Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A történelem leghosszabb vádlott listája!

Összesen 24,583 IP cím szerepel azon a bírósági kereseten, amelyet A bombák földjént gyártó stúdió képviselői nyújtottak be a bíróságra annak gyanújával, hogy az érintettek torrent oldalakon keresztül illegálisan töltötték le a filmet. Ez a valaha volt legnagyobb fájlcserélési ügy kezdetét jelenti. A dolog további pikantériája, hogy ezzel a számmal egy alig két hetes rekord dőlt meg. Ahogy a blogon mi is megírtuk, A feláldozhatók című film gyártói és jogi képviselői 23 ezer internetező adatainak megszerzéséhez kaptak bírói jóváhagyást a napokban.

Egyébként A bombák földjént gyártó Voltage Pictures volt az egyik első, amely saját filmje illegális letöltése miatt tavaly a tömeges eljárások rendszerét beindította az amerikai joggyakorlatban. Akkor mintegy 5000 azonosító szerepelt bírósági keresetükben.

A TorrentFreak beszámolója szerint a stúdió már megkezdte az egyeztetéseket az érintett internetszolgálatókkal az elképesztő mennyiségű előfizetői adat átadásának folyamatáról. A Verizon például vállalná, hogy havi 100 IP cím azonosítását elvégzi. Mivel a szolgáltatónak összesen 5239 előfizetője érintett az ügyben, ez azt jelenti, hogy több mint tíz évre (!) lenne szükség ahhoz, hogy minden adatot lekeressen.

A bombák földjén egyébként nagyon nagy siker volt a fájlcserélő hálózatokon. Különösen szerencsétlen módon a screener kópiája már öt hónappal az amerikai bemutató előtt kiszivárgott az internetre. Már akkor is jelentős számú letöltést produkált, de a mutató akkor ugrott meg igazán, amikor mind a legjobb film, mind a legjobb forgatókönyv, mind a legjobb rendező díját elnyerte a 2010-es Oscar-díjátadón.

0 Tovább

Blackberry vs. Black Barry

Egy amerikai komikus, Michael Jr. videóját ajánljuk nektek mára, amelyben jogsértési pert kíván indítani az egyik legnagyobb telekommunikációs cég ellen. Hogy miért? Mert Blackberry, akarom mondani Black Barry az ő ötlete. Vicces, de tényleg.

0 Tovább

Szabályok teremtenek biztonságot?

Az amerikai szenátus elé nem rég nyújtott be új törvénytervezetet több republikános és demokrata képviselő, amelynek célja, hogy megkönnyítsék a hatóságok fellépését a hamis termékeket és szerzői jog által védett, illegálisan közzétett tartalmakat kínáló weboldalak ellen. A Protect IP Act alapvetően a jogsértő honlapok zárolását segítené elő, és ezzel a szellemi tulajdon innováció ösztönző, gazdaság élénkítő hatásának érvényesülését, valamint az érintett szakmákban dolgozók munkahelyének és megélhetésének biztosítását kívánná elérni.

A US Chamber of Commerce (Kereskedelmi Kamara) ez utóbbi gondolatmenetre fűzte fel frissen bemutatott kampányvideóját, amelyben az internetes kommunikáció szabályozatlanságának veszélyeire, és a biztonságos netezés fontosságára hívják fel a figyelmet. Hangsúlyozzák, hogy a szabályok azok, amelyek biztonságot teremtenek, lehetővé teszik a társadalmi stabilitást, fenntartják a rendszert, védik a munkahelyeket és a fogyasztók érdekeit.

0 Tovább

Semmi sem az, aminek látszik

A múzeumokban általában értékes, ritka, de legfőképpen eredeti tárgyakat állítanak ki. Nem így van ez egy bangkoki múzeummal, amelyet hamisítványok bemutatása végett hozott létre 1989-ben a Tilleke & Gibbins jogi cég. Céljuk az volt, hogy felhívják a látogatók figyelmét, minden lehet hamis, bármi lehet veszélyes.

0 Tovább

Kalózoknak köszönhető a No.1 könyvsiker?

Érdekes eset történt a könyvkiadás világában. Adam Mansbach felnőtteknek szóló gyerekkönyve már egy hónappal a megjelenése előtt bestseller kiadvány lett az Amazon felületén. Mi az oka a korai sikernek? Nos, úgy tűnik az online terjedő kalózpéldány...

Mansbach könyvének már a címe sem, de megírásának körülményei sem hétköznapiak. A Go the F*ck to Sleep ötlete akkor született meg, amikor két éves kislánya esti lefektetése különösen problémásnak bizonyult. Elsütött egy viccet arról a Facebook-on, hogy erről könyvet fog írni, barátai pedig annyira lelkesek lettek, hogy a felnőtteknek szóló mese végül tényleg elkészült.

A rövid, 32 oldalas könyvecske csak június közepén fog megjelenni, de máris hatalmas népszerűségnek örvend. Valószínű, hogy ötletessége, humora és őszintesége egyébként is gyorsan utat talált volna a gyermeknevelő szülőkhöz, ám megjelenés előtti sikere egy PDF formátumban terjedő kalózpéldánynak köszönhető. Úgy tűnik, a kalózkodás ebben az esetben egy igen hatékony marketing eszköznek bizonyult.

Az elektronikus könyvolvasók terjedésével párhuzamosan nő a könyvkiadók félelme, hogy a könyvszakma hasonló sorsra juthat, mint a zeneipar vagy a filmipar. Félelmeik nyilvánvalóan nem alaptalanok - az emberek már így is kevesebbet olvasnak, mint régen, és a kalózkodás, az illegális letöltés tovább csökkentheti az eladásokat, sőt nehezítheti nem csak az elsőkönyves, de a már ismert írók munkáját is. A Go the F*ck to Sleep példája ugyanakkor azt mutatja, a kalózkodás két irányba hathat: segítheti is, de hátráltathatja is a könyvpiacot. A 40 milliós kérdés az, mikor működik az egyik formában, és mikor hat a másik irányba? Ha az említett könyv nem lenne ennyire vicces és szórakoztató, akkor is az előjegyzési sikerlisták élére tör? Ha nincsenek a papír kiadásban gyönyörű illusztrációk, akkor is vágynának a szülők a papíralapú verzióra?

Neil Gaiman brit író nem egy alkalommal kelt már a kalózkodás védelmére, hangsúlyozva, nem bánja, ha munkáit illegálisan terjesztik. Vajon a szerző korábbi hírneve, könyvsikerei mennyiben játszanak szerepet abban, hogy saját könyvei esetében profitnövelő tényezőként jelentkezik az illegális letöltés? Egy első könyves írónak vajon ez menne?

1 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek