Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Öltözz úgy, mint egy sztár?

A dizájnerek jogainak megsértését rója fel cikkében a New York Fashion magazin, miközben nehezményezi, hogy néhány héten belül bárki viselheti azt a ruhát, amelyben például Angelina Jolie tündökölt a Golden Globe díjátadón. Míg ugyanis a filmrajongók a díjak átadását figyelték, a pletykákra éhes nézők arra voltak kíváncsiak, ki kivel jött, egyes ruhakészítők már az első skicceket rajzolták fel a celebek ruhái alapján. Azon meggyőződéssel ugyanis, hogy mindenki szeretne a sztárokra hasonlítani, elkészítik ruháik utánzatait.

A cikkben említett Faviana varrónói alig négy nappal a díjátadó után már előálltak Angelina Jolie, Jessica Alba, Charlize Theron és Stacy Kiebler ruháinak első másolataival, amelyekhez 6-8 héten belül néhány száz dollár ellenében már az egyszerű halandó is hozzájuthat. A ruhákat a lenti videó tanúsága szerint a Today showban is bemutatták.

Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy

Az utánzatok gyártója szerint a celebek ruhái különösen népszerűek a tinik körében, akik az érettségi bankettek közeledtével - ha a túl merész darabok esetében nem is - fő célközönségüknek számítanak.

(Via: NYMag)

0 Tovább

Díjazták a legmeggyőzőbb hamisítványokat

Egy nyár eleji bejegyzésünkben megemlékeztünk már a németországi hamisítványok múzeumáról, az Észak-Rajna-Vesztfália tartományban található Solingen városában működő Museum Plagiarius intézményéről. Ma a múzeum egy érdekes kezdeményéről számolunk be, egész pontosan arról, hogy a múzeum kurátorai nevezések alapján évről évre kiválogatják a legmeggyőzőbben sikerült hamisítványokat, rendszerint olyanokat, amelyek egyedi formatervezés alapján készült illegális másolatok.

A Plagiarius Awards keretében dizájnerek és gyártók nevezhetik termékeiket, illetve az ezek alapján készült jogsértő utánzatokat. A legjobbnak ítélt darabok bekerülnek a múzeum gyűjteményébe, és a nagyközönség által is megtekinthetővé válnak.

Az idei év "legsikerültebb" darabjait alább ti is megnézhetitek. Rögtön az első, a svájci Fortis órája, amelyet idén különdíjjal is jutalmaztak. Az eredeti és a hamis között ugyanis külsőre annyira minimális a különbség, hogy a specializálódott szakértőknek is nehéz megtalálni az eltérést. Nos, ti látjátok?

Fortis óra - balra az eredeti, jobbra a hamisítvány

0 Tovább

And the pirate Oscar goes to...

Néhány napon belül sor kerül a 2011-es Oscar-díjak átadására, addig is a TorrentFreak összeszedte, ha a letöltési számok alapján osztanák a díjakat, mely film kapná a legjobbnak járó díjat. Nos, ha minden egyes illegális letöltés egy-egy akadémiai szavazatot érne, a kalózdíjat 13,7 milliós letöltési számmal Christopher Nolan filmje, az Eredet vihetné haza.

A letöltési számok alapján a legjobb film címéért versenyben lenne még A közösségi háló és a Toy Story 3 is. Előbbit 8,6 millióan, utóbbit 6,6 millióan töltötték le a BitTorrent rendszeren keresztül.

Az Oscar-díjat nem csak a letöltési számok alapján vinné az Eredet, de akkor is, ha az illegális letöltők személyesen szavazhatnának a legjobbakról. A BTarena tracker oldal belső felmérése szerint a kalózok 33 százaléka ennek a filmnek, 12 százaléka a 127 órának, 12 százaléka a Toy Storynak adná az elismerést. Az illegális letöltők egyébként James Franco (127 óra) és Natalie Portman (Fekete hattyú) alakítását djízanák a legjobb férfi és legjobb női főszereplőnek járo elismeréssel.

Természetesen a kalózok ízlése nem feltétlenül egyezik a filmakadémia ítészeinek véleményével. Tavaly például a District 9 érte el a legmagasabb letöltési számot, miközben a kalózok az Avatarnak ítélték volna a legjobb film díját, ám az Oscart végül A bombák földjén vitte haza.

0 Tovább

Oscar-esélyes kalózfilmek a neten

Az Oscar-díj jelölések bejelentését követően a waxy.org 2003 óta minden évben elkészíti a maga összesítését a jelölt produkciók illegális pályafutásáról. A 2011-es esélyesekre vonatkozó adatbázisa szerint az elmúlt egy évben csökkent a kiszivárgó screenerek (a problémáról bővebben itt) száma - írja a HENT. A waxy szerint a 2011-es év jelöltjei közül – a dokumentumfilmes és idegen nyelvű kategória jelöltjeit nem számítva – 29 filmből már 23 alkotás DVD minőségű kópiája érhető el illegálisan az interneten. Ezek száma a jelöltek bejelentésekor még 20 volt. Tavaly a jelöltek bejelentésének napján ez az arány 26-ból 23 film volt, sőt a 2010-es díjátadó idejére gyakorlatilag mindegyik film felkerült a netre.

A lassuló trendet mutatja, hogy a 2011-es jelölt filmek 38 százaléka került ki screener kópiaként, míg tavaly ez az arány 41 százalék volt. Ha a kereskedelmi forgalomba került DVD-kről készült illegális másolatokkal is bővítjük a letölthető filmek kategóriáját, akkor az adatok azt mutatják, hogy a jelöltek nyilvánosságra hozatalakor a tavalyi 79 százalékos arányhoz képest idén a jelöltek 66 százaléka volt letölthető illegálisan kitűnő minőségben.

A 2011-es gyűjtés érdekessége, hogy nőni látszik a mozibemutató és az online illegális megjelenés közötti időintervallum: az elmúlt egy évben átlagosan 37 nap telt el a bemutató és a kamerával felvett vagy más formátumú kalózkópia online felbukkanása között. Ennek bizonyára a stúdiók örülnek, mint ahogy annak is, hogy az átlagot növeli, hogy három film esetében több mint 100 nap telt el a két időpont között.

A filmek felbukkanásának medián értéke egyébként 17 nap, azaz ugyanannyi kalózkópia bukkant fel ezen intervallumot megelőzően, mint utána. Az adatgyűjtés szerint a legkorábban, nyolc nappal a bemutató előtt a Nicole Kidman nevével fémjelzett The Rabbit Hole szivárgott ki jó minőségben, míg a legkésőbb, 125 nappal a bemutató után, a Winter’s Bone.

A teljes statisztikát itt tudjátok elérni egészen 2003-ig visszamenőleg.

0 Tovább

Nobel-díjas íróra hajtanak a kalózok

Az idei irodalmi Nobel-díj átadása óta Mario Vargas Llosa-lázban él Peru. Olyannyira nagy a kereslet, hogy az író november elején megjelent új könyvének kalózmásolatával már a nyílt utcán házalnak az illegális kereskedők.

A CNN International által készített videóban egyrészt látható, hogy a könyvesboltok rogyásig vannak Vargas Llosa régebbi és újabb könyveivel, másrészt az is, ahogy a kereskedők az úttesten sétálgatva ajánlgatják a szerző új könyvéről (El sueño del celta) készült másolatot az autósoknak. A beszámoló szerint az eredeti kiadvány 454 oldal hosszú, míg a kalózpéldányokból oldalak, sőt egész fejezetek hiányoznak, ráadásul olyan grammatikai hibákkal vannak tele, hogy az újdonsült Nobel-díjas író elsüllyedne a szégyentől, ha látná... A könyv eredeti kiadója szerint a probléma olyannyira súlyos, hogy minden legálisan eladott példányra hét, az utcán eladott kalózpéldány jut.

0 Tovább
12
»

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek