Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Felzárkóztatási program Kínában: hamis szótárakat kaptak a diákok

Megközelítőleg 3,2 millió példányt osztottak szét abból a szótárból, amelyet a szakértők utóbb gyenge minőségű hamisítványnak minősítettek. A világszerte ismert Xinhua szótárakat a vidéki régiók felzárkóztatását célzó program keretében kapták meg a rászoruló diákok.

A kínai gazdasági és oktatási minisztériumok tavaly ősszel indították el azt a felzárkóztató programot, amelynek keretében 120 millió rászoruló vidéki diák számára juttatnának el ingyen Xinhua szótárakat. A Xinhua szótárat 1953-ban adták ki Kínában először. Első kiadása óta több száz millió példány készült belőle, így a kötet kétségkívül az egyik legnépszerűbb és legtöbbet hivatkozott szótár a világon.

0 Tovább

Hogyan ismerjük fel a hamis mobiltelefonokat?

Kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy nem hivatalos márkakereskedőtől vagy mobil szolgáltatótól vásárolunk készüléket. Ilyenkor érdemes átvizsgálni a telefon eredetiségét, hiszen a használt telefonok esetében felmerülhet a gyanú, hogy nem eredeti készülékről van szó. Az alábbiakban néhány fontos lépésre hívjuk fel a figyelmeteket:

1. Figyeld, kérdezd a kereskedőt!

Természetesen a kereskedőkben nem mindig lehet megbízni, főleg, ha piacon vagy akár az utcán próbálják rád tukmálni a terméket. Ha elég jó emberismerő vagy, és rákérdezel a készülék eredetiségére az árus reakciójából leszűrheted, hogy igazat mond vagy megpróbál átvágni.

2. Ellenőrizd a logót!

A hamis termékek esetében a logó minősége lehet az egyik legárulkodóbb jel. A példánkban is látszik a Nokia logó feltűnően gagyira sikeredett a hamisítványnál.



3. Vizsgál meg a modell nevét vagy számát!

A hamisítók sok esetben nem ügyelnek arra, hogy helyesen tüntessék fel a modell nevét vagy számát a készüléken. Így már ennek az ellenőrzésével is kiszűrheted a hamisítványt.

4. Ellenőrizd a hardvert!

Szedd szét a telefont, és vizsgáld meg alaposan. A képeken jól látszik a hamisítvány esetében már a hiányos felmatricázás is gyanús lehet.



5. Ellenőrizd a csomagolást

Ha nem használt, hanem új telefont veszel , akkor már a csomagolás is sok mindent elárul. Az igénytelen, rossz minőségű csomagolás biztosan hamisítványt rejt, hiszen minden világmárka komoly energiát fordít a vonzó tálalásra.

6. Vizsgáld meg működés közben!

Ragaszkodj ahhoz, hogy működés közben is kipróbálhasd a telefont. A hamisítvány egy ilyen teszten már nagy valószínűséggel megbukik.

0 Tovább

Szolnok, EFOTT, hamis tárgyak

Ma kezdődik az EFOTT, idén Szolnokon, ahol a civil faluban a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) is kiállító lesz, úgyhogy ma délelőtt gőzerővel pakolunk, délután 14 órától pedig lelkesen várjuk a látogatókat. :-)

A fesztiválozók két koncert között a No Kamu sátorba betérve meglepő és viccesnek ható, valamint veszélyes hamisítványokat nézhetnek meg. Többek között elszabott ruhaneműket, félresikerült márkanév-átkereszteléseket, csúnyácska játékokat, hamis gyógyszereket, elektronikai termékeket és konyhai eszközöket. Ezeket a Nemzeti- Adó és Vámhivatal (NAV) munkatársai hazai eljárások során foglalták le. A kiállított tárgyak megtekintésén kívül felkészült szakértők várják tájékoztatással az érdeklődőket, és lesznek játékok is: védjegy felismerés, totó, és itt is ki lehet próbálni a csőgörényt (ami a korábbi helyszínek tapasztalatai szerint a közönség nagy kedvence).

Gyorsan nézzünk egy kis ízelítőt:

Panoráma a soproni VOLT-on

0 Tovább

Kalózoknak köszönhető a No.1 könyvsiker?

Érdekes eset történt a könyvkiadás világában. Adam Mansbach felnőtteknek szóló gyerekkönyve már egy hónappal a megjelenése előtt bestseller kiadvány lett az Amazon felületén. Mi az oka a korai sikernek? Nos, úgy tűnik az online terjedő kalózpéldány...

Mansbach könyvének már a címe sem, de megírásának körülményei sem hétköznapiak. A Go the F*ck to Sleep ötlete akkor született meg, amikor két éves kislánya esti lefektetése különösen problémásnak bizonyult. Elsütött egy viccet arról a Facebook-on, hogy erről könyvet fog írni, barátai pedig annyira lelkesek lettek, hogy a felnőtteknek szóló mese végül tényleg elkészült.

A rövid, 32 oldalas könyvecske csak június közepén fog megjelenni, de máris hatalmas népszerűségnek örvend. Valószínű, hogy ötletessége, humora és őszintesége egyébként is gyorsan utat talált volna a gyermeknevelő szülőkhöz, ám megjelenés előtti sikere egy PDF formátumban terjedő kalózpéldánynak köszönhető. Úgy tűnik, a kalózkodás ebben az esetben egy igen hatékony marketing eszköznek bizonyult.

Az elektronikus könyvolvasók terjedésével párhuzamosan nő a könyvkiadók félelme, hogy a könyvszakma hasonló sorsra juthat, mint a zeneipar vagy a filmipar. Félelmeik nyilvánvalóan nem alaptalanok - az emberek már így is kevesebbet olvasnak, mint régen, és a kalózkodás, az illegális letöltés tovább csökkentheti az eladásokat, sőt nehezítheti nem csak az elsőkönyves, de a már ismert írók munkáját is. A Go the F*ck to Sleep példája ugyanakkor azt mutatja, a kalózkodás két irányba hathat: segítheti is, de hátráltathatja is a könyvpiacot. A 40 milliós kérdés az, mikor működik az egyik formában, és mikor hat a másik irányba? Ha az említett könyv nem lenne ennyire vicces és szórakoztató, akkor is az előjegyzési sikerlisták élére tör? Ha nincsenek a papír kiadásban gyönyörű illusztrációk, akkor is vágynának a szülők a papíralapú verzióra?

Neil Gaiman brit író nem egy alkalommal kelt már a kalózkodás védelmére, hangsúlyozva, nem bánja, ha munkáit illegálisan terjesztik. Vajon a szerző korábbi hírneve, könyvsikerei mennyiben játszanak szerepet abban, hogy saját könyvei esetében profitnövelő tényezőként jelentkezik az illegális letöltés? Egy első könyves írónak vajon ez menne?

1 Tovább

Hamis Stihl fűrész a magyar piacon

A hamisítók mindent hamisítanak, ez már nem újdonság. Az azonban még az lehet, hogy mi mindent találnak itthon is a vámosok egy-egy razziájuk során. Például ezt:

A fenti és az alábbi fotók a HENT hamisítás elleni kiállításán készültek Szegeden, még a berendezés során. Már e néhány kép is mutatja, itthon is minden kapható, ami hamis, ami veszélyes, amit nem kellene megvenni...

0 Tovább
«
12

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek