Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Valaki bujkál a fénymásolóban!

Új kalózkodás elleni videóval jelentkezett a Microsoft, amely az illegális szoftverek használatának kockázataira figyelmeztet. S mindezt meglepően ötletes kivitelezéssel teszi!

A szoftvercég szerint a licenc nélkül használt, nem eredeti programok sokkal sérülékenyebbek a vírusokkal és a rosszindulatú kémprogramokkal szemben, mint a legális példányok. Ennek okán a kalózszoftvereket használó gépek könnyebben lesznek vírusosak, felhasználóik pedig hamarabb eshetnek a kiberbűnözők áldozatául. A Microsoft becslése szerint a kalózszoftvereket használó gépek 24 százaléka már az illegális szoftver telepítése során, de legkésőbb az első internet csatlakozásnál fertőzött lesz. A videó erre a problémára figyelmeztet.

Ahogy fentebb is láthatjátok, az anyag három teljesen köznapi élethelyzetben tevékenykedő irodai dolgozót mutat be, akik a visszaélések különböző formáival szembesülnek. Az ötletesség abban rejlik, hogy a vírusok és kémprogramok rejtőzködő voltát egy-egy színész hivatott eljátszani, diszkréten beépülve az irodai környezetbe, hogy el tudja lopni azt, amire szüksége van.

Például így: 

Vagy így:

Esetleg így:

(Via: Neowin.net)

0 Tovább

Táncos lábú sztárok miatt pereskednek a tévék

Érdekes hírt olvastunk ma a HENT híroldalán. A BBC Worldwide indított pert egy olasz tévécsatorna ellen, sőt nem is akármelyik ellen, hanem a Silvio Berlusconi érdekcsoportjába tartozó Canale 5 ellen. A vád: az olasz adó engedély nélkül másolja a BBC jogtulajdonát képező táncos showműsort.

A Nagy-Britanniában Strictly Come Dancing, az Egyesült Államokban pedig Dancing With The Stars címen futó műsorról van szó, amelynek licencét a BBC már 35 országban értékesítette köztük Olaszországban is, ahol az engedélyezett verziót a Rai csatorna vetíti. (Hazánkban Szombat esti láz címen futott hasonló műsor.) A Canale 5 saját, Baila! című műsorát még nem mutatta be, az indulás szeptemberre van kitűzve, ellenben a BBC úgy véli, a produkció a brit cég jogtulajdonán alapszik, ezért szerzői jogi eljárást indított az olasz adót működtető Mediaset cégcsoport ellen.

A Mediaset természetesen cáfolja, hogy jogsértést követett volna el. Állításuk szerint a Baila! nem a brit, hanem egy mexikói show, a Dancing For A Dream produkció alapján készült.

A bíróságon áll most, hogy eldöntse, történt-e visszaélés. Külső szemmel egyelőre annyi különbség látszik, hogy a brit verzióban hétről hétre a tánc műfajában amatőr hírességek mutatják meg tudásukat profi partnerük mellett. Az olasz műsorban viszont a celebritások civilekkel táncolnak.

Részlet az amerikai showból: Sarah Palin lánya csacsacsát táncol partnerével

0 Tovább

Kalózkodnak az ausztrál rendőrök?

Hivatalosan a törvény betartói lennének, de úgy tűnik, nekik sem sikerül mindig a helyes úton járniuk. Ausztráliában ugyanis bírósági eljárást indított egy szoftverkereskedő az új-dél-walesi rendőrség, a helyi ombudsman és a Police Integrity Commission ellen szoftverkalózkodás gyanújával. A Micro Focus szerint a hatóság megfelelő licencelés nélkül használja az általa forgalmazott ViewNow programot. A cég szerint 6500 telepítésre van engedélye a rendőröknek, de a programot legkevesebb 16 ezer számítógépen használják.

A ViewNow szoftvert 1998-ban vezette be az ausztrál rendőrség, és a helyi terminálokat köti össze a COPS néven futó országos rendőrségi adatbázissal, ami a gyorshajtási bírságoktól kezdve a bűnelkövetői adatokig tartalmaz lehívható információkat.

A Micro Focus szerint a rendőrség egy másik programjukat is illegálisan használja, így a két szoftver esetében a meg nem fizetett licence díjak milliós nagyságrendre rúgnak. A két fél állítja, megpróbáltak peren kívül megegyezni, de nem sikerült megállapodásra jutniuk. A rendőrségi szóvivő szerint, a hatóság felajánlotta, hogy független cég vizsgálja át a programhasználatot, de ezt a Micro Focus képviselői nem fogadták el.

0 Tovább

Kalózok a Vatikánban!

Két izgalmas hírt is olvasható ma a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) híroldalán. Előbb a könnyedebb: az Avast! vírusirtó-gyártó cég hagyta, hogy egy termékének licence kulcsa szabadon terjedjen a világhálón, hogy megtudja, hány felhasználóhoz bír eljutni a kalózfájl. A válasz: másfél év alatt 774.651 (!) aktív user fért hozzá a kódhoz.

A kódot egy arizonai cég 2009 nyarán vette 14 számítógépe számára, innen került ki valahogy illegálisan a termékkulcs. Az azóta eltelt másfél évben az Avast! 200 országban regisztrált aktív felhasználókat. Ezen országok skálája Afganisztántól Zimbabwén át egészen a Vatikánig terjedt. Igen, még a pápai államban sem mindenki jogkövető...

A következő posztban a magyarok karácsonyi terveiről olvashattok.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek