Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hogyan ismerjük fel a hamis mobiltelefonokat?

Kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy nem hivatalos márkakereskedőtől vagy mobil szolgáltatótól vásárolunk készüléket. Ilyenkor érdemes átvizsgálni a telefon eredetiségét, hiszen a használt telefonok esetében felmerülhet a gyanú, hogy nem eredeti készülékről van szó. Az alábbiakban néhány fontos lépésre hívjuk fel a figyelmeteket:

1. Figyeld, kérdezd a kereskedőt!

Természetesen a kereskedőkben nem mindig lehet megbízni, főleg, ha piacon vagy akár az utcán próbálják rád tukmálni a terméket. Ha elég jó emberismerő vagy, és rákérdezel a készülék eredetiségére az árus reakciójából leszűrheted, hogy igazat mond vagy megpróbál átvágni.

2. Ellenőrizd a logót!

A hamis termékek esetében a logó minősége lehet az egyik legárulkodóbb jel. A példánkban is látszik a Nokia logó feltűnően gagyira sikeredett a hamisítványnál.



3. Vizsgál meg a modell nevét vagy számát!

A hamisítók sok esetben nem ügyelnek arra, hogy helyesen tüntessék fel a modell nevét vagy számát a készüléken. Így már ennek az ellenőrzésével is kiszűrheted a hamisítványt.

4. Ellenőrizd a hardvert!

Szedd szét a telefont, és vizsgáld meg alaposan. A képeken jól látszik a hamisítvány esetében már a hiányos felmatricázás is gyanús lehet.



5. Ellenőrizd a csomagolást

Ha nem használt, hanem új telefont veszel , akkor már a csomagolás is sok mindent elárul. Az igénytelen, rossz minőségű csomagolás biztosan hamisítványt rejt, hiszen minden világmárka komoly energiát fordít a vonzó tálalásra.

6. Vizsgáld meg működés közben!

Ragaszkodj ahhoz, hogy működés közben is kipróbálhasd a telefont. A hamisítvány egy ilyen teszten már nagy valószínűséggel megbukik.

0 Tovább

Az Angry Birds a legtöbbet hamisított márka Kínában

Az Angry Birds globális sikere természetesen a kínai hamisítókat is megihleti, sőt a márka jogtulajdonosa, a Rovio szerint már a legtöbbet hamisított márka lett az országban. A cég vezérigazgatója, Vesterbacka egy pekingi konferencián úgy nyilatkozott, hogy természetesen minél több eredeti és jó minőségű Angry Birds terméket szeretnének értékesíteni, ugyanakkor büszkék „a legtöbbet hamisított márka” címére.

Lássuk, hogy hol tűnhetnek fel a mindenki által kedvelt madárkák.

Műkörmön:


Kitűzőkön:


Gemkapcson:


Engedély nélküli játszótereken:


Asztaldíszként:

2 Tovább

Hogyan ismerjünk fel egy hamis cipőt?

Érdekes videóra bukkantunk a YouTube-on. Egy fiatal lány mutatja be az eBay-en vásárolt cipőjét, amelyről kiderült, hogy hamisítvány. Katie Marie Patton nagyon vágyott egy TOMS márkájú cipőre, ám amikor kézhez kapta nyilvánvalóvá vált számára, hogy hamisítvánnyal van dolga. Katie készített egy videót, amelyben bemutatja: melyek azok az árulkodó jelek, amelyek alapján felismerhető, hogy a termék hamisítvány. A videó hasznosnak tűnik, hiszen több hozzászóló is gondolkodott azon, hogy enged az olcsó ár csábításának az eBay-en, de most Katie videója eltántorította őket a kalandtól.

0 Tovább

Még a szakértőket is megtévesztik!

A kalózfilmek, hamis gyógyszerek, ruhák és elektronikai terméke után itt a kínai hamisítványok új hulláma: hamis régi, új, arany, ezüst érmék és aranytömbök.

A nemesfémek ára érezhetőek megemelkedett az elmúlt időszakban. A befektetők szívesebben fektetnek aranyba és ezüstbe, mert biztonságosabbnak tűnik, hiszen ezek értéke kevésbé függ az egyéb árucikkek árától. Sok vásárló kellett azonban az utóbbi időben ráébredjen, hogy az online vagy nem hivatalos értékesítőknél vásárolt értékállónak hitt befektetése értéktelen hamisítvány.

Az alábbi videó tanúsága szerint a kínai hamisítók képesek a szakértőket megtévesztő pontossággal előállítani hamisítványaikat, legyen az egy új vagy egy antik érme másolata. Az sem ritka, hogy egész aranytömböket hamisítanak, amelyeknek csak külsejét borítja arany, a tömegét adó anyag értéktelen vacak.

A Global Piracy & Counterfeiting Consultant becslése szerint a Kína GDP-jének 10 százalékát a hamisítványok értékesítése adja. Ez megközelítőleg 588 milliárd dollár összeget jelent évente. A szakértői csoport azonosított egy hamisító hálózatot is, amely évi 100 ezer darab ezüst dollár előállítására volt képes.

(Via: Business Insider)

0 Tovább

Egyértelmű jelek

Ma egy kicsit csajosabb bejegyzéssel készültünk, ami elsősorban a hölgyeknek szól, illetve azoknak, akik a kozmetikumok vásárlásában, használatában érdekeltek. Oxoxtali blogján bukkantak rá egy érdekes bejegyzésre, ami hamis kozmetikumok azonosításában nyújt segítséget. A blogger akaratán kívül vásárolt hamis Mac szájfényt az interneten (kb. 30 dollárért, ami nem kevés...), és fotók segítségével mutatja be, miről lehet felismerni a hamisítványt.

Először is hangsúlyozza, hogy a Mac egy igen magas minőségű kozmetikai termék, így eléggé valószerűtlen, hogy egy eredeti termék olyan karcosan érkezzen, ahogy az alábbi képen látható.

A következő képen a szájfény tubusának alja látható, amelyen a szín fantázia neve ("Emancipation") szerepelne, ha a termék eredeti lenne, ehelyett viszont csak egy sorszám látható. Hasonló módon a kis kerek matricán kellene szerepeljen a gyártási szám, ami a Mac esetében egy betű és szám kombináció, de ez sincs rajta.

Végül, a leglátványosabb különbség a szájfény szétcsavarása után válik láthatóvá. Balra a hamis, jobbra egy eredeti Mac applikátora...

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek