Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A 63 milliárd dolláros probléma

Közzétette sorban a 9., a szoftverkalózkodás globális helyzetét vizsgáló tanulmányát a világ legnagyobb szoftvergyártóit tömörítő BSA (Business Software Alliance), amelyhez idén egy grafikus videót is készített, hogy könnyebb legyen az információk értelmezése.

A 2011-es év adatait összegző Global Piracy Study világszerte 42, az Európai Unió tagállamaira nézve átlagosan 33 százalékra becsüli a kalózkodás arányát. Magyarország mutatója a nemzetközi átlaghoz közelít: 41 százalékos (amely érték egyébként három éve változatlan). A szakértők becslése szerint a hazai kalózkodási mutató 143 millió dollár értékű illegálisan használt programnak felel meg.

A BSA szerint a nemzetközi 42 százalékos kalózkodási arány több mint 63 milliárd dollár értékű illegális szoftvert jelent. Az Európai Unióra nézve mintegy 14,4 milliárd dollárra becsülik a kalózprogramok értékét.

A jelentés elkészítéséhez a vizsgált országokban 15 ezer felhasználó megkérdezésével kutatás is készült. E szerint nemzetközi szinten a számítógép használók 57 százaléka, az Európai Unióban 48 százaléka, Magyarországon 55 százaléka ismeri el, hogy kalózkodik. A lekérdezés szerint a szoftverkalózok többnyire 25 és 44 év közötti férfiak.

Részletes közleményt a HENT híroldalán olvashattok, a teljes tanulmányt és az egyes ország adatokat pedig megnézhetitek a BSA weboldalán.

(Forrás: BSA)

2 Tovább

Viszlát 2011!

Év végén mindenki összegez kicsit, aztán előre tekint. Mi sem akarunk kilógni a sorból, úgyhogy megnéztük, mely írásainkra voltatok a legtöbben kíváncsiak. Először is azonban szeretnénk megköszönni az érdeklődését annak a több mint 190 ezer látogatónak, aki az idén kíváncsi volt ránk: KÖSZÖNJÜK! És most lássuk, idén mely tíz írásunkat olvastátok a legtöbben. Figyelem, visszaszámolunk!

10. Tudom, mit töltöttél le!

A YouHaveDownloaded.com fejlesztői egy olyan adatbázist építenek, amely listáz minden egyes nyilvános letöltést, azaz azokét, akik titkosítással nem gondoskodnak IP-címűk anonimitásáról. A saját IP-címünkön zajló kalózforgalmat, sőt másokét is ellenőrizhetjük.

9. Hogyan ismerjük fel a hamis kézitáskát?

Hasznos tanácsok a hamis táskák azonosításához: mindig figyeljetek az értékesítési és származási helyre, az árra és a kidolgozottságra!

8. Zebrát hamisítottak Ukrajnában!

Turistalátványosságként hirdették az ukrán zebrát, amely valójában egy fekete festékkel csíkozott fehér ló volt... A hatóságok állatkínzás gyanújával indítottak eljárást.

0 Tovább

Goldenblog 2011: Szavazz te is!

A múlt hónapban úgy döntöttünk elindulunk a Goldenblog 2011 szavazáson. Blogunkat a hírblog kategóriában neveztünk, és mivel minden elvárásnak megfelelünk, a ma megnyitott szavazáson már leadhatjátok ránk voksotokat! Szavazni ma reggeltől augusztus 21-én éjfélig tudtok, online és mobilon egyaránt.  

Szavazz Te is a NO Kamu blogra! Köszönjük!

3 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Legfrissebb bejegyzések

Utolsó kommentek