Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A hamis parfümöt lelövik ugye?

Egészen váratlan videóra bukkantam az imént a legnagyobb videómegosztón. A készítő tudtán kívül hamis Chanel Coco Mademoiselle parfümöt vásárolt az interneten, amikor kézhez kapta, rájött, hogy átverték, ezért jelentette az esetet az eBay és az átutalást bonyolító PayPal felé. Az aukciós cég befagyasztotta az eladó fiókját, a PayPal visszafizette a vásárlási összeget, egyúttal javasolta a vásárlónak, hogy a hamis terméket küldje vissza az értékesítőnek. Készítőnk úgy gondolta, hogy ezzel csak azt érné el, hogy valaki másnak is eladják a hamisítványt, ezért némi vita után megegyeztek a PayPallal, hogy a parfümöt meg kell semmisíteni, ám a megsemmisítésről a cég bizonyítékot kért. Íme :)

0 Tovább

Minőségi borok üvegeit vásárolják fel a kínaiak

Szakértők szerint Kína a világ leggyorsabban növekvő borpiaca: kifinomultságra áhítozó helyi milliomosok vásárolnak (és fogyasztanak) minőségi italokat gyakran elképesztő összegekért. A HENT híradása szerint a bor népszerűségnövekedése mellett egy új trend ütötte fel a fejét az ázsiai országban: egyes kereskedők felvásárolják a minőségi borok üres üvegeit, amelyekbe aztán kevésbé minőségi italokat palackoznak, de eredetiként hozzák újra forgalomba. Egyszóval: hamisítják.

A kereskedők akár 360 eurót is megadnak egy-egy üres boros palackért. Az egyik legkeresettebb az 1982-es Chateau Lafite Rothschild üvege, amelynek bontatlan palackja akár 2000 fontot is érhet az aukciókon. (Tavaly egy 2009-es Chateau Lafite palackot 43 ezer fontértadtak el Hongkongban, háromszor annyi pénzért, mint amit Londonban ért volna...) A kereskedők bárokból és éttermekből gyűjtik be az üres palackokat, rendszerint készpénzben fizetnek, és vállalják az elszállítást. Egy kikötésük van, hogy az üres üveg a lehető legjobb állapotban legyen. Az üvegbegyűjtésre szakosodott a palackokat továbbértékesítik a hamisítóknak, akik a gyengébb minőségű borral megtöltve újrapalackozzák, de az üvegen szereplő név alatt hozzák újra forgalomba.

Kép forrása: Christie's
0 Tovább

TOP10: a legmeggyőzőbb hamisítványok

A 10 legmeggyőzőbb hamisítványról készített gyűjtést a Business Insider. A replika termékek egytől egyig Kínában készültek, és kitűnően illusztrálják, mi mindenre terjed ki az ázsiai hamisítók figyelme. A listában iPad-klón, kínai Google, épületmásolatok, Harry Potter folytatások, replika autók! Lássuk a gyűjtést:

1. iPhone vagy HIphone? Első pillantásra a készülék a megszólalásig hasonlít az eredeti Apple készülékre, egyedül a hátoldali logó árulkodik arról, hogy itt valami másról van szó.

kakatech.com/businessinsider.com

0 Tovább

Vakságot is okozhat a hamis alkohol

Rosszul lett Nagy-Britanniában egy férfi, aki tudtán kívül hamis vodkát fogyasztott. A HENT honlapján olvasható hír szerint a férfi hányt és látászavart tapasztalt az ital elfogyasztása után. A szakértők megerősítették, hogy az elfogyasztott alkohol hamis volt.

A szigetországban rendszeresen bukkannak fel kereskedelmi forgalomba került hamis alkoholos italok, és a hatóságok nem egyszer akadtak már hamisító üzemre is a térségben (az egyik ilyen esetről itt a blogon is beszámoltunk). Az ünnepek alatt ezért a hatóságok fokozott ellenőrzéseket folytattak, hogy kiszűrjék a hamisítványokat értékesítő üzleteket. Surrey megyében például az ellenőrzött 347 üzlet 26 százalékában találtak illegális termékeket. Londoni kerületekben több mint 100 esetben bukkantak hamis vodkára, míg Merseyside régióban fodrászüzletben, hentesnél, ágyneműüzletben, autókereskedőnél, tejszállítónál és hamburgeresnél is találtak hamis alkoholt. Az ünnepek alatt több ezer üveg hamis ital került elő, ezek között olyat is találtak, ami samponként habzott, mikor kiöntötték...

Az alkoholhamisítás legnagyobb veszélye, hogy az italok nem a megfelelő összetevőkből készülnek. Gyakori, hogy a hamisítványok nagy mennyiségben tartalmaznak metanolt, amit alapvetően fagyállóként és üzemanyagként hasznosítanak. A metanol emberi fogyasztása viszont kifejezetten veszélyes: szédülést, légzési nehézséget, súlyosabb esetben vakságot is okozhat.

A hamis alkohol gyanúsan alacsony áráról, a zárjegy hiányáról, címkézésén észlelhető hibáiról, illatában, színében, átlátszóságában jelentkező eltérésekről, esetleg megszokottól eltérő ízéről ismerhető fel.

0 Tovább

Hogyan kerüljük el a hamis gyógyszereket?

A mai előző poszthoz kapcsolódóan összegyűjtöttem néhány hasznos tanácsot a hamis gyógyszerek elkerüléséhez. Az Európa Tanács tervei biztatóak, de nem árt, ha mi fogyasztók is óvatosak vagyunk!

1. Ismerd a gyógyszered! Ha tudjuk, hogy a rendszeresen szedett tablettáknak milyen a színe, formája, íze, könnyebben észrevesszük az eltéréseket is. Ha először szedett gyógyszerről van szó, segíthet, hogy a tájékoztatókon rendszerint feltüntetik az ilyen információkat, de az interneten is utána tudunk nézni, például az OGYI ezen céllal működő adatbázisában.

2. Ellenőrizd a csomagolást! A gyógyszer bevétele előtt ellenőrizzük a csomagolást, figyeljünk arra, hogy a doboz sértetlen-e, van-e rajta valamilyen biztonsági jelzés, nézzük meg a lejárati dátumot.

3. Megbízható forrásból vásárolj! Soha ne vegyünk gyógyszert utcán, piacon vagy más erre nem hitelesített helyszínen. A regisztrált gyógyszertárak és az értékesítésre jogosult üzletek listája elérhető a Gyógyszerészeti Intézet honlapján.

4. Online vásárlás előtt tájékozódj! Mielőtt interneten vásárolnánk gyógyszert, fontos utána nézni az értékesítőnek: valóban rendelkezik-e a szükséges működési engedélyekkel, volt-e más vásárlóknak panasza, lehet-e a megvásárolni kívánt készítményt legálisan, online terjeszteni? Fontos tudni, hogy a magyar jogszabályok szerint legálisan csak vény nélkül kiadható gyógyszert rendelhetünk az interneten, és hogy a kereskedő nem szállíthat mindent házhoz.

5. Fordulj szakemberhez! Ha a megvásárolt gyógyszer külső jellemzőiben eltérést tapasztalunk, vagy szedése során szokatlan mellékhatást észlelünk, forduljunk orvoshoz vagy gyógyszerészhez!

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek