Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ettől még egy szelíd motoros is begurulna: hamis cuccok a Harley-évfordulón

Szeptember elején ünnepelte fennállásának 110. évfordulóját a motoros világ egyik állócsillaga, a Harley-Davidson. A Wisconsinban tartott ünnepségen azonban hamisítványok is felbukkantak a ruházatot és kiegészítőket árusító standok között.

A bosszantó és kínos eset kapcsán a szervezők – más márkák esetében is hasznosítható – tájékoztatást adtak közzé, miről lehet felismerni az eredeti termékeket. Így a vásárlók megkímélhetik magukat a silány minőségből eredő csalódástól. Márpedig a motorozáshoz kapcsolódó termékek esetén a csalódás igencsak fájdalmas is lehet.

A Harley – sok más nagy márkához hasonlóan – engedélyhez köti termékeinek árusítását. Ezért már önmagában gyanús, ha egy sátor ponyvája alatt feltűnően olcsón akarják rátukmálni az érdeklődőkre a portékát. Érdemes alaposan szemügyre venni, sőt megtapogatni is a vételre kínált termékeket. Sokszor már elsőre felfedezhető a hitvány minőség, ami a legtöbbször a hamisítványok sajátja. A ruházati cikkekbe belülről hímezett „H-D”, illetve  „authentic” jelölések meglétét is célszerű ellenőrizni. A hímzett Harley-Davidson logók gyenge minősége is sokszor árulkodó.

Egyre jelentősebb az online forgalmazás aránya, és ilyenkor a vevőnek természetesen nincs módja előre ellenőrizni a kínált árut. De van segítség ilyenkor is – emlékeztet a motorgyártó. A márka rajongóinak online közössége számtalan esetben leplezett már le hamisítvánnyal kereskedőket. Érdemes tehát utánajárni a reménybeli eladónak, mielőtt megválnánk pénzünktől – minőségi és cseregaranciára hamisítványok esetében ritkán számíthat az ember.

VIA: PRLOG

0 Tovább

Kellemetlen meglepetéssel szolgálhatnak a hamisított esküvői ruhák

Kellemetlen meglepetés érheti azokat, akik az esküvői ruha - általában kétségkívül borsos - árán szeretnének spórolni. Lehalábbis ezt mutatja az amerikai Arkansas állambeli Maria Ray példája, aki engedve az olcsó ár csábításának, hamisítók áldozata lett, miközben a nagy napra készült

A kinézett ruha 1200 dollárba került volna, azonban egy gyors internetes kereséssel Ray megtalálta látszólag ugyanazt a modellt harmadáron is. Habozás nélkül megrendelte a ruhát, azonban a végül számára kipostázott darab igencsak csalódást keltő volt. - Hanyag varrások, merevítés nélküli fűző, és egy, a ruha hátába szúrt, undorító, rozsdás gombostű - idézte fel a sokkoló pillanat részleteit. Bár a honlapon 7 napon belül érvényesíthető teljes pénz-visszafizetési garanciát hirdettek, Maria Ray sosem látta viszont 400 dollárját.

Az ügyben indult nyomozás során kiderült, hogy több száz arkansasi nőt vertek át hasonlóan kecsegtető ajánlatokkal. A fogyasztóvédő Site Jabber weboldal valóságos robbanást tapasztalt a hasonlóan becsapott menyasszonyok számában. A Szövetségi Keresedelmi Bizottsághoz (Federal Trade Commission) is egyre több bejelentés érkezik.

Egy esküvőiruha-bolt tulajdonosa, Frank Hambicki szerint a Rayjel történtek mellett az átverések másik nagy csoportja is terjed, amikor a megrendelt ruha sosem érkezik meg, hiába fizet érte akár közel 2000 dollárt is reménybeli viselője.

A hatóságok mindenkit arra figyellmezettnek, hogy hasonló online vásárlások előtt alaposan tájékozódjanak az eladó cégről. Érdemes a megadott címet is elnőrizni online térképek műholdfelvételén. Ha például csak konténereket vagy gyanús épületeket látni az állítólagos helyszínen, akkor jobb, ha kétszer is meggondoljuk, mielőtt elindítjuk a tranzakciót.

(Via: CW Arkansas videóriport: FOX16)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek