Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Miről ismerjük fel a hamis fejhallgatót?

Ma egy oktató videóval készültünk, amit a legnagyobb videómegosztón találtunk, és ami segít eligazodni a hamis fejhallgatók világában. Egészen pontosan egy Sony márkajelzéssel ellátott fejhallgató esetében veszi végig, melyek azok az apró kis jelek, amelyek utalnak arra, hogy a termék nem eredeti. Ami azt illeti a videó anyaga alapján a hamisítvány elég meggyőző, és ha nem tudjuk, mit keressünk, igen nehéz lenne megmondani, az eszköz eredeti-e vagy sem.

Az olcsó ár és a gyenge minőségű csomagolás ennek a terméknek az esetében is jó indikátor. Az útmutató rendben van, bár állítólag csak egy fénymásolat. A fejhallgatóhoz járt védőtasak, de a Sony jelzés már hibásan van rajta.

Magán a fejhallgatón már nehezebb észre venni a különbségeket. Talán az egyik legjobb jelzés a fejpánt részen az anyag gyűrődése (az eredetin a belső oldalon sem gyűrődik meg az anyag), illetve az dudor a pánt ívében, ami az eredetin biztos nincs meg. A másik jó jel a fülrész oldalára helyezett "for Digital" címke - ahogy a videóban is elhangzik, a Sony minőség ellenőrei biztos nem engednek át a rostán egy olyan terméket, amin lóg a címkézés...

3 Tovább

A lényeg, hogy hasonlítson!

Megint találtunk egy izgalmas gyűjtést a Kínában készülő utánzatokról. Az IB Times San Francisco mintegy ötven fotót közöl hamisítványokról, amelyek az ázsiai országban készülnek. Van itt minden a Louis Vuitton óráktól kezdve az Apple készülékekig. Vannak köztük ismerős darabok is, amelyeket rendszeres blogolvasóink már nálunk is láthattak (például EBBEN vagy EBBEN a gyűjtésben), ezért a mai posztba néhány újdonságot válogattunk ki ezek közül.

Na, mire hasonlít a fenti márkajelzés?

Majdnem olyan, mint az eredeti!

0 Tovább

10 hétköznapi termék, amiről nem gondolnád, hogy hamisítják

A Smart Money portál összeállítását osztjuk ma meg veletek, amely olyan hétköznapi fogyasztási cikkeket összegez, amelyről alapvetően nem gondolnánk, hogy hamisítják, és mégis. A nagyon népszerű, trendi, illetve alapvetően drága termékek hamisításán nem lepődik már meg senki, a szakértők szerint azonban mindenből készül utánzat, amire valaha védjegy, márkanév került, és erre viszont nem vagyunk felkészülve.

Míg ugyanis egy alapvetően drága termék esetében, ha az ár túl alacsony, akkor az már jó indikátora lehet annak, hogy hamisítvánnyal van dolgunk. De olyan cikk esetében, mint a sampon, ha az ár a szokottnál kedvezőbb, inkább úgy véljük, promócióról lehet szó. Mégis, az ilyen termékek esetében is leginkább ránk, fogyasztókra hárul a feladat, hogy a hamisítást észrevegyük, és így a gyanús terméket ne vegyük meg. A hamisítványok kiszűrése sosem egyszerű, de itt is van néhány árulkodó jel, ami segíthet: ha a címkézés, csomagolás hibásnak tűnik, a vonalkód rossz helyen van feltüntetve, ha az íz, szag, állag kicsit is eltér a megszokottól, ne vásároljunk! Akkor most lássuk a listát!

1. Illatszerek

Nem csak a dizájner parfümöket, de "megfizethetőbb" árú illatokat is hamisítják. Ezek jobb esetben csak fel vannak vizezve, rosszabb esetben fagyállót, tisztítószereket, vizeletet is tartalmazhatnak.

2. Játékok

Gyenge minőségű alapanyagok, nem ritkán mérgező összetevők jellemzik ezeket. Óvjuk gyermekeinket azoktól a játékoktól, amelyek biztonságosságát soha senki nem vizsgálta be!

3. Sampon

Ahogy az illatszerek esetében, úgy a samponok esetében sem csak a divatos szalonokban használt termékeket hamisítják. Ahogy a lista első eleme esetében, úgy itt is állnak a jellemzők: kicsit több víz, kicsit több vegyi anyag, kicsit kevesebb haj…

4. Méz

Ez az ünnepek közeledtével különösen aktuális. Legjellemzőbben a méz alap anyagával van a baj, mondjuk vegyes virággal dúsítják az akácot. Ám laborvizsgálatok során antibiotikumot, sőt jelentős ólomtartalmat is kimutatták már hamisított mézben.

3 Tovább

Díjazták a legmeggyőzőbb hamisítványokat

Egy nyár eleji bejegyzésünkben megemlékeztünk már a németországi hamisítványok múzeumáról, az Észak-Rajna-Vesztfália tartományban található Solingen városában működő Museum Plagiarius intézményéről. Ma a múzeum egy érdekes kezdeményéről számolunk be, egész pontosan arról, hogy a múzeum kurátorai nevezések alapján évről évre kiválogatják a legmeggyőzőbben sikerült hamisítványokat, rendszerint olyanokat, amelyek egyedi formatervezés alapján készült illegális másolatok.

A Plagiarius Awards keretében dizájnerek és gyártók nevezhetik termékeiket, illetve az ezek alapján készült jogsértő utánzatokat. A legjobbnak ítélt darabok bekerülnek a múzeum gyűjteményébe, és a nagyközönség által is megtekinthetővé válnak.

Az idei év "legsikerültebb" darabjait alább ti is megnézhetitek. Rögtön az első, a svájci Fortis órája, amelyet idén különdíjjal is jutalmaztak. Az eredeti és a hamis között ugyanis külsőre annyira minimális a különbség, hogy a specializálódott szakértőknek is nehéz megtalálni az eltérést. Nos, ti látjátok?

Fortis óra - balra az eredeti, jobbra a hamisítvány

0 Tovább

Alkoholhamisító üzem belülről

Egy brit vodkahamisító banda tagjait együttesen több mint 16 év szabadságvesztésre ítélte a napokban a helyi bíróság. A hatóságok szerint az illegális gyártók mintegy 1,5 millió font kárt okoztak a brit államkasszának tevékenységükkel. A nyomozás során kilencezer üveg hamis Glen's vodkát foglaltak le a rendőrök, de az előkerült bizonyítékok alapján úgy vélik, a banda tagjai működésük során legalább 165 ezer üveg hamisítványt palackoztak. A Leicestershire-i üzemben a kész italok mellett további 100 ezer üveg előállítására alkalmas nyersanyagot is találtak.

A bíróságon elhangzott, a hamisító banda rendkívül veszélyes körülmények között állította elő illegális termékeit. A szakértők szerint az üzem levegőjében annyira magas volt az alkoholgőz koncentrációja, hogy nyílt láng használata hatalmas robbanást és komoly tüzet idézhetett volna elő.

A hírről beszámoló Daily Mail számos fotót is közölt a helyszínről. Alább ti is láthatjátok a nagyüzemi, higiénikusnak vagy szabványosnak nem igazán nevezhető gyártási körülményeket.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek