Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A színek sem elég pigmentáltak!

Rég néztük már termék összehasonlítós videót, így épp itt volt az ideje, hogy keressünk egyet. Ezúttal a magyar szépségápolással foglalkozó bloggerek körében is népszerű Urban Decay Naked 2 nevű szemfesték palettájának eredeti és hamis verzióját vesszük górcső alá.

Az összehasonlító videó ezúttal is elég alapos, és részletekbe menően elemzi a különbségeket. Kiderül, hogy a hamisítvány egy eBay vásárlás eredményeként érkezett, ahol az eladó elismerte ugyan, hogy a csomagolás picit sérült, de kifejezetten állítottan, hogy a paletta eredeti. A kézhez vételt követően persze kiderült, hogy nem az. Külön szomorúság, hogy a videó készítője a születésnapjára rendelte a terméket, és különleges ajándék helyett, hamisítványt kapott.

Nos, a videó tanúsága szerint az eredeti (fölső) és hamis (alsó) termékek elég hasonlóak ahhoz, hogy megtévesszék az avatatlan szemeket, de van számos eltérés, ami segít az azonosításban. Rögtön látható, hogy a hamis és eredeti paletták külső csomagolása eltér, és a hamisítvány mellett nem szerepel az eredetihez csomagolt szájfény. Ezen felül a hamisítvány csomagolása gyengébb minőségű: több helyütt látszik a ragasztás, az anyagok minősége kevésbé tartós, belül a tükör lötyögősen van beragasztva.

Ami a szemfesték legfontosabb részét, a színeket illeti, ezek a videó szerint kevéssé pigmentáltak, amely különbség felkenve látszik leginkább, ráadásul az eredetivel szemben egyáltalán nem tartósak.

0 Tovább

Elő a napszemüvegekkel!

Bár az időjárás eléggé szeszélyes, mégis, nyakunkon a nyár, így mind többen vesszük elő a napszemüvegeinket. A hamisítók persze ezt a terméket sem kímélik. Rendre gyenge minőségű utánzataik nem csak pénzkidobásnak számítanak, de nem lehetünk biztosak abban sem, valóban védelmet nyújtanak a káros UV sugárzással szemben.

Az alábbi videóban egy trendi Ray Ban napszemüveg példáján keresztül találtok néhány hasznos tanácsot arra vonatkozóan, mire figyeljetek, hogy új napszemüveg vásárlása során elkerüljétek a hamisítványokat.

A készítő nagyon alapos munkát végzett az eredeti és hamis szemüveg összevetése során. Ebből meg tudhatjuk, hogy már a dobozon látható a különbség: a hamisítványon nem szerepel a vonalkódos címkézés. A szemüveghez adott védőtokok mind minőségükben, mind anyagukban, mind színükben eltérnek. A különbségek közül talán a legnyilvánvalóbb és legaggasztóbb, hogy a hamisítvány közel sem olyan merev, így kétséges, hogy a táskába pakolva kellő védelmet nyújt-e a sérülés ellen. A két vásárlói tájékoztató tartalmilag és formailag megegyezik ugyan, de a hamisítvány egy gyenge minőségű nyomtatvány. A törlőkendőn a logó színe tér el: az egyik piros, míg a hamisítvány inkább narancssárga.

Magán a szemüvegen is számtalan apró eltérés mutatkozik. Az eredeti lencséjén nincs matrica, a márkajelzés nem tapintható rajta, szárai merevebbek, rögzítésük erősebb. A szemüveg szárai esetében a hamisítványon szellősebben van rögzítve a márkajelzés és belső oldalain is gyengébb minőségű a nyomtatás. Érdemes még megjegyezni, hogy a hamis szemüveg szárára szintén van tájékoztató rögzítve, amelyen a hamisítók tipikus hibája fedezhető fel, nevezetesen, hogy a szövegben betűzési és helyesírási hibák szerepelnek.

Ha esetleg nincs időtök végignézni az egész anyagot, ugorjatok 9:45-höz, ahol az alkotó egy gyors összefoglalót ad a felfedezett hibákról.

0 Tovább

Tükör és applikátor a hamisítványban

Valószínűleg a ma ajánlott az egyik legátfogóbb eredeti-hamis termék összehasonlító videó, amit valaha láttunk. A készítő tényleg minden apró részletre kitér, szóval, aki festi a szemét, és még a MAC termékei is érdeklik, az alaposan figyeljen oda, mert ma sok mindent megtudhat!

Az anyagban három darab MAC szemhéjfesték kerül összehasonlításra, amelyből 1 darab eredeti, 1 darab gyenge és 1 darab jobb minőségű hamisítvány. A videó a csomagolás összevetésével indul, amelyből máris sok minden kiderül: milyen az eredeti doboz színe, hogy néz ki a vonalkódja, hogyan jelölik a szín kódját, az összetevőket. A különbségek szembetűnőek:  nyomtatás helyett matrica, eltérő alap és betűszín, más kódolás.

A következőkben maga a szemhéjfesték kerül összevetésre. Az első dolog, ami itt eszünkbe juthat, hogy a dobozok nélkül a három termék mennyire egyforma... az apró eltérések azonban segítenek felismerni, hogy nem is annyira azok. Ebben az esetben is a matricázás különbözősége segít dönteni: az eredeti MAC alapszíne matt hatású fekete, betűszíne szürke. Apróbb, nehezen összevethető részlet a műanyag tok: az eredeti élénkebb fekete, kissé csillog, felülete sima, nincsenek rajta műanyagforgácsok, a színt látszani engedő műanyag fedlap fényes, nincsen rajta gyűrűszerű bevésés.

Érdekesség, hogy az egyik hamisítvány nem csak a festék felöli oldalon nyílik. A másik felén kis tükröt és applikátort "rejtettek el" benne a hamisítók. El kell ismerni, ez nem egy rossz ötlet, de fontos tudni, hogy a MAC videóban látható termékében nincs ilyen. Szóval, ha minőségi, megbízható kozmetikumra vágytok, ne dőljetek be egy ilyen bónusz trükknek!

0 Tovább

Összezúzták a hamisítványokat Manilában

Nem mindennapi látvány részesei lehettek a manilai polgárok, hiszen egy 11 tonnás páncélozott jármű hamis ruhákat, cipőket, kiegészítőket és DVD lemezeket zúzott össze a hamisítás elleni harc egyik nagy sajtóérdeklődés kísérte megmozdulásán.

Fülöp-szigeteken fontosnak tartják, hogy lekerüljenek arról a feketelistáról, amelyet az Egyesült Államok hozott létre azon országok számára, amelyek nem tartják tiszteletben szellemi tulajdont. Ennek érdekében 8 millió dollár értékű hamis márkás terméket semmisítettek meg Manilában. Az összezúzott termékek széles skálán mozogtak. Az Oakley napszemüvegtől kezdve a Lacoste cipőkön át a hollywoodi szuperprodukciók kalózkiadású DVD lemezein át sok hamis termék esett áldozatul a hatóság erélyes fellépésének.

 Ricardo Blancaflor a helyi Szellemi Tulajdon Hivatal általános igazgatója a megsemmisített árucikkek értékét 350 millió pesora, azaz körülbelül 8 millió dollárra becsülte. Az akciónak további folytatása várható, hiszen összesen 1,4 millárd peso értékben foglaltak le hamis terméket a hatóságok a szigetországban. Az igazgató szerint a cél az évi 10 milliárd peso értékű lefoglalás, amely segíthet abban, hogy munkahelyek meneküljenek meg és növeljék az adóbevételeket.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek