egy nagyszabású, hamisítás elleni razzia híre kezdett el terjedni. A becslések szerint jelenleg a helyi üzletek 95 százaléka tart zárva.

A városvezetés tagadja a hírt. A jelentős bírságokat kilátásba helyező razzia hírét pletykának minősítették, és kérték a boltosokat, hogy nyissanak ki. Shenyang lakosai mindeközben a kínai mikroblogon panaszkodnak arra, hogy városuk gyakorlatilag élhetetlenné vált a bezárt üzletek miatt.

(Via: Daily Mail)

0 Tovább

LOVE KILLS LOWI?!

Vásárlási tapasztalattal kampányol a hamisítványok ellen a Nemzetközi Védjegy Szövetség (International Trademark Association, INTA). A videó tanúsága szerint még a figyelmes vásárlókat is könnyedén átverik a hamisítók.

Az INTA "Unreal" címmel indított, a fiatalokat megcélzó kampányához készült videóban egy lány mesél barátnőjének arról, hogyan vett hamis Ed Hardy táskát szándékán kívül. Mint mondja, a táska első pillantásra eredetinek tűnt, ám annyira olcsó volt, hogy azt már szinte "lopásnak" érezte. Mivel azonban nagyrajongója a márkának, gyorsan fizetett, és csak később vette alaposan szemügyre szerzeményét. A táskán minden jellemző Ed Hardy motívum és logó szerepel, ám a márka termékein rendre feltűnő szlogen - Love kills slowly - helyett egy teljesen értelmetlen szöveg szerepelt.

Egy ilyen feltűnő és ostoba hiba miatt a táska nem más, mint kidobott pénz. Ha nem akartok ti is így járni, vegyetek részt a Nagy Nyári Hamisítvány-vadászat című játékunkban, osszátok meg velünk tapasztalataitokat és nézzétek meg, mások milyen hamisítványokba futottak bele!

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek