Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hiba hátán hiba

Nem tudjuk biztosan, hogy lehet-e kapni itthon ilyen TOMS típusú cipőket (vagy csak külföldi online oldalakról lehet beszerezni), mindenesetre már csak azért is érdemes megnézni az alábbi videót, hogy lássátok, hány különböző kisebb-nagyobb hiba utal arra, hogy az adott cipő hamisítvány.

Először is ott van a cipő talpa, ami a videó készítője szerint rugalmatlan, ellentétben az eredeti TOMS cipőkkel, amelyek sokkal puhább gumitalppal készülnek. Aztán: a cipő sarkán a címke csúnyán van varrva, a talpbetét egészében kivehető, ráadásul formáját és feliratozását tekintve sem egyezik az eredetivel. A cipő méretezése is hibás, a hamisítványon tízes jelzés van, ami hetes amerikai méret lenne eredetileg. Ezen felül a videó készítője szerint a TOMS eredeti gyártója nem használja a cipő külsején látható mintázatot, de ha használná is, akkor a megszokott gyakorlat szerint ugyanaz a minta (de legalábbis szín) a vászon külső és belső felén is megjelenne.

Érdemes még kiemelni, hogy a videó szerint a hamisítványok megkülönböztetésében nehézséget okoz, hogy nem csak a hamis, de az eredeti TOMS cipők is Kínában készülnek. Ezért a Made in China címke még ne riasszon el senkit, a lábbeli lehet eredeti, de erről meggyőződni csak egy alaposabb vizsgálat alapján lehet.

0 Tovább

Év végéig kapnak haladékot a hamis mobilok tulajdonosai

A kenyai távközlési hatóság az év végéig adott haladékot a hamis mobiltelefonok tulajdonosainak, hogy eredetire cseréljék készüléküket, ellenkező esetben lekapcsolják őket a mobilhálózatról.

A kenyai távközlési hatóság augusztusban jelentette be, hogy azonnali hatállyal lekapcsoltatná a hamis mobiltelefonokat a hálózatról, majd alig egy hete visszavonta kijelentését, és közölte, addig nem dönt a hamisítás ellen alkalmazandó intézkedésről, amíg nem tárgyalt a négy helyi szolgáltató képviselőivel. A felek a napokban tárgyalóasztalhoz ültek, amelynek során a hivatal eredeti elképzelése mellett döntöttek.

Az All Africa portál beszámolója szerint a megállapodás értelmében ez év december 31-éig adnak haladékot a fogyasztóknak, hogy eredeti készülékre cseréljék hamis mobiljukat, a határidő lejárta után azonban a szolgáltatók lekapcsolják azokat, akik nem váltanak.

A hamisítványok azonosításához a mobiltelefonok ún. IMEI számát (International Mobile Equipment Identity) használnák. A kódokat alapvetően a lopott mobilok letiltatásához használják, de ezekkel a készülék hitelessége is ellenőrizhető. A távközlési hatóság, valamint a szolgáltatók és a mobiltelefon-gyártók képviselői folytatják az egyeztetéseket a lekapcsolás technikai megvalósíthatóságának formájáról.

Becslések szerint jelenleg mintegy 25 millió mobil előfizető van Kenyában, közülük mintegy 2,3 millió hamis telefonkészüléket használ.

 (Via: AllAfrica)

0 Tovább

Valódi horrort idézhet elő ez a fűrész

Néhány napja került fel a legnagyobb videómegosztó kínálatába mai videónk. Bár egy brit dokuról van szó, a probléma hazánkban sem ismeretlen. A NAV nem egy alkalommal talált itthon hamis, ennél fogva rendkívül veszélyes láncfűrészeket. Legutóbb például alig egy hónapja került elő egy nagyobb szállítmány.

Nézzük akkor, mit találtak ebben az ügyben a szigetországban a Fake Britain készítői.

A videóban a szakértői vélemény az, amelyre a legjobban érdemes odafigyelni: a hamis láncfűrészek gépháza gyenge minőségű műanyag, ezek tartókarja, fékkarja könnyen letörik, míg a fűrészfogak működése nem áll le azonnal az eszköz kikapcsolásánál. A hamisítvány egyértelműen baleset- és életveszélyes. 

0 Tovább

Energiává alakultak a hamisítványok!

Nagyon pozitív végkicsengésű közleményt kaptunk ma a Kosmodisk-et gyártó Studio Moderna márkavédelmi képviseletétől. Az IPR Consulting szerint a magyar pénzügyőrök 3 tonna hamis gerincbántalmi eszközt foglaltak le a Liszt Ferenc repülőtéren, de ezek megsemmisítéséhez környezetbarát megoldást választottak.

0 Tovább

Hegynyi dobozokat pakolnak a hatóságok

Miami és San Fransisco körzetében végrehajtott ellenőrzési akciókról készült videót találtunk a legnagyobb videómegosztó portálon. A razziákat, mert hogy több helyszín is szerepel az anyagban, az Egyesült Államok Bevándorlási és Vámhivatala (ICE) végezte. A megtekintéshez ezúttal angol tudás nem szükséges, de rá lehet csodálkozni a hegynyi dobozokra, a hamis táskákra, tollakra, cipőkre, sportruházati cikkekre, amelyek egy-egy helyszínen előkerültek.

5 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek