Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Rendőrök mellett üzletelnek a kalózszoftverrel Mexikóban

A nyílt utcán zajlik a kalózszoftverek értékesítése Mexikóban. A Bloomberg által készített videóriportban láthatjuk, ahogy az illegális kereskedők egymás hegyén-hátán álldogálva kínálják a nejlon tasakba csomagolt legújabb programokat, és egy percig nem tartanak a hatóságok vigyázó szemétől.

A riport szerint az üzlet igen jövedelmező. A kereskedők ingyen töltik le a kalózszoftvereket a netről (ez Mexikóban nem illegális), majd lemezre kiírva, becsomagolva kínálják a potenciális vevőiknek (ez már illegális lenne). A kereskedők szerint bőven van kereslet: vevőik folyamatosan a legfrissebb kiadásokat keresik. Jobb napokon több mint 200 dollárt is megkeresnek, ebből még a helypénz kifizetése után is jelentős hasznuk marad...

A világ legnagyobb szoftvergyártóit tömörítő BSA szerint tízből hat Mexikóban eladott szoftver kalózpéldány. Ez az érték évi 600 millió dolláros veszteséget okoz a jogtulajdonosoknak.

0 Tovább

Kalózszoftvereket terjeszt a La Familia

A Microsoft közlése szerint a La Familia néven ismert mexikói drogkartell kalózszoftverek gyártásával egészíti ki jövedelmét. A szoftvercég képviselője a Párizsban rendezett 6. Nemzetközi Hamisítás és Kalózkodás Elleni Konferencián mutatott be egy kalózpéldányt az Office 2007-es termékérből, amelynek lemezén a La Familia ismert logója (FMM) is rá van nyomva. A Microsoft szerint a hamis programot Mexikó-szerte értékesítik, és a logó rajta egyértelműen bizonyítja a kapcsolatot a szervezett bűnözéssel.

A La Familia szoftverhamisítási tevékenysége már korábban is felmerült. A tevékenység ugyanis a szervezett bűnözők számára alacsony kockázatú, de jelentős profitotot hoz. Igen, alacsony kockázatú, hiszen lényegesen enyhébbek a törvényi szankciók szerzői jogi jogsértés esetén, mint mondjuk a drogcsempészésre vonatkozóan.

A La Familia által gyártatott kalózszoftverek felbukkanása egyúttal ismételten igazolja azt a hatóságok által már hosszabb ideje hangoztatott tényt, hogy az elmúlt években a hamisítási tevékenység és a szervezett bűnözés összefonódott. A szakértők szerint a hamisításból származó viszonylag könnyen szerzett pénzzel a szervezett bűnözés olyan súlyos tettek elkövetését tudja finanszírozni, mint például a terrorizmus, a fegyver-, drog- és embercsempészet.

Figyelem! A kép e cikk esetében csak illusztráció, de valóban egy hamisított Microsoft termékről készült, amelyet a cég hamisítványokról készült saját galériájában találtunk. A hamisítvány-fotókat és további infokat a szoftverhamisításról a Hogyan igazoljuk? oldalon érhetitek el.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek