Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hogyan különböztessük meg a hamis szűrőt az eredetitől?

Mai bejegyzésünk elsősorban a profi fotósoknak és a lelkes amatőröknek kedvez, ugyanis az 1 Kind Photography írása alapján a hamis és az eredeti szűrőlencsék megkülönböztetésére adunk tippeket.

0 Tovább

Szabálytalan margó buktatja le a hamisítványt

Mindig érdekesek az olyan videók, amiben a készítők eredeti és hamis termékeket vetnek össze. Mennyire látjuk megtévesztőnek a terméket? Mi is észrevesszük-e azokat az apró jeleket, amik gyanúra adnak okot?

A mai anyagunk is egy ilyen videó. Konkrétan egy online vásárolt Nintendo DS játék kerül összevetésre egy eredeti Nintendo szettel. Ha megnézitek, ti is látjátok, hogy a különbözőségek annyira aprók, hogy csak a legszigorúbb szakértők nem dőlnének be neki.

Először is ott van a csomagolás: a műanyag tok rugalmassága és a fólia feszessége olyan eltérés, amit könnyen elnézünk, főleg, ha nincs mellette egy másik, amivel összevethetjük. A két kártya eltérései ismét csak nem túl feltűnőek: az eredeti kicsit fényesebb, kicsit élesebb, kicsit szebbnek hat. 

Ami már látványosabb eltérés az a booklet összevetése során derül ki, de ezek a hibák is csak a szakavatottabb szemeknek tűnnek fel. Először is ott van a gyűrődés, ami egy újonnan kibontott eredeti darabra nem jellemző. Aztán a fémkapocs, amivel összetűzték a lapokat: ez az eredetiben kicsi és szépen eldolgozott, a hamisban viszont nagy, és nincsen egyenletesen összenyomva. Végül az, hogy a booklet másolat, a nyomtatás minőségéből derül ki. A hamisítvány kissé életlen, és a lapok tetején a margó nem egyenletes vastagságú, de balról jobbra egyre keskenyebb...

Utolsó elemként a figyelmeztetésekről szóló tájékoztató kerül összevetésre. Ezen látszik, hogy eltér a papír anyaga (fényes és matt), és kissé eltérnek a betűtípusok és a betűk vastagsága is.

2 Tovább

Műanyag zacskódarab pótolja az alkatrészt

Egy termék összehasonlítós videót választottunk mára, amely szándékaink szerint nem csak azoknak lehet érdekes, akik a műszaki cikkek vagy a hangtechnikai iránt érdeklődnek. A készítő egy eredeti és hamis SM57 jelzésű mikrofont hasonlít össze, apró darabokra szedve ezeket, hogy az alkatrészeket is megmutassa.

Ti is láthatjátok, hogy a két mikrofon külsőre meglehetősen hasonló, aki nem szakértő bizonyára nem fedezi fel az egészen apró különbségeket. Ami látványosabb, az a termék belseje: a hamisítványban az a kis műanyag, zacskószerű alkatrész valószínűleg bárkinek gyanús lenne.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek