Új kalózkodás elleni kampányfilmmel jelentkezett a brit Federation Against Software Theft (FAST). A horrorfilmes képi elemekkel operáló kisfilmet határozottan ijesztőnek szánják, kérdés, hogy valóban az-e.
Új kalózkodás elleni kampányfilmmel jelentkezett a brit Federation Against Software Theft (FAST). A horrorfilmes képi elemekkel operáló kisfilmet határozottan ijesztőnek szánják, kérdés, hogy valóban az-e.
Az ún. keygen fájlok, vagyis az illegálisan letöltött programokhoz aktiváló kódot generáló alkalmazások jelentik a legnagyobb veszélyt a PC-kre a Microsoft biztonsági kockázatokat elemző tanulmánya szerint.
A Microsoft Security Intelligence Report című jelentésében a szoftvercég szakértői a számítógépeket érintő biztonsági kockázatokat elemzik. A tanulmány a 2012-es évre vonatkozóan megállapítja, hogy a legnagyobb veszélyt az ún. keygen alkalmazások jelentik a személyi számítógépekre. (Ezek a programok aktiváló kódot generálnak az internetről letöltött szoftverekhez, amivel kikerülhető az eredeti szoftverek megvásárlása, illetve ezek érvényesítő kódjának beszerzése.)
Az internetes bűnözök is szeretnék kivenni a részüket Suzanne Collins izgalmas regényéből készült új hollywoodi szuperprodukció, Az éhezők viadala sikeréből. A film március 23-án startolt az Egyesült Államokban (itthon március 22-én), és a Norton szerint a kíváncsi rajongókat máris becélozták a csalók.
A biztonsági cég által készített gyorselemzés szerint számos veszélyes találatra bukkanhatnak azon internetezők, akik szeretnének többet tudni a filmről és a könyvről, megnéznének néhány részletet a produkcióból, vagy letöltenék a kalózkiadásokat. A cég több keresési szót is kipróbált, és fertőzött találatokat talált következő keresési szókombinációk esetében:
A Norton szerint a kiberbűnözök vírusokat, kémprogramokat és egyéb rosszindulatú fájlokat illesztenek a letöltésekhez. Így például letölthető kalózkópiák esetében azonosítottak ún. keylogging programot, ami anélkül, hogy a felhasználó észrevenné, a háttérből rögzítheti a gépelést, így neki köszönhetően a csalók számos személyes információhoz hozzáférhetnek.
A cég Az éhezők viadalához passzoló javaslatokkal segítené a kíváncsi rajongókat:
Gondosan válaszd meg a szövetségeseidet! Csak megbízható oldalakat látogass (ennek eldöntésében a víruskereső programok is segítenek), és bízz meg bármely "szenzációs", "soha nem látott" tartalmat kínáló weblapban.
Tudd, hogyan védd magad! Használj online biztonsági szoftvereket, amelyek figyelmeztetnek arra, hogy a meglátogatott weboldal nem biztonságos!
Ne hagyd, hogy hamis remények vezéreljenek! Ne bízz abban, ami túl szép, hogy igaz legyen, inkább a józan ész logikáját követve mérlegeld a kapott információt, mielőtt klikkelsz.
(Via: SF Gate)
Hat napra függesztettek föl a hivatalából az Egyesült Államokban egy rendőrt, aki hivatali számítógépére töltött le egy kalózfilmet. Pechére, a fájl vírusos volt.
A madisoni tiszt a Hall Pass (Elhajlási engedély) című filmet töltötte le szolgálati járművében használt hordozható számítógépére. Miután észlelte a vírusfertőzést, megpróbálta maga megtisztítani a rendszert, de szakértői segítség nélkül végül is nem sikerült neki, így kénytelen volt a rendőrség számítástechnikai szakértőihez fordulni.
A belső vizsgálat megállapítása szerint a rendőr a város tulajdonával élt vissza, amikor nem rendeltetésszerűen használta szolgálati eszközeit.
Az eset egyébként még májusban történt, de csak most hozták nyilvánosságra. Maga a film az Egyesült Államokban június folyamán jelent meg DVD-n.
Utolsó kommentek