Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hoppon maradtak a Mötley Crüe rajongók

Mintegy 60 ezer dollár értékben adtak el hamis koncertjegyeket Indonéziában, mire kiderült, valójában a Mötley Crüe egyetlen koncertszervezővel sem állapodott meg az országban tartandó fellépésről.

Mötley Crüe (kép forrása: Bjorn's Music Blog)

A Billboard beszámolója szerint a csalók mintegy 15 ezer koncertjegyet értékesítettek, darabját 40 dolláros áron. A koncert híréről még a helyi média is beszámolt, jelezve, ez lenne a zenekar első fellépése az ázsiai országban. A Jakarta Globe angol nyelvű híradása a Mötley Crüe tagjaihoz is eljutott, akik gyorsan kiadtak egy közleményt, miszerint az október 8-ára meghirdetett fellépés híre hamis, hozzátették, sem Jakartába, sem az ország más városába nem szerveztek semmilyen fellépést.

A banda kérte ugyan a rajongókat, hogy ne higgyenek az ál híreknek, de mire a hivatalosan bejelentés megtörtént, a csalók már egy hónapja értékesítették a hamis koncertjegyeket, jelentős számú rajongót megkárosítva ezzel.

0 Tovább

Milliókat keresnek a jegyhamisítók

Senkinek sem kívánunk olyan kellemetlen élményt a nyári fesztiválszezonban, hogy a belépésnél derüljön ki, jegye hamisítvány, ezért nem engedik be... Mivel a belépőket többnyire csak egy darab vonalkódos papír képezi, hamisításuk nem túl nehéz. Még akkor sem jelentős a kihívás, ha vízjellel, hologrammal vagy más biztonsági címkézéssel vannak ellátva. Ezek meglétére ugyanis a vásárlók kevéssé figyelnek, így könnyen átverhetők.

Egy brit felmérés szerint 50-ből egy fesztiválozó kerül ilyen helyzetbe. A Viagogo kutatása szerint tavaly 67 ezren jártak pórul a szigetországban, idén akár 100 ezren is lehetnek. A felmérés szerint a jegyhamisítók évente 30 millió fontot keresnek, ennek nagy részét a nyári szezonban, mivel fő célpontjaik a V festival és a Glastonbury fesztivál látogatói.

Tehát a tanácsunk: vásároljatok koncert- és fesztiválbelépőt megbízható online kereskedőknél, hivatalos viszonteladóknál vagy közvetlenül a helyszínen. Inkább ne vegyetek jegyet a helyszín környékén lézengő jegyüzérektől, és a gyanúsan olcsó hirdetéseket is kerüljétek. Vásárlásnál pedig ellenőrizzétek, hogy a jegy nem sérült-e, nincsenek-e nyomtatási hibái, biztonsági jelzések vannak-e rajta. 

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek