Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A színek sem elég pigmentáltak!

Rég néztük már termék összehasonlítós videót, így épp itt volt az ideje, hogy keressünk egyet. Ezúttal a magyar szépségápolással foglalkozó bloggerek körében is népszerű Urban Decay Naked 2 nevű szemfesték palettájának eredeti és hamis verzióját vesszük górcső alá.

Az összehasonlító videó ezúttal is elég alapos, és részletekbe menően elemzi a különbségeket. Kiderül, hogy a hamisítvány egy eBay vásárlás eredményeként érkezett, ahol az eladó elismerte ugyan, hogy a csomagolás picit sérült, de kifejezetten állítottan, hogy a paletta eredeti. A kézhez vételt követően persze kiderült, hogy nem az. Külön szomorúság, hogy a videó készítője a születésnapjára rendelte a terméket, és különleges ajándék helyett, hamisítványt kapott.

Nos, a videó tanúsága szerint az eredeti (fölső) és hamis (alsó) termékek elég hasonlóak ahhoz, hogy megtévesszék az avatatlan szemeket, de van számos eltérés, ami segít az azonosításban. Rögtön látható, hogy a hamis és eredeti paletták külső csomagolása eltér, és a hamisítvány mellett nem szerepel az eredetihez csomagolt szájfény. Ezen felül a hamisítvány csomagolása gyengébb minőségű: több helyütt látszik a ragasztás, az anyagok minősége kevésbé tartós, belül a tükör lötyögősen van beragasztva.

Ami a szemfesték legfontosabb részét, a színeket illeti, ezek a videó szerint kevéssé pigmentáltak, amely különbség felkenve látszik leginkább, ráadásul az eredetivel szemben egyáltalán nem tartósak.

0 Tovább

Műanyag zacskódarab pótolja az alkatrészt

Egy termék összehasonlítós videót választottunk mára, amely szándékaink szerint nem csak azoknak lehet érdekes, akik a műszaki cikkek vagy a hangtechnikai iránt érdeklődnek. A készítő egy eredeti és hamis SM57 jelzésű mikrofont hasonlít össze, apró darabokra szedve ezeket, hogy az alkatrészeket is megmutassa.

Ti is láthatjátok, hogy a két mikrofon külsőre meglehetősen hasonló, aki nem szakértő bizonyára nem fedezi fel az egészen apró különbségeket. Ami látványosabb, az a termék belseje: a hamisítványban az a kis műanyag, zacskószerű alkatrész valószínűleg bárkinek gyanús lenne.

0 Tovább

Hiba hátán hiba

Nem tudjuk biztosan, hogy lehet-e kapni itthon ilyen TOMS típusú cipőket (vagy csak külföldi online oldalakról lehet beszerezni), mindenesetre már csak azért is érdemes megnézni az alábbi videót, hogy lássátok, hány különböző kisebb-nagyobb hiba utal arra, hogy az adott cipő hamisítvány.

Először is ott van a cipő talpa, ami a videó készítője szerint rugalmatlan, ellentétben az eredeti TOMS cipőkkel, amelyek sokkal puhább gumitalppal készülnek. Aztán: a cipő sarkán a címke csúnyán van varrva, a talpbetét egészében kivehető, ráadásul formáját és feliratozását tekintve sem egyezik az eredetivel. A cipő méretezése is hibás, a hamisítványon tízes jelzés van, ami hetes amerikai méret lenne eredetileg. Ezen felül a videó készítője szerint a TOMS eredeti gyártója nem használja a cipő külsején látható mintázatot, de ha használná is, akkor a megszokott gyakorlat szerint ugyanaz a minta (de legalábbis szín) a vászon külső és belső felén is megjelenne.

Érdemes még kiemelni, hogy a videó szerint a hamisítványok megkülönböztetésében nehézséget okoz, hogy nem csak a hamis, de az eredeti TOMS cipők is Kínában készülnek. Ezért a Made in China címke még ne riasszon el senkit, a lábbeli lehet eredeti, de erről meggyőződni csak egy alaposabb vizsgálat alapján lehet.

0 Tovább

Csillogóbb, más színű, kevésbé tartós

Mai bejegyzésünk inkább a hölgyeknek szól (persze ízlés dolga), ugyanis találtunk egy hasznos videót arról, két látszólag azonos MAC típusú rúzs között mely apró különbségek segítenek eldönteni, melyik a hamisítvány és melyik az eredeti.

Mivel sok hamisítvány első pillantásra nagyon meggyőzőnek tűnik, a videóban elhangzó különbségek akkor segítenek igazán, ha van mivel összevetni a vásárolt terméket. Célszerű az is, ha minden körülmények között figyelünk arra, amit megveszünk, és már előre tudjuk, mi az, amit elvárunk a vásárolt terméktől, és melyek azok a jellemzők, amelyek a márka sajátjai.

Nos, az anyagban négy különböző MAC rúzst láthatunk, amelyek bár nagyon egyformának tűnnek, látszik, hogy az eredetihez képest (bal oldali) a hamisítványokon egy árnyalatnyit eltérő színű a külső borítás. Ezen felül, míg az eredeti anyaga enyhén csillámlik, az egyik hamisítvány borításán egyáltalán nincs, a másikon meg túl sok a csillám. Különbség még, hogy hol és hogyan jelenik meg a márkanév a terméken. A hamisítványon picit feljebb helyezték el a MAC logót, a betűk közötti kis pontok elmázolódtak.

3 Tovább

Melyik a hamisítvány?

Nagyon jó kis játékot találtunk mára nektek! Arról szól, mennyire nehéz megállapítani, melyik termék az eredeti és melyik a hamis. Nos, kitaláljátok az alábbi képeken szereplő termékek közül melyik a hamisítvány? (Megoldás a poszt alján...)

1. Melyik cipő nem Manolo Blahnik?

0 Tovább
«
12

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek