Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Néha, a hozzád legközelebb álló dolog is lehet hamis

Egészen ötletes hamisítás elleni reklámra bukkantunk az ímént, egészen pontosan egy libanoni fogyasztóvédelmi felhívást találtunk arról, a helyiek hol tudják bejelenteni, ha átverés áldozataivá válnak.

A félperces reklámban egy párt láthatunk a reggeli készülődés közben, amikor is a férj közli a feleségével, töltsék a hétvégét annak szüleivel, hiszen régen látták, hiányolják őket. Az asszonynak ez gyanússá válik, elkezdi vizsgálgatni férjét, mikor is jön a szlogen: "Néha a hozzád legközelebb álló dolog is hamis lehet..."

0 Tovább

Mikróban melegítik a hamis gyógyszert

A gyógyszerhamisítás problémakörét járta körül 60 minutes című műsorában az amerikai CBS csatorna. A riport a gyártástól az azonosításig mutatja be a kérdést, ismertetve a gyógyszeripar, a hatóságok és a betegek tapasztalatait, álláspontját. Különösen ijesztő az az első néhány perc az anyagban, amikor is egy perui gyógyszerhamisító üzem rendőrségi razziája látható. Bliszterezett és félkész tabletták mindenütt: potencianövelők, antibiotikumok, fájdalomcsillapítók, fehérített, színezett, lavórban áztatott, elektromos sütőn és mikrohullámú sütőben szárított készítmények...

A szakértők szerint a perui üzemből több tucat országba szállítottak hamis készítményeket, köztük például Nagy-Britanniába. A razziát követően lefoglalt hamisítványokat laborokban ellenőrizték, ahol többek között különféle cukrok és krétapor nyomaira bukkantak ezekben.

A riport kitér a hatósági ellenőrzés nehézségeire, a legitimnek látszó weboldalak veszélyeire, a hamis készítmények rendkívül megtévesztő csomagolására - a 7. percnél például látható, hogy sokszor csak speciális eszközökkel deríthető ki, melyik fiola a hamisítvány és melyik az eredeti.

Bár a magyar gyógyszerellátási rendszer biztonságos, és viszonylag alacsony a hamisítási ráta hazánkban, nem árt óvatosnak lenni, különösen az interneten ajánlott készítményekkel szemben, ha az olyan fejlett országokban is betegek halálát okozhatja a hamis gyógyszer, mint az Egyesült Államok. A videó vége felé kiderül, 2008-ban mintegy nyolcvan ember vesztette életét szennyezett véralvadásgátló készítmény beszedése okán - egyetlen egy, Kínában gyártott összetevő bizonyult hamisnak, a gyógyszer mégis ölt.

A videó sajnos nem beágyazható, úgyhogy az anyagot ide kattintva tudjátok megnézni.

0 Tovább

Királyi esküvőre szólnak a hamis meghívók

Királyi esküvőre szóló hamis meghívókat ajánlott megvásárlásra a The Mail újságírójának és egy Los Angeles-i szuvenír gyártónak egy férfi, azt állítva, hogy a Vilmos herceg és Kate Middleton áprilisi esküvőjére a meghívókat nyomtató cégnél dolgozik. Az eredeti készítő, a Barnard and Westwood képviselője közölte, hogy a férfi nem dolgozik náluk, ellenben vizsgálatot kezdeményeznek az ügyben, hogy kiderítsék, hogyan tudott az eredetivel gyakorlatilag megegyező hamisítványokat gyártatni.

Kép forrása: facebook.com/TheBritishMonarchy

A hamis invitációk állítólag egy apró egy apró eltérést mutatnak a hivatalos meghívókhoz képest: a pontozott vonalak felett a név helye még üres. A meghívottak nevét egyébként kézzel írják be az eredeti példányokba is.

A férfi 3200 dollárt kért az újságírótól a hamis meghívókért, hangsúlyozva, hogy további példányokat is tud szerezni, ha igény van rá…

0 Tovább

Ezernyi hamis sminkecset Kínából

Már megint a tényleg mindent hamisítanak témához térünk vissza, és ezúttal is a nők figyelmét szeretnénk felhívni a veszélyekre. Az elmúlt hetekben összesen 5400 darab hamis sminkecsetet találtak a helyi hatóságok a Los Angeles-i Nemzetközi Repülőtéren. Bár az eset nem hazai, a magyar piac sem mentes a hamisítványoktól, és így nem árt óvatosnak lenni.

A Kínában gyártott, és onnan importált hamis szettek az Estee Lauder portfoliójába tartozó MAC kozmetikumok márkajelzésével voltak ellátva. A hamisítványok gyenge minőségűek és ellenőrizetlen alapanyagokból készültek, így használatuk az érzékeny szemkörnyéki területeken veszélyes lehet.

A szakértők szerint a hamisítványok márkajelzésük alapján felismerhetők: az eredeti termékek szárán ugyanis dombornyomással szerepel a márkajelzés, és nem csak egyszerűen rá van nyomtatva, ahogy a lefoglalt hamisítványok esetében.

0 Tovább

Holnaptól itthon is szigorúbban büntetik a gyógyszerhamisítókat!

A vonatkozó magyar kormányrendelet értelmében holnaptól, azaz 2011. március 1-jétől szigorúbban büntetik azokat, akik engedély nélkül készítenek, forgalmaznak gyógyszert, továbbá indokolatlan mennyiségben birtokolnak ilyen készítményeket. A hamisgyogyszer.hu oldalán olvasható közlemény szerint az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet módosításával az eddigi ötvenezer forintos pénzbírság összege százezer forintra emelkedett, továbbá mostantól a szabálysértéssel érintett termékeket kötelezően el kell kobozni.

Az engedély nélkül gyártott, illetve forgalmazott termékek elkobzása azért nagyon fontos, mert így egyrészt megfosztják az elkövetőt az illegális haszonszerzési lehetőségtől, továbbá megakadályozzák, hogy az engedély nélküli, bizonytalan összetételű, az előírásoknak nem megfelelő készítmények forgalomba kerüljenek, és így veszélyeztessék a fogyasztók egészségét.

A megváltozott szankciók nem csak a hamisítókkal, de azokkal szemben is érvényesek, akik forgalomból kivont, vagy Magyarországon nem engedélyezett gyógyszert, illetve hazánkban orvosi rendelvényre kiadható gyógyszernek minősülő anyagot indokolatlan mennyiségben tartanak maguknál. (Indokolatlan a gyógyszermennyiség, ha arról megállapítható, hogy nem valamely meghatározott beteg személyes szükségleteinek kielégítését célozza.)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek