Mai bejegyzésünk elsősorban a profi fotósoknak és a lelkes amatőröknek kedvez, ugyanis az 1 Kind Photography írása alapján a hamis és az eredeti szűrőlencsék megkülönböztetésére adunk tippeket.

A fotós oldal szerkesztője Nikon géphez vásárolt objektív szűrőt az eBay-en keresztül egy hongkongi eladótól. A forrást ugyan kissé gyanúsnak tartotta, de az ár okán a vásárlás mellett döntött. A termék megérkezése után azonban szükségesnek látta, hogy végezzen egy kis kutatást, így egy megbízható kereskedőnél is vett egy szűrőt, hogy a két terméket összevethesse.

Ahogy a fenti képeken is látszik a Hongkongból érkezett hamisítvány elég meggyőző darab, de alapos szemrevételezés után látni a különbségeket. Először is a hamisítvány szürke sávja eltérő árnyalatú az eredetitől, és maga a Nikon logó is másképp helyezkedik el. A két sárga szín közötti eltérés a csomagolás hátoldalán különösen feltűnő.

A leírás szerint a csomagoláson még számos apró eltérés található, például a doboz kialakítása tekintetében, majd a csomag kinyitását követően újabb jelek kerülnek elő. A két termék tájékoztatója számos ponton eltér: más papír, más nyomtatási minőség, más szöveg elrendezés, sőt, ahogy a lenti fotón is látszik, a hamisítvány másképp is van összehajtva.

A továbbiakban a lencsét vette szemügyre az író. Ahogy az alábbi fotón kitűnik, mindkét műanyag dobozkán szerepel ugyan a márkajelzés, de a hamisítvány tokja sokkal opálosabb, míg az eredeti jobban átlátszik.

Maga a lencse a hamis és az eredeti szűrő esetében is üveg, nem látszik rajtuk különbség, de kialakításuk már eltér. A hamisítványnak az eredetitől eltérő a feliratozása, és ahogy az alábbi fotó is igazolja, az eredeti szűrő valamelyest vékonyabb a hamisítványnál.

További összevető képeket a portál oldalán találhattok. Mi minden fotósnak és fotózás iránt érdeklődőnek azt tanácsoljuk, vigyázzon fotós felszerelésére és ne rontson el jó képeket azzal, hogy hamisítványokat vásárol!

(Via: 1kindphotography.com)