A cseh Kalózpárt ellen szerzői jogi és védjegyjogi jogsértés miatt indított pert a LEGO miután a mozgalom tagjai az építőjáték figuráit használták egy tavalyi kampányvideóban.
A cseh Kalózpárt ellen szerzői jogi és védjegyjogi jogsértés miatt indított pert a LEGO miután a mozgalom tagjai az építőjáték figuráit használták egy tavalyi kampányvideóban.
A hamisítvány a szemnek készül, nem a tapintásnak - hangzik az állítás az alább megosztott videóban. Valóban, ami első pillantásra meggyőző, eredetinek terméknek tűnik, arról tüzetesebb vizsgálat alapján könnyen kiderülhet, hogy hamisítvány.
Eredeti márkák másolásából néha óhatatlanul is vicces megoldások születnek, például ha az ázsiai hamisítónak hiányosak a nyelvi ismeretei, esetleg ha úgy igyekeznek eladható terméket készíteni, hogy trendi márkákat ollóznak össze. Persze, hogy meddig vicces a dolog, az egy újabb kérdés: az alábbi termékek jogsértők, veszélyesek lehetnek, sőt egyes esetekben még a kegyeletsértés gondolata is felmerült bennünk.
A fenti hátizsákon a márkanév helyesen szerepel, ám az illegális gyártó a kihívásra ösztönző szlogent már nem jól másolta, így aztán a semmi sem lehetetlen helyett semmi sem lehetséges felirat került a termékre. A csíkok számát meg sem említjük...
Bulldózer hajtott át Oroszországban több mint száz darab hamis iPhone készüléken, hogy elejét vegyék ezek forgalomba kerülésének. Bár a hamisítványokat kíméletlenül megsemmisítették, a hamisító nevetségesen alacsony büntetést kapott.
Napjaink egyik legtrendibb márkája az Apple, nem meglepő tehát, hogy a márka termékeit előszeretettel hamisítják. Az almás cég készülékei azonban már évtizedekkel ezelőtt is megihlették a hamisítókat és a konkurens tervezőket. Erre mutatunk néhány példát.
Az 1977-ben bemutatott Apple II alapján készült tajvani Chia-ma SPS-109. A készülék annyira hasonlít az eredetijére, hogy az ázsiai gyártó jó eséllyel eredeti gépházakba "csomagolta" saját készülékét.
Utolsó kommentek