Talán egy kissé eltérünk az alapvető tárgytól, mégis fontosnak érezzük megírni ezt a történetet, és figyelmeztetni az olvasóinkat, ne dőljenek be mindennek, amit hallanak, olvasnak.
A BBC News beszámolója szerint kisebb pánikot keltett az a hamis körüzenet a Fülöp-szigeteken, ami arra "figyelmeztet", hogy a Hongkong felől érkező esőzéssel radioaktív sugárzás éri el az országot, és kéri a helyieket, hogy zárkózzanak be otthonaikba. A BBC szerint bár a hamis üzenet a médiumot jelöli meg forrásként, a sajtóorgánum nem indított el ilyen közleményt. A fülöp-szigeteki kormány hivatalosan cáfolta, hogy a helyiek veszélyben lennének, hangsúlyozva, hogy a sugárzási szint emelkedése mellett sincs okuk aggodalomra.
A hamis üzenet eredeti szövege
Gyakori, hogy a Japánban történetekhez hasonló katasztrófák bekövetkeztekor hamis hírek kezdenek el terjedni szöveges üzenetek formájában, amelyek az internetnek köszönhetően villámgyorsan körbejárják a világot. Ezek kihasználva az emberek aggodalmát ok nélkül pánikot keltenek, vagy megoldást, tanácsot kínálva rosszindulatú, veszélyes fájlok letöltésére buzdítják a hiszékeny internetezőket.
A US Computer Emergency Readiness Team (US-CERT) már kiadta a figyelmeztetést, amelyben felhívja az internetező közönség figyelmet, hogy számítsanak a Japánban történtekkel, a nukleáris katasztrófahelyzettel foglalkozó spam üzenetek érkezésére. Ezeket nem szabad megnyitni, ugyanis várható, hogy további hasznos információkkal kecsegtetve adathalász weboldalakra irányítják át az olvasót, vagy a csatolt melléklet letöltésével vírusokat, rosszindulatú kémprogramokat telepítenek a számítógépekre.
Utolsó kommentek