Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Antik hegedűt semmisíttetett meg a PayPal?

Az eBay portálon 2500 dollár ellenében egy Erica nevű felhasználó értékesített egy II. világháború előtt készült hegedűt. Kanadai vásárlója azonban a hangszer kézhezvételét követően kétségbe vonta annak eredetiségét, és a kifizetési tranzakciót bonyolító PayPal-hoz fordult, hogy pénzét visszakapja.

A PayPal hamisítási esetekben visszafizeti a vételárat, ám a szerződési feltételek értelmében kérheti, hogy a vevő semmisítse meg a hamisítványt, és a megsemmisítés tényét fényképes formában is igazolja. A hangszer vásárlója eleget tett a PayPal feltételeinek, az értékesítő azonban, aki így sem a vételárat nem kapja meg, sem a hegedűt nem kapja vissza, vitatja lépése jogosságát. Erica szerint a legnemesebb hangszerek esetében is előfordul, hogy származásukat illetően kételyek merülnek fel, ennek ellenére a zeneművészet nagy értékű darabjai maradnak. 

A hírről beszámoló portál szerint az eset a PayPal illetékességének határait kérdőjelezi meg. Tekintettel arra, hogy a felhasználó hisz abban, hogy az általa eladott hangszer valóban antik darab volt, felmerül a kérdés, a megsemmisítés előtt nem kellett volna bevonni egy szakértőt, aki hiteles véleményt adhatott volna a hegedű értékéről és eredetiségéről.

(Via: Daily Mail, Hardware Zone)

0 Tovább

Zippo vs. Rippo - csak az egyikre jár örök garancia

"Always works — or we fix it": 1937 óta ez a szlogenje a Zippo öngyújtóknak. A gyártó élethosszig tartó garanciát ad a termékre, meghibásodás esetén pedig vállalja a javítását. Ez a feladat három "klinikára" hárul, amelyek évi 100 ezer darab, tulajdonos által beküldött öngyújtót vizsgálnak meg, és amelyek a Zippo rajongók által Rippo-ként emlegetett hamisítványok felbukkanása miatt nem egy esetben egyfajta bűnügyi laborra emlékeztetnek.

A bal oldali hamisítvány...

Becslések szerint Kína évi 12 millió darab Zippo hamisítványt gyárt - ugyanennyi eredeti készül a Zippo egyetlen gyártósorán is. Korábban a replikák meglehetősen gyenge minőségűek voltak, de a javító műhelyben ma már alaposan meg kell vizsgálni a hibásként beküldött gyújtókat, hogy kiderüljön eredeti-e. A hamisat ugyanis természetesen nem javítják, megvizsgálják, majd helyreállítás nélkül visszaküldik a tulajdonosnak.

Bár csak a szakértők tudják teljes bizonyossággal megállapítani az eredeti és hamis közötti különbséget, az alábbi videóban van néhány tanács, mire érdemes odafigyelni - például a gyártási hónap jelzésére (az ABC első 12 betűjével jelölik a hónapokat), az ívelt formára, a klasszikus klikk hangra, nyitásnál az alsó és felső elem illeszkedésére, a 16 lukra (se több, se kevesebb). Zippo-fanok! Okuljatok!

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek