Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Facebookon szervezett bevásárló napot a hamisító

Facebook profilján keresztül értékesített hamis ruházati cikkeket az a brit férfi, akit a napokban ítélt felfüggesztett szabadságvesztésre a bíróság. A kereskedő ismerősei körében még bevásárló eventet is meghirdetett.

0 Tovább

Európában nem monitorozhatják a tartalmat a közösségi oldalak!

Az Európai Bíróság szerint nem kötelezhetik az online közösségi oldalakat kalózkodás elleni szűrőrendszer használatára. A testület egy belga bírósági ügyben foglalt állást, amelyet a helyi jogkezelő SABAM a Netlog közösségi oldal ellen indított. A SABAM szerint a Netlog felhasználói illegális letöltési lehetőségekre mutató linkeket osztanak meg egymással, ezért kérte a bíróságot, kötelezze a portál üzemeltetőit, alkalmazzon olyan forgalomfigyelő rendszert, amely szűri a jogkezelő portfóliójába tartozó tartalom illegális megosztását.

Az Európai Bíróság szerint egy ilyen bonyolult, költséges és folyamatosan működő rendszer a Netlog működését veszélyeztetné, ráadásul a szűrőrendszer a személyes megosztások folyamatos ellenőrzése okán a felhasználók jogait is sértené, ráadásul könnyen a legális tartalmú megosztások blokkolásához vezetne.

Az Európai Bíróság tavaly novemberben szintén a SABAM követelésével szemben foglalt állást, Akkor a jogkezelő a belga internetszolgáltatót, a Scarletet akarta tartalomszűrésre kötelezni. A testület akkori érvelése szerint az általános tartalomszűrés ellentmond az Európai Unió e-kereskedelmi irányelvének, sértheti a fogyasztói jogokat és a fogyasztók adatvédelmi jogait, és félő, hogy a legális tartalomszolgáltatások blokkolásához vezetne.

Az uniós bírósági szervezet döntése nem csak a belga ügy végére tesz pontot, de más uniós tagállamok bírói gyakorlatában is iránymutató. A nemzeti bíróságoknak ugyanis a vonatkozó ügyekben figyelembe kell venniük az Európai Bíróság jogértelmezését.

(Via: Reuters, HENT)

1 Tovább

Facebook, Twitter dizájnt másolnak a kínaiak

Bizony a kínai hamisítók nem csak fizikai termékek márkaneveit és formatervezését másolják, de minden gond nélkül utángyártják a legnagyobb közösségi weboldalak megjelenését is. A The Raw Feed jóvoltából íme egy összeállítás a Facebook, a tumblr, a Groupon, a Twitter, a foursquare, a Flipboard és az Instagram kínai változatáról.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek