Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Amikor a természet ad ihletet a hamisítás elleni harchoz...

Egy kék szárnyú pillangófaj, a Costa Rican Blue Morpho inspirált kanadai kutatókat eredetiségigazoló technológiájuk kifejlesztéséhez. A pillangófaj szárnyának felülete bizonyos színeket visszatükröz, míg másokat elnyel, így hozva létre azt a képen is látható bámulatosan szép kék árnyalatot, amely fajának sajátossága. A HENT híroldalán olvasható beszámoló szerint a kanadai Simon Fraser University egy végzős hallgatója és professzora ezt az egyedi fényvisszatükröző képességet alkották újra a hamisítás elleni technológiájuk kidolgozása során.

A szakértők által kidolgozott megoldással egy egészen egyedi fényvisszaverő felületettel lehetne védekezni a hamisítás ellen, pontosabban meggyőződni arról, hogy a választott termék, a boltban visszakapott pénzt, a személyes iratok, mint az útlevél, eredeti. Sőt, a kutatók szerint a megoldásuk másolhatatlan. Míg ugyanis több, jelenleg is használt eredetiségigazoló címkéről, mint például a hologrammok, tudnak meggyőző utánzatot készíteni a hamisítók, ezt a technológiát bizonyosan nem tudják reprodukálni.

Az eredetiségigazoló logót a következőképpen alkotják meg: a felületen nanoméretű, egy hajszálnál 1500-szor kisebb átmérőjű lyukakat alakítanak ki oly módon, hogy ezek a fény útját egy előre meghatározott szögben, alakzatban és színben visszaverődve törjék meg. Bankjegyek esetében például egy körülbelül fél centiméter szélességű polimer chip felületébe ütnek 60-80 millió darab lyukat, a chip a bankjegy nyomás során a pénz anyagába integrálható.

Alább egy videó arról, hogy ez a rendszer, hogy néz ki a gyakorlatban. Láthatjuk benne, hogyan alkotják meg a felfoghatatlanul kicsi lyukakat, hogy néz ki a kész logó, de még azt is, hogyan vibrál kékek a Costa Rica-i pillangó szárnya :)

NanoTech on Discovery's Daily Planet from Clint Landrock on Vimeo.

0 Tovább

Fotó: 60 tonna hamis gyógyszert semmisítettek meg

Összesen több mint 60 tonna hamis gyógyszert semmisítettek meg az illetékes hatóságok Pekingben. A hamis készítmények értéke elérte a 40 millió jüant, azaz a hatmillió dollárt. A megsemmisítésre egy cement üzemben került sor. Íme:

Az eseményről a pekingi gyógyszerügyi hatóság számolt a hamisgyogyszer.hu híradása szerint. Kiemelve azt is, hogy szervezet munkatársai december végén öt illegális gyártósort és 60 hamisgyógyszer-értékesítéssel foglalkozó vállalkozást számoltak fel.

Ha többet akartok tudni a gyógyszerhamisítás problémájáról, és a megelőzésről, érdemes böngészgetni a hamisgyogyszer.hu oldalát. Itt olvashattok a hamisítás elterjedtségéről, és hogy mit tehettek annak érdekében, hogy a veszélyeket elkerüljétek.

0 Tovább

Megtámadták a hamisítványokról tudósító BBC riporterét

Cigarettahamisításról és csempészésről készített riportfilmet a BBC Scotland, amelynek során a forgatócsoportot megtámadta az egyik hamis cigarettát terjesztő kereskedő. A riporternő néhány csomag, korábban vásárolt cigarettával tért vissza a helyszínre, jelezvén az eladónak, hogy a kapott dohányáru hamisítvány, ezért szeretné visszakapni a pénzét. Mikor az eladók észrevették a kamerát, tettlegességig fajult a helyzet, az eladó egy társa előbb az operatőrt, majd a riportert, illetve a stáb több tagját is megtámadta.

Mivel a BBC saját videói esetében nem engedi a beágyazást, az esetről készült felvételt ide kattintva tudjátok megnézni. Az anyag érdekessége, hogy kiderül belőle, a riporternő korábban egy másik eladónál vásárolt, aki azért nem dolgozik éppen, mert a Karib-tengeren tölti a szabadságát... Ebből is látszik, milyen nyereséges üzlet a hamisítás...

A riportfilm egyébként hangsúlyozza, az Egyesült Királyságban eladott minden ötödik szál cigaretta, és minden második, kézzel sodorható dohánycsomag hamisítvány. Kiemeli továbbá, hogy a műsor készítése során bevizsgált hamisítványok rendkívül magas arányban tartalmaztak mérgező anyagokat.

0 Tovább

Kolbászt és tejet hamisítanak leggyakrabban Ukrajnában

Az ukrán Ukrmetrteststandard közleménye szerint nem a szokványos termékek vezetik a hamisítási listán a helyi piacon. A fogyasztóvédelemért és szabványügyekért is felelős állami szerv szerint ugyanis a 2010-es évben a kolbász és a tej volt a két leggyakrabban felbukkanó hamisított termék az országban. Az ukrán rádió által közölt hírben adatok ugyan nem olvashatók, de a beszámoló szerint az élelmiszeripari termékek vezetik a tavalyi évi hamisítási listát.

Az élelmiszereken kívül hétköznapi használati cikkekből is nagy arányban találtak hamisítványt az országban. Kínából származó elektronikai termékekre és izzókra bukkantak, szintetikus anyagokból gyártott gyermekruházati cikkeket találtak, melyek címkézésén az szerepelt, természetes anyagokból készültek, továbbá olyan játékokat foglaltak le, amelyeket a gyártók veszélyes vegyi anyagokkal kezeltek.

Az ukrajnai hivatal az adatokra való tekintettel azt tanácsolja a helyi fogyasztóknak, hogy inkább a nagyobb bevásárlóközpontokban vásároljanak, ahol gondosabb termékellenőrzés zajlik, és őrizzék meg a blokkot. Panasz esetén a vásárlást igazoló szelvény birtokában fordulhatnak ugyanis a fogyasztóvédőkhöz, illetve a bírósághoz.

0 Tovább

xBoy és Bucksstar Coffee: a legviccesebb hamisítványok

Bizonyára többen találkoztatok már olyan logókkal, amelyek első pillantásra erősen hasonlítottak az eredeti márkanévre, de mégsem voltak ugyanazok. Gondolok itt a Daidas cipőkre vagy Niké pólókra. Ma, a korábbi posztunk (Top10: a legmeggyőzőbb hamisítványok) analógiájára folytatjuk a gyűjtést a hamisítványokról, de ezúttal olyan viccesen sikerült koppintásokból szemezgetünk, amelyeknek az előbb említett márkanévferdítés az alapja. Top10 gyűjtésünk ezúttal is szélesen merít: szerepel a listában gyorséttermek, élelmiszerek, kozmetikumok, videojátékok meglepő újítása.

1. A Starbucks két kínai verziója

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek