Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Felzárkóztatási program Kínában: hamis szótárakat kaptak a diákok

Megközelítőleg 3,2 millió példányt osztottak szét abból a szótárból, amelyet a szakértők utóbb gyenge minőségű hamisítványnak minősítettek. A világszerte ismert Xinhua szótárakat a vidéki régiók felzárkóztatását célzó program keretében kapták meg a rászoruló diákok.

A kínai gazdasági és oktatási minisztériumok tavaly ősszel indították el azt a felzárkóztató programot, amelynek keretében 120 millió rászoruló vidéki diák számára juttatnának el ingyen Xinhua szótárakat. A Xinhua szótárat 1953-ban adták ki Kínában először. Első kiadása óta több száz millió példány készült belőle, így a kötet kétségkívül az egyik legnépszerűbb és legtöbbet hivatkozott szótár a világon.

0 Tovább

Szótározhatók lesznek a BitTorrentes szakszavak

A fájlcserélő rendszer látványos elterjedésére reagálnak a TorrentFreak beszámolója szerint a nemzetközileg elismert szótárak azzal, hogy a BitTorrent rendszerhez kapcsolódó kifejezéseket is beemelnek szókészletükbe. Az Oxford Dictionaries online oldalán egy ideje például már kereshető a "BitTorrent" kifejezés, igaz önmagában a "torrent" szót még a 16. századi megfelelője (áradat, özön) szerint értelmezi a felület.

A fájlcserélési témakörrel foglalkozó hírportál állítása szerint, a közelmúltban mind az Oxford szótár, mind a Britannica tulajdonában álló Merriam-Webster szótár szerkesztői megkeresték a híroldal íróit azzal, hogy állítsák össze a legfontosabb torrentezési kifejezések listáját azok definícióival együtt. Az ok, bővíteni szeretnék vonatkozó szókincsüket.

A TorrentFreak egy friss bejegyzésében közli is azokat a szavakat, amelyeket összeszedtek, továbbiak gyűjtéséhez pedig az olvasóik segítségét kérik. Jelenlegi listájukban 30-40 kifejezés szerepel, köztük néhány olyan, amit tényleg csak olyanok értenek, akik ebben a közösségben mozognak. Tudtátok-e például, hogy vapidshare-nek nevezik azokat a fájlmegosztó oldalakat, amelyek tartalma nem frissül? Na és ezt, hogy torrent shopping-ról beszélünk, amikor a kalózkodó internetező felméri a boltban, hogy ha hazaért, mit fog az internetről letölteni?  Esetleg azt, hogy a bitatone szót használják arra, amikor az előzőleg illegálisan letöltött fájlokat az internetező később legálisan is megveszi?

Ha a fenti szavakat még nem ismeritek, érdemes átolvasni a híroldal gyűjtését. Hasznos.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek