Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hamis babahordozóktól óvnák a kicsiket

A gyermekeknek és kisbabáknak szánt termékek hamisítása a gyógyszerekhez hasonlóan tipikusan az az eset, hogy: "ezeknek semmi sem szent?!" Nos nem az. Épp most olvastuk egy ausztrál cég közleményét, amiben hamis bébihordozók értékesítésére hívják fel a figyelmet, kérve a fogyasztókat óvakodjanak ezektől.

A Babes in Arms, mint hivatalos terjesztő az ERGObaby fantázianevű hordozó hamisítására hívja fel a figyelmet. Közlésük szerint elsősorban az online aukciós oldalakon számtalan hamisítványt hirdetnek az illegális kereskedők. Tapasztalataik szerint nem feltűnően olcsóbban kínálják ezeket az eredeti cikkek áránál, ráadásul a közölt fotók meglehetősen jó minőségű terméket ábrázolnak, így nem válik gyanússá az áru a potenciális vevők számára.

A hamis nem lehet ilyen örömteli! (Kép forrása: ergobaby.eu)

A cég szerint ugyanakkor, amellett, hogy a hamisítványokra nem vállalnak garanciát az eladók, ezek nem felelnek meg a biztonsági előírásoknak, ráadásul gyengébb minőségű anyagokból készülnek, ami különösen igaz a csatokra és rögzítő pántokra. Ez, mondanunk sem kell, különösen veszélyes a kisbabákra nézve.

A cég felhívása szerint karácsony közeledtével sokan vásárolnak ilyen terméket a kisgyermekes szülőknek ajándékba. Ám a jó szándékkal vásárolt hamisítványok nem örömet, hanem bánatot okozhatnak a megajándékozottnak. Ezért a Babes in Arms kéri a termék iránt érdeklődőket, hogy kizárólag megbízható forrásból, hivatalos viszonteladón keresztül vásároljanak hordozókat.

0 Tovább

Hamis Pokémon kártyák?!

Most találtuk ezt a rövid kis oktatófilmet a hamis Pokémon kártyákról. (Ilyen akkor van még vagy újra divatos?) Igazából kissé nehéz eldönteni, hogy a tanácsadó jellegű anyag kiknek szól, gyűjtő gyerekeknek vagy a vásárló felnőtteknek. Az ifjabbaknak mutatja be, mire figyeljenek, de azért mégis apu-anyu fizet ezekért...

Szóval, ha gyűjtők vagytok, akkor a videó szerint a legbiztosabb megoldás, ha van egy eredeti példányotok, amivel összevethetitek a megvásárolni kívánt darabot. Ha ilyen nincs, akkor nem árt, ha tudjátok, hogy az eredeti Pokémon kártyák szigorú sztenderdek szerint készülnek, így a vásárlásnál figyeljetek a minőségre, a színre, a használt betűtípusokra, a kép és a szöveg egymáshoz viszonyított elhelyezésére. 

Még egy érdekesség: a Pokémon kártyacsomagokba mindig meghatározott sorrendben kerülnek bele a kártyák, ha ezeket nem az elvárt sorrendben találjátok, akkor a szett bizonyosan hamisítvány!

0 Tovább

A világ legnagyobb hamis gyógyszer piaca?

Oroszország hamis gyógyszer piacáról közöl érdekes riportot az Al Jazeera, amelyet alább ti is megnézhettek, és amelyben azt állítják, az ország a világ talán legnagyobb hamisítvány piaca. A riport szerint a forgalomba került készítmények mintegy 12 százaléka hamisítvány. Az országban a legkülönfélébb hamisítványok kaphatók, ahogy a videó elején bemutatott razzia is igazolja, hamis fájdalomcsillapítókat, máj- és szívgyógyszereket, sőt még hamis terhességi teszteket is találnak a hatóságok.

A hamis gyógyszerek helyi jelenléte önmagában is nagy baj, de súlyosbítja a helyzetet, hogy az orosz hamisítók a helyi piacon túlra is termelnek. Csempésznek árut az Egyesült Államokba és Európába is, és számos illegális online patikát üzemeltetnek, amelyeket lebukásuk elkerülése érdekében kínai szerverről tartanak fenn.

0 Tovább

Műanyag zacskódarab pótolja az alkatrészt

Egy termék összehasonlítós videót választottunk mára, amely szándékaink szerint nem csak azoknak lehet érdekes, akik a műszaki cikkek vagy a hangtechnikai iránt érdeklődnek. A készítő egy eredeti és hamis SM57 jelzésű mikrofont hasonlít össze, apró darabokra szedve ezeket, hogy az alkatrészeket is megmutassa.

Ti is láthatjátok, hogy a két mikrofon külsőre meglehetősen hasonló, aki nem szakértő bizonyára nem fedezi fel az egészen apró különbségeket. Ami látványosabb, az a termék belseje: a hamisítványban az a kis műanyag, zacskószerű alkatrész valószínűleg bárkinek gyanús lenne.

0 Tovább

Csak a tényeket!

Nem akarja túlmagyarázni a gyógyszerhamisítás problémáját az a két kampányvideó, amelyeket ma bemutatunk nektek. Az anyag az AWARxE kampány keretében készült, és amelyet az amerikai gyógyszerészszövetség (National Association of Boards of Pharmacy) indított, hogy felhívja a fogyasztók figyelmét a receptköteles gyógyszerekkel kapcsolatos visszaélésekre. Programjukban nem csak a hamisítással foglalkoznak, de kitérnek arra is, hogy az orvos által felírt készítmények milyen egyéb visszaélésre adnak okot, amely súlyos egészségügyi kockázattal járhat. Példának okáért felhívják a figyelmet arra, hogy sok gyerek vesz be az otthoni gyógyszeres szekrényben talált pirulákból a szülők tudta nélkül, vagy arra, hogy veszélyes lehet, ha a kiváltott gyógyszereket ismerősöknek adják tovább, aki orvosi felügyelet nélkül alkalmazza a gyógyszert.

Visszatérve a mi témánkra, jöjjön a két videó:

Mint feljebb írtuk, nem magyarázzák túl, hiszen a két információ önmagában is elég erős állítás. Nem riogatnak ijesztő képekkel, adatokkal és mellékhatásokkal, hiszen az egy-egy mondat is elég ahhoz, hogy egyszerű, de érthető formában közölje, a hamis gyógyszer életveszélyes lehet.

Ha megnéznétek a többi témában készült kampányvideót is, akkor IDE kattintva az AWARxE YouTube csatornáját, ITT pedig weboldalát érhetitek el.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek