Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Csillogóbb, más színű, kevésbé tartós

Mai bejegyzésünk inkább a hölgyeknek szól (persze ízlés dolga), ugyanis találtunk egy hasznos videót arról, két látszólag azonos MAC típusú rúzs között mely apró különbségek segítenek eldönteni, melyik a hamisítvány és melyik az eredeti.

Mivel sok hamisítvány első pillantásra nagyon meggyőzőnek tűnik, a videóban elhangzó különbségek akkor segítenek igazán, ha van mivel összevetni a vásárolt terméket. Célszerű az is, ha minden körülmények között figyelünk arra, amit megveszünk, és már előre tudjuk, mi az, amit elvárunk a vásárolt terméktől, és melyek azok a jellemzők, amelyek a márka sajátjai.

Nos, az anyagban négy különböző MAC rúzst láthatunk, amelyek bár nagyon egyformának tűnnek, látszik, hogy az eredetihez képest (bal oldali) a hamisítványokon egy árnyalatnyit eltérő színű a külső borítás. Ezen felül, míg az eredeti anyaga enyhén csillámlik, az egyik hamisítvány borításán egyáltalán nincs, a másikon meg túl sok a csillám. Különbség még, hogy hol és hogyan jelenik meg a márkanév a terméken. A hamisítványon picit feljebb helyezték el a MAC logót, a betűk közötti kis pontok elmázolódtak.

3 Tovább

Ezernyi hamis sminkecset Kínából

Már megint a tényleg mindent hamisítanak témához térünk vissza, és ezúttal is a nők figyelmét szeretnénk felhívni a veszélyekre. Az elmúlt hetekben összesen 5400 darab hamis sminkecsetet találtak a helyi hatóságok a Los Angeles-i Nemzetközi Repülőtéren. Bár az eset nem hazai, a magyar piac sem mentes a hamisítványoktól, és így nem árt óvatosnak lenni.

A Kínában gyártott, és onnan importált hamis szettek az Estee Lauder portfoliójába tartozó MAC kozmetikumok márkajelzésével voltak ellátva. A hamisítványok gyenge minőségűek és ellenőrizetlen alapanyagokból készültek, így használatuk az érzékeny szemkörnyéki területeken veszélyes lehet.

A szakértők szerint a hamisítványok márkajelzésük alapján felismerhetők: az eredeti termékek szárán ugyanis dombornyomással szerepel a márkajelzés, és nem csak egyszerűen rá van nyomtatva, ahogy a lefoglalt hamisítványok esetében.

0 Tovább

Gyermekruhák vs. hamis parfümök

Még egy gyors hír a HENT-től. 500 millió forint értékű hamis parfümöt foglaltak le a magyar vámosok Gyulánál. A szállítmány átvizsgálása mellett kockázatelemzés alapján döntöttek. A hamisítványokat röntgenvizsgálat mutatta ki, a világmárkák jelzéseivel ellátott üvegcsék ugyanis gyermek fürdőköpenyek közé voltak elrejtve...

Részletek a HENT híroldalán.

0 Tovább
12
»

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek