Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Elsiette az iPhone 5-öt Kína

A korábbi várakozásokkal ellentétben az Apple mégsem okostelefonja 5-ös verzióját mutatta be, hanem a már forgalmazott iPhone 4 egy felturbózott változatát, amelyet iPhone 4S-re keresztelt. Így egyelőre továbbra is csak találgatások vannak, vajon az almás gyártó mikorra tervez előrukkolni új készülékével, amelynek kiszivárgott látványtervei alapján Kínában már elkészültek a hamisítványok. Ma a még nem forgalmazott termékről készült replikát mutatjuk be.

Kína szerint ilyen az iPhone5

A készülék valóban hasonlít az iPhone-ra, bár a hozzáértők szerint leginkább az állítólagos látványtervek és az iPhone 4 formatervei szintetizálásának tűnik. Az operációs rendszer az Androidra hasonlít, bár nem az; viszont az applikációk valóban úgy futnak, ahogy azt az Apple készülékek esetében megszokhatták a felhasználók.

A SkyNews beszámolója szerint Kínában számtalan helyen, meglehetősen olcsón lehet kapni iPhone 5-ként hirdetett klónokat. Ezekhez természetesen nem jár a garancia, és a tapasztalat szerint az érintő képernyő sem reagál olyan jól. A kereskedők egy része meggyőződéssel állítja, terméke éppen olyan, amilyen a régóta várt Apple készülék lesz, mások elismerik, hogy nem lehetnek biztosak abban, hogy az ő iPhone 5-ösük mihez is hasonlít.

Itt egy videó is, ami részletesen bemutatja a hamisítványt:

0 Tovább

Úton a daráló felé

Bár egyes nemzeti jogszabályok, köztük az amerikai, a brit vagy a magyar is engedélyezi, hogy a lefoglalt hamis terméket jótékony céllal újrahasznosítsák, a védjegyjogi vagy egyéb jogsértés okán elkobzott hamis termékeket rendszerint megsemmisítik. Ennek oka, hogy csak azok a hamisítványok ajánlhatók fel adományként, ahol az eredeti jogtulajdonos ehhez hozzájárul, amelyek további felhasználása biztonságos, illetve amelyekről a jogsértő címkézés eltávolítható.

Az alábbi videóban - egyébként egy clevelandi cég reklámja - láthatóan az az eset áll fenn, hogy a jogsértő címke nem távolítható el. Az aprító felé tartó táskákon egyértelműen látszik, hogy nem csak a védjegyet, de a termék formatervezését és mintázatát is illetéktelenül másolták, ezért aztán apró szövetfoszlányokként végzik...

0 Tovább

Amikor a hamisítás és az irodalom találkozik

Rendhagyó módon, ma egy könyvajánlót közlünk, mégpedig egy olyan újonnan megjelent krimiét, amelyben központi szerepet kap a hamisítás. A közlemúltban jelent meg az 'Orgasme…Made in France' című regény Robert H. Miller tollából, ami az előzetes alapján mindazoknak tetszhet, akik szeretik a gazdasági, szerevezett bűnözés témájú krimiket.

A történet szerint Jean-Pierre Armand, a közismert tervező rendkívül népszerű illatkompozíciót hoz létre, amelyet Orgasme néven dob piacra. A parfüm nagyon gyorsan nagyon népszerű lesz Európában, majd az Egyesült Államokban is.

A tengerentúlon Joe Regalia érdeklődését is felkelti, aki alvilági kapcsolatain keresztül szerzett tőkével hoz létre egy importvállalkozást az Orgasme szürkepiaci terjesztésére, amelynek segítségével egyúttal a maffia pénzét is tisztára mosná. Regalia azonban partnerei előtt is titkolva a parfüm hamis változatát is elkezdi értékesíteni. A férfi csendes társa ezért arra kényszerül, hogy így vagy úgy, de elhallgattassa a parfüm eredeti gyártóját, aki a hamisítás és a szürkepiaci értékesítés ellen kampányol...

Ha ez önmagában nem lenne elég izgalmas, a cselekmény másik szálán nagyhatalmi játszmákról, üzleti alávágásokról is olvashatuk: Armand partnere, azt állítván, hogy ő az igazi tehetség a siker mögött, titokban egy saját divatház létrehozásán dolgozik.

A szerzőről annyit, hogy nyugdíjba vonulása előtt olyan illatkreációk népszerűsítésével foglalkozott, mint Yves Saint Laurent Opium, Paris és Kouros, illetve Gianni Versace Versace és Versace L’Homme illatai. Valószínű, hogy a krimi megírásához nem keveset merített saját szakmai tapasztalataiból.

Magyar megjelenésről egyelőre nincs információnk, de a könyv angolul beszerezhető, itt bele is olvashattok.

0 Tovább

Saját márkáit védi New York

NYC, NYPD, FDNY - ezeket a védjegyeket, mind ismerjük, ha máshonnan nem, a hollywoodi filmekből és a tévésorozatokból. Kevesebben tudják azonban, hogy New York által felépített városimázs és a kapcsolódó szuvenír termékek komoly gazdasági bevételt jelentenek a városnak, olyan bevételt, amit városfejlesztésre és egyéb közhasznú tevékenységre fordíthatnak. Éppen ezért a hamisításuk elleni fellépés is szükséges, sőt a hírek szerint sikeres is.

Az AM New York portál szerint a New York-i hatóságok komolyan veszik feladatukat. Folyamatosan ellenőrzik a helyi kereskedők portékáik, nem ritkán egy nap többször is, hogy megbizonyosodjanak róla, az NYC feliratú póló vagy az FDNY címkéjű baseball sapka nem hamisítvány. A helyi kereskedők a szigorú kontrollnak köszönhetően tudják is, nem érdemes hamisítványok értékesítésével próbálkozniuk.

A tapasztalatok szerint 911 után ugrott meg látványosan az érdeklődés a New York-hoz köthető cikkek iránt, és így a hamisítványok is nagyszámban jelentek meg. Hogy elejét vegyék a problémának, új típusú címkézést és hologramos jelzést vezettek be, amelyek a termék eredetiségét hivatottak igazolni. Az elmúlt években 800 - csak idén augusztusig 150 - felszólító levelet küldtek ki, amelyben felszólítják a kereskedőket a hamisítványok értékesítésének felfüggesztésére, ellenkező esetben ezek a jogszabályi szinten meghatározott 2 millió dolláros bírsággal és 10 év szabadságvesztéssel kénytelenek szembenézni. Mintegy 1000 olyan domain nevet is zároltattak, amelyek illetéktelenül használják a város védjegyeit, miközben a hatóságok egyre több jogsértőt vettek őrizetbe.

New York ugyanakkor hajlik a megegyezésre és nem ragaszkodik a bírósági pereskedéshez, ha nem szükséges. Egy floridai étterem tulajdonosával például megállapodtak arról, hogy a cég New York hatósági körzetén kívül használhatja az NYPD Pizza nevet, miután a tulajdonos azzal érvelt, hogy a névválasztással a város előtt kívánt tisztelegni.

A városi szakértők szerint idén akár a 24 millió dollárt is elérheti ezeknek a városi relikviáknak az értékesítése. Ez az összeg annak köszönhető, hogy a fenti intézkedések hatására ma már alig látni hamisítványt a környéken. A közelmúltban Los Angeles kikötőjében találtak ugyan 100 karton Kínában gyártott, hamis NYPD sapkát, de az ilyen esetek ma már ritkaságnak számítanak.

0 Tovább

Egyedi találmánnyal gyártották volna a hamis cigarettát! FOTÓK!

Egészen elképesztő esetről adott ki közleményt a NAV: egy teljesen egyedi hamisító szerkezetet foglaltak le Gyöngyösön egy razzia során. A találmánnyal cigarettát hamisítottak volna nagyüzemben a hamisítók.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleménye szerint a gyöngyösi lakóház parkolójában előkerült egyedi cigarettagyártó szerkezet mindössze 30 kilogramm súlyú, prototípusa félóra alatt pontosan egy karton cigarettát képes gyártani.

A gépi meghajtású berendezés lényegében egy spirállal tolja a dohányt a papírba.


A helyszínen hamis matricákat, ismert márkajelzésekre kísértetiesen hasonlító emblémákkal ellátott kartonokat is találtak, így egyértelmű, hogy a hamisítók célja a jövedéki adó kijátszása lett volna.

A szakértők feltételezik, hogy nemsokára elkezdődött volna a sorozatgyártás, hiszen az ország különböző pontjain ügyködő orgazdák és dílerek már élénken érdeklődtek a találmány iránt. 
A NAV munkatársa egyszerre három helyszínen tartottak házkutatást, a gépen és a kellékeken kívül azokat a laptopokat is lefoglalták, amelyeken a találmány terveit tárolták. A garázsban tetten ért három férfit gyanúsítottként kihallgatták, jövedékkel való visszaélés, illetve annak elősegítése miatt két évig terjedő szabadságvesztésre számíthatnak. 

További képeket az akcióról a No Kamu blog közösségi oldalán nézhettek

 


0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek