Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Szolnok, EFOTT, hamis tárgyak

Ma kezdődik az EFOTT, idén Szolnokon, ahol a civil faluban a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) is kiállító lesz, úgyhogy ma délelőtt gőzerővel pakolunk, délután 14 órától pedig lelkesen várjuk a látogatókat. :-)

A fesztiválozók két koncert között a No Kamu sátorba betérve meglepő és viccesnek ható, valamint veszélyes hamisítványokat nézhetnek meg. Többek között elszabott ruhaneműket, félresikerült márkanév-átkereszteléseket, csúnyácska játékokat, hamis gyógyszereket, elektronikai termékeket és konyhai eszközöket. Ezeket a Nemzeti- Adó és Vámhivatal (NAV) munkatársai hazai eljárások során foglalták le. A kiállított tárgyak megtekintésén kívül felkészült szakértők várják tájékoztatással az érdeklődőket, és lesznek játékok is: védjegy felismerés, totó, és itt is ki lehet próbálni a csőgörényt (ami a korábbi helyszínek tapasztalatai szerint a közönség nagy kedvence).

Gyorsan nézzünk egy kis ízelítőt:

Panoráma a soproni VOLT-on

0 Tovább

10 millió eurónyi hamisítvány

Összesen 10 millió euró értékben foglaltak le 9 kereskedőnél hamis luxuscikkeket Bulgáriában a hatóságok. A Fekete-tenger partján fekvő városokban folytatott ellenőrzések során 40 ezer darab hamisítványt találtak, amelyek zömmel Kínában és Törökországban készültek. A hamis cikkek között Chanel, Christian Dior, Gucci, Louis Vuitton, Cartier, Versace, Bulgari, Giorgio Armani, Hugo Boss, Diesel és Prada márkajelzésű parfümök, napszemüvegek, ruhaneműk és ruházati cikkek szerepeltek.

Kupacnyi Bulgáriában előkerült hamis táska

0 Tovább

Anti-üveg sztori: innováció vs. utánzás

Mai történetünk az innovatív, társadalmi hasznosságot remélő új ötletekkel való visszaélésről szól. Hallottatok már a Vapur nevű cég anti-üveg (Anti-Bottle) termékéről? Bevalljuk, még mi sem, de már tudjuk, hogy hamisítják.

A 2009-ben alapított Vapur azzal a szándékkal látott neki a munkának, hogy egy olyan italos palackot hoz létre, pontosabban anti-palackot dolgoz ki, amely a csapvíz hordozhatóságát teszi lehetővé, népszerűsítve ezzel annak fogyasztását. A termék összehajtható (így üresen kis helyet foglal), rugalmas, újra felhasználható és környezetbarát, nagyon tartós, mosogatógépben mosható, és nem tartalmazza azt a BPA nevű vegyületet, ami a műanyagpalackokból szivárogva károsíthatja egészségünket. Jelenleg az Egyesült Államokban, Kanadában, Japánban és néhány európai országban kapható, ahol a celebeknek, sportolóknak és zöld aktivistáknak köszönhetően meglehetősen nagy hírnévnek örvend.  

Szóval a szándék mögötte jó, a cél nemes, ami nem jó és nem nemes az az, hogy még az ilyen pozitív termékötleteket is hamisítják. A Vapur a közelmúltban nyújtott be bírósági keresetet egy cég ellen, amely a Vapur márkanevével, azonos megjelenésű palackokat gyárt és terjeszt. A keresetben a jogtulajdonos hamisítás, szabadalmi jogsértés és formatervezési mintaoltalom megsértésének megállapítását kéri a bíróságtól. A keresetben megnevezett cég Kínában készítetti a hamis anti-üvegeket, és Ázsiában, valamint Észak-Amerikában forgalmazza őket.

Balra az igazi, jobbra a hamis

Szóval, ha esetleg valahol vennétek anti-üveget, jól nézzétek meg, hogy igazi-e. Itt a Vapur blogján van is néhány jó tanács, hogy mire kell figyelni: ilyen például a gyártási hely, a kupak/karabiner minősége, szerepel-e a márkanév mellett a TM szimbólum vagy megáll-e a csomagolás a talpán.

0 Tovább

Ijesztő a hasonlóság!

Valószínűleg nem sokan vannak az olvasóink között, akik egy Birkin táska megvásárlásán törik a fejüket, de ettől függetlenül érdemes megnézni az alábbi videót, amiben luxusmárkák tárcáit és táskáit hasonlítják össze a szakértők.

Nyílván más persze megtapogatni ezeket a táskákat, de még így is látszik, hogy az anyagban bemutatott hamisítványok milyen döbbenetesen jó minőségűek. Ijesztő - így fogalmaz a szakértő. (Egyébként pont az ilyenek megtévesztő jellegéről írtunk néhány napja itt a blogon.) 

Szóval, akár tervezitek egy Chanel táska vagy egy Hermés tárca beszerzését, akár nem, nem baj, ha tudjátok, mik jelentik a különbséget a hamis és eredeti között:

- A termék anyaga: érdemes utánanézni, az eredeti gyártó, milyen anyagokat használ. A videóban például az eredeti Chanel pántján a fémkarikák aranyozottak, az eredeti tárca pedig báránybőr, ellentétben a hamisítványokkal, ahol a fémkarikák műanyag hatásúak, a tárca pedig merev, rugalmatlan bőrhatású anyagból készült.

- A kivitelezés: apró különbségek, de ezek jelentik a luxuséletérzést az eredeti cikkek esetében. A Hermés tárcát például kézzel varrják, és ez látszik is rajta, míg a Chanel táskák esetében kisebb öltésekkel dolgoznak, mint a hamison. Ugyanígy a Birkin táskáknál a finomabb fémmunka jelenti különbséget a hamis és eredeti lakatok és a zárszerkezet között: az egyik könnyen kezelhető, a másik kicsit akad.

0 Tovább

Hangyákkal a hamisítás ellen

Az óragyártókat képviselő Fondation de la Haute Horlogerie (FHH) a svájci órakészítőkkel közreműködve 2009-ben indított nagyszabású kampányt a hamisítás ellen, amelynek keretében a Lausanne művészeti egyetem diákjait kérte fel hamisítás elleni kampányfilmek elkészítésére. A pályaművek közül a napokban hirdettek győztest a szakértők. A legjobb rendezésnek járó díjat Ovidé lo Castro nyerte hangyás rövidfilmjével. (Franciások előnyben!)

További díjazott kisfilmeket a szervezet honlapján tudtok megnézni. Érdemes, érdekesek.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek