Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kolumbia nemzeti szimbólumát is hamisítják!

Kolumbia nem nemzeti szimbólumai között számon tartott fejfedőt kínai hamisítók másolják. Egy politikus kampányt indított a Vueltiao védelmében.

2 Tovább

Hamis táblagépek a Walmart polcain?

A világ egyik legismertebb áruházlánca, a Walmart egyik üzletében vásárolt hamis iPad készüléket egy vásárló az Egyesült Államokban. A vevő panasszal élt, és ha nem is elsőre, de sikerült visszakapnia vételárat.

5 Tovább

Múzeumba került a TPB első szervere

A 2003-ban elindult The Pirate Bay kalózoldal egyik első szervere bekerült egy svéd számítástechnikai múzeum állandó kiállításának anyagai közé. A múzeum kurátora szerint a szerver a svéd informatikai történelem megkerülhetetlen része.

0 Tovább

Párizstól Manhattanig: Replika épületek lepik el Kínát

A múlt héten írtunk róla, hogy a nemzetközi szinten elismert építész, Zaha Hadid terveinek lemásolásával épül egy épületkomplexum Kínában. Az eset pikantériája, hogy a két épület egyaránt Kínában, s egyszerre épül, sőt a másolat akár hamarabb is elkészülhet, mint az eredeti.

Nem először fordul elő, hogy az ázsiai ország építészei máshonnan "merítenek ihletet". Alább erről mutatunk gyűjtést.

Francia és Kínai Eiffel-torony

8 Tovább

Oscar-szezon: screener kópiák a neten

Január 10-én hivatalosan is bejelentették az Oscar-díjra jelölt filmeket, de a jelölést megelőzően kiküldött screener kópiák illegális másolatainak kiszivárogtatása már hetekkel ezelőtt elkezdődött. Az ősz végén felbukkantak az első filmek, karácsonykor újabbak szivárogtak ki, s most január elején az olyan mozis kedvencek, mint A hobbit és a Django elszabadul kalózkópiái is kikerültek a netre.

A filmipar számára a moziban kamerával készült kalózfelvételek illegális terjesztése is elég bosszantó, de ennél is rémesebb kilátás a jó minőségű, iparági képviselőknek kiküldött filmek illegális terjesztése. A stúdiók igyekeznek minél hatékonyabb biztonsági megoldásokat kitalálni, és így például alig-alig küldenek már a Filmakadémia tagjainak fizikai lemezeket. A digitális formában terjesztett screener kópiák - amelyek megtekintése alapján az 5700 akadémiai tag a jelölésekről dönt - ennek ellenére évről-évre megtalálja útját az internetre, s így a kalózoldalakra.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek