Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Nem váratja az ausztrál rajongókat Doctor Who

A brit premier után szinte azonnal elérhető lesz az ausztrál internetezők számára a Ki vagy, Doki? című sorozat legfrissebb epizódja. Az online stream közel egy héttel előzi majd meg az ausztrál tévé premiert.

Az egyik leggyakrabban hangoztatott érv a kalózkodás mellett a tartalom elérhetetlensége. Fogyasztóként ma már nem akarunk heteket, hónapokat várni arra, hogy a külföldön bemutatott premierek hozzánk is elérjenek. Így vannak ezzel az ausztrál netezők is, akik illegális letöltéseiket részben a vetítési ablak hosszúságával magyarázzák. Igaz, nekik már egy hét is túl hosszú ahhoz, hogy kivárják, amíg kedvenc sorozatuk új epizódja legálisan is elérhető lesz. Az ausztrál ABC azonban elejét veszi a panaszoknak, és azonnali elérést kínál.

A csatorna a napokban bejelentette hogy a brit premiert követően online teszi elérhetővé a kultikus sci-fi sorozat, a Ki vagy, Doki? (Doctor Who) legújabb epizódjait. Nagy-Britanniában szeptember elsején este debütál a sorozat új évada, míg az ausztrál streaming oldal, az iview kínálatában szeptember 2-án a hajnali órákban felkerül az évadnyitó epizód. Ha a két ország közötti időeltolódást figyelembe vesszük, az ausztrál rajongóknak talán egy órát, ha várniuk kell arra, hogy láthassák a Doki legújabb kalandját.

A helyzet újszerűségét fokozza, hogy az online sugárzást követően a csatorna csak szeptember 8-ától sugározza a tévében is az új évadot.

 (Via: ABC blog, ZDnet)

0 Tovább

Pharmelp - Európa forradalmasítja a hamis gyógyszerek kimutatásának lehetőségeit

Kambodzsában és Kongóban üzemelik be a következő gépeket, amelyeket egy európai projekt keretében, kiemelten a harmadik világ fejlődő országainak számára fejlesztettek ki. A gépek forradalmian új módszerekkel, minden korábbinál olcsóbban és gyorsabban képesek megállapítani egy gyógyszer-mintáról, hogy az hamis avagy eredeti-e.

 

Idén már hallhattunk a programról, mivel Mali-n már sikerrel alkalmazzák az első prototípust az év eleje óta, az azt használó hatóságok tapasztalatait felhasználva fejlesztették ki most ezt a második sorozatot, amit tovább kívánnak módosítani az új vélemények alapján. A gép "érdemeit"  több elismert nemzetközi szaklap megemlítette a 2010-es évben (Journal of Pharmaceutical and Biomedical Analysis vagy a Chemistry Today). A kutatásokat, amiket a svájci Genfi Egyetem irányításával több országban folytatnak, a securingpharma.com portál rendszeresen a tudományos közösség vitájának teszi ki, elősegítve a legoptimálisabb tervezést és kivitelezést.

 

A Kambodzsában működő gépet majd jövő év februárjától, míg a kongóit valamikor a tavaszi időszaktól használják majd élesben az említett országokban. Az ezt követő gépek többekközt Burkina Faso-ban és Irakban lesznek használatban majd a későbbiekben a tervek szerint, míg a további gépek üzembe helyezése folyamatosan történik a közeljövőben.

 

A gépek árát 150 ezer dollárról, körülbelül 5-7 ezer dollárra sikerült az eddigi fejlesztéseknek köszönhetően csökkenteni, ezáltal elérhetővé és fenntarthatóvá tenni ezt a technikát a gyógyszerhamisítástól leginkább súlytott harmadik világ beli országok számára.

 

Mi a hamis gyógyszer?

 

A hamis gyógyszernek a mai napig nincs egységes definíciója. Közös azonban a meghatározásokban, hogy forgalmazójuk valótlant állít hatásairól, hatóanyagáról és összetételéről vagy eredetéről.

 

A leggyakrabban hamisított készítmények az úgynevezett életmód-gyógyszerek, elsősorban a merevedési zavarokra felírható készítmények, a fogyást segítő orvosságok, testépítő hormonok és étrend-kiegészítők. Azonban gyakori a szív-és érrendszeri betegségek kezelésére szolgáló és az antivirális készítmények, antibiotikumok hamisítása is.

 

A hamis gyógyszer általában olcsóbb mint az eredeti – de nem minden esetben. Az internetről rendelhető életmód-gyógyszerek esetében a névtelenség és arctalanság biztosításának ígérete lehet vonzó a gyanútlan vásárlók számára, nem az alacsony ár.

 

A WHO, vagyis az Egészségügyi Világszervezet, tizennégy okot tesz felelőssé, amiért a hamis gyógyszerek gyártása és kereskedelme világszerte jövedelmező üzletág lehet.

  1. Egyes államok és kormányok nem ismerik el a probléma létét és jelentőségét.
  2. Elégtelen a nemzetközi jogi szabályozás keretrendszere, nem elég súlyosak a büntetési tételek.
  3. Gyenge az adminisztratív háttér, hiányzik a kellő kapacitás a nagyszámú ellenőrzéshez és az ügyek végig viteléhez.
  4. A gyógyszerek gyártásának, kereskedelmének ellenőrzése nem megfelelő.
  5. Az ellenőrző és bűnüldöző hatóságok munkája közötti gyenge az összehangoltság, akadozik az információcsere.
  6. Alacsony fokú az együttműködés a magán- és a közszféra szereplői között.
  7. Akadályozott a hozzáférés az egészségügyi szolgáltatásokhoz és a megbízható gyógyszerekhez.
  8. Írástudatlanság és szegénység.
  9. Nem megfelelő társadalombiztosítási modellek.
  10. Az egészségügyi helyett a gazdaságossági szempontokra fókuszáló nemzeti gyógyszerpolitikák.
  11. Elaprózott értékesítési csatornák.
  12. Jogilag „senki földjén” található kereskedési helyek.
  13. Szabályozatlan internetes kereskedelem.
  14. Szabályozatlan kiszervezett gyártási műveletek.
0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek