Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mágikus lencse a hamisítás ellen

A jelenleg elérhető leghatékonyabb hamisítás elleni technológiának minősítették a fejlesztők azt címke rendszert, amelynek felülete csak egy speciális lencse segítségével válik látható.

A ForgeGuard fantázianevű eljárást a Fujifilm fejlesztette ki. A címkére nyomtatott szöveg, grafika és színek szabad szemmel nem,  csak az olvasáshoz kifejlesztett lencse segítségével válnak láthatóvá. A címkézés 2400 dpi felbontású nyomtatást lesz lehetővé, ráadásul teljes színskála használatával, miközben a ma használt biztonsági címkék csak 1-2 színel operálnak. A címkézés anyaga fény- és hőtűrő képességű, így használata meglehetősen széles termékpalettán lehetséges.

A fejlesztő cég szerint a korábban alkalmazott eredetiségigazoló címkézések mára maguk is hamisíthatóvá váltak, így a cég most egy nagyobb biztonságot jelentő megoldást javasol. Mivel a leolvasáshoz az olvasóeszköz is szükséges, így a gyártó szerint meg kell határozni, hogy a termékellátás folyamatában, melyik, a fogyasztókhoz legközelebb eső szereplő végezze el az eredetiség ellenőrzést.

Az alábbi videóban látható, hogyan működik a technológia, és milyen sokrétű címkézési formát tesz lehetővé.

0 Tovább

Akcióban az Interpol

Mai program gyanánt kicsit betekintünk az Interpol hamisítás elleni munkájába, egészen konkrétan a nemzetközi szervezet dél-amerikai országokra fókuszáló, Operation Jupiter fedőnevet viselő hamisítás elleni programjába.

Az Operation Jupiter öt évvel ezelőtt indult a Brazília-Paraguay-Argentína hármashatárra koncentrálva, amely határszakaszon igen nagy arányú volt a hamis termékek áramlása. Ma már az ellenőrző program lefedi az összes dél-amerikai államot. Az éves akcióprogramokat hosszas tervezés előzi meg, végrehajtásukban a rendőrség és határőrség egyaránt közreműküdik.

A videóban láthatjuk, ahogy a hatóságok kivonulnak ellenőrizni egy kereskedelmi egységet Limában, majd több zsáknyi hamisítványt lefoglalva távoznak. A 13 országra kiterjedő akciók során tavaly több mint 7,5 millió darab hamis és kalóz terméket foglaltak le, amely utcai értéke eléri a 208 millió amerikai (!) dollárt.

A lefoglalt hamisítványok között nem egy kiemelten veszélyes. A perui hatóságok hamisított cementport is lefoglaltak, amelynek építkezéseken történő felhasználása különösen kockázatos egy olyan országban, ahol gyakoriak a földrengések. Szintén veszélyesnek minősítik a lefoglalt mobiltelefonokat és tartozékokat, gyermekjátékokat, cigarettát, alkoholt, kozmetikumot - melyek közül egy sem az elvárt biztonsági előírások, nyersanyagok és összetevők szerint készült.

Az Interpol tapasztalatai szerint gyakori a kalózlemezek, hamis ruházati cikkek, videojátékok és nyomtatópatronok terjesztése a régióban, amelyek ha közvetlenül nem is veszélyesek, de gyártásuk és megvásárlásuk társadalmi, gazdasági szempontból semmiképp sem ártalmatlan probléma.

A rendőrség több mint 600 alkalommal intézkedett és több mint 900 embert vett őrizetbe az év során. Az akciók jelentősége, hogy az egyes nemzeti hatóságok az Interpol adatbázisán keresztül megosztják egymással az adatokat és információkat az intézkedésekről, így a fellépés koncentráltabban és hatékonyabban kivitelezhető.

0 Tovább

ADADAS, KNIE, BSOS és társaik

Egy múlt heti posztunkban foglalkoztunk már azokkal a viccesnek tűnő hamisítványokkal, amelyek az eredeti márkanevek elferdítésével kerülnek piacra. Most egy hasonló összeállítást ajánlunk a figyelmetekbe. Ezúttal is fotók, de videómontázsban összerendezve.

Néhány gyöngyszem kedvcsinálónak: Nike helyett van itt Knie, Nire és Naik, Dolce&Gabbana helyett Dio & Gomez, illetve Dolce & Bananana, felvonulnak a már már klasszikus számító Adadas és Daiads termékek, és felbukkan a már ismert Sonia és a Polystation is. Az összeállításban külön figyelmet érdemel a Marlboro-ruhás Zalbollae cukorka, a a Sasa-nak álcázott Fanta, a mosolygós Sprite és a Hello Cola!

0 Tovább

Fénymásolószalonokban razziáztak a hatóságok

Közel 2700 darab hamisított egyetemi tankönyvet foglalt le a napokban a kanadai rendőrség négy montreali fénymásolószalonban folytatott razziájuk során. A hatóságok tizenhárom személyt vettek őrizetbe szerzői jogi jogsértés gyanújával - olvasható a HENT híroldalán.

A hatóságok közlése szerint a kalóz tankönyveket a gyanúsítottak szinte az eredetivel megegyező formában állították elő. Még a keménykötésű fedlapokról is gondoskodtak, hogy potenciális vásárlóik számára még vonzóbbak legyenek. A fénymásolószalonok állítólag már évek óta gyártották a hamis könyveket, amelyeket az eredeti kiadásoknál jóval olcsóbban értékesítettek az üzletbe betérő hallgatóknak, akik számára az olcsó ár minden bizonnyal vonzó opciót jelentett.

A szalonok kínálatukat a közeli egyetem olvasmánylistája alapján állították össze.

0 Tovább

Szabad az út a hamis csokik előtt?

Úgy tűnik, Ukrajnában szabad az út a hamis Ferrero csokik előtt. Az illetékes ukrán bíróság ugyanis elutasította a cég Raffaello terméknevére vonatkozó védjegyoltalmi kérelmét. Ez azt jelenti, hogy a Raffaello az ukrán piacon nem levédett márka, így a Ferrero termékének imitációit korlátozás nélkül forgalmazhatják az országban.

A cég márkavédelmi keresetének kimenetelét komoly figyelem övezte, többek között az Egyesült Államok és EU képviselete is jelen volt a bírósági határozat közlésénél. A Ferrero szerint az ukrán bíróság döntése rendkívül negatív képet fest az országról a külföldi befektetők szemében. Hasonló megállapítást tett a European Business Association ukrán képviselője is, aki szerint ez az ügy azért is fontos, mert a külföldi befektetők számára jelenleg is a bírósági rendszer jelenti a legnagyobb akadályt Ukrajnában.

A hírről beszámoló Moscow Times nem közli a védjegyjogi kérelem elutasításának indokát, hangsúlyozza ugyanakkor, hogy a bíróság döntése azért is veszélyes, mert Ukrajna komoly nemzetközi nyomás alatt áll amiatt, hogy a korrupció melegágyának tekintik Európában.

Plusz egy adalék: épp a múlt héten írtunk arról itt, a NoKamu blogon, hogy Ukrajnában az élelmiszeripari termékek vezetik a hamisítási listát. Ilyen körülmények között ez akkor nem csoda...

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek