Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Valaki bujkál a fénymásolóban!

Új kalózkodás elleni videóval jelentkezett a Microsoft, amely az illegális szoftverek használatának kockázataira figyelmeztet. S mindezt meglepően ötletes kivitelezéssel teszi!

A szoftvercég szerint a licenc nélkül használt, nem eredeti programok sokkal sérülékenyebbek a vírusokkal és a rosszindulatú kémprogramokkal szemben, mint a legális példányok. Ennek okán a kalózszoftvereket használó gépek könnyebben lesznek vírusosak, felhasználóik pedig hamarabb eshetnek a kiberbűnözők áldozatául. A Microsoft becslése szerint a kalózszoftvereket használó gépek 24 százaléka már az illegális szoftver telepítése során, de legkésőbb az első internet csatlakozásnál fertőzött lesz. A videó erre a problémára figyelmeztet.

Ahogy fentebb is láthatjátok, az anyag három teljesen köznapi élethelyzetben tevékenykedő irodai dolgozót mutat be, akik a visszaélések különböző formáival szembesülnek. Az ötletesség abban rejlik, hogy a vírusok és kémprogramok rejtőzködő voltát egy-egy színész hivatott eljátszani, diszkréten beépülve az irodai környezetbe, hogy el tudja lopni azt, amire szüksége van.

Például így: 

Vagy így:

Esetleg így:

(Via: Neowin.net)

0 Tovább

Megszökik vagy kiszabadul?

Már a múlt héten is írtunk az amerikai szoftvermogul videó kampányairól, ma pedig egy újabbról számolhatunk be, amire azt kell mondjuk, az ötlet nem tűnik rossznak. A Microsoft ezúttal célzottam a hongkongiakat próbálja rávenni, hogy legális szoftvereket használjanak, célját pedig a közösségi médián keresztül szeretné elérni.

Az alapötlet szerint a Microsoft egy videósorozatot indít, ennek pilot része augusztustól nézhető, míg az utolsó epizód várhatóan szeptember végén jelenik meg. A sztori szerint egy helyi üzletember börtönbe kerül szoftverkalózkodás gyanújával, a rácsok mögött pedig csak egy cél lebeg a szeme előtt: kijutni onnan mihamarabb. Hogy hogyan? Na ennél a pontnál csatlakozik be a hongkongi közösség olyan webfelületeken keresztül, mint a Facebook, a Twitter, a Sina Weibo és az MSN Messenger, ugyanis ők dönthetik majd el, hogyan alakuljon a továbbiakban a főhős sorsa.

A szabadulásért küzdő főhőst egy helyi celeb, a tévéműsor-vezetőként ténykedő Bob Lam alakítja.

Az első videót itt megnézhetitek, igaz kantoni nyelven van, de a hangulat így is átjön.

0 Tovább

Adatvesztés és adatlopás - a kalózszoftverek veszélyei

A Microsoft kutatása szerint minden második fogyasztó aggódik a kalózszoftverek használatával járó veszélyek miatt. A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) honlapján olvasható hír szerint 20 országban, 38 ezer válaszadó részvételével készült az a felmérés, amely a tudatos fogyasztók jelentős arányára mutat rá.

A fontosabb eredmények:

- tízből nyolcan úgy vélik, hogy a hamisított szoftverek kockázatokat rejtenek

- tízből heten úgy gondolják az eredeti szoftverek biztonságosabbak, stabilabbak

- kalóz vagy licence nélküli programok használata esetén 26 százalék tart adatai elvesztésétől

- 23 százalékuk személyes adataihoz való illetéktelen hozzáférés miatt is aggódik

- a vásárlók 72 százaléka a csomagolás alapján megpróbálják ellenőrizni a termék eredetiségét

A tudatos vásárlók odafigyelése azonban néha kevés. Ma már annyira kifinomult hamisítványokat gyártanak, hogy utánajárás vagy segítség nélkül szinte lehetetlen megkülönböztetni azokat az eredeti termékektől. A Microsoft szerint az ilyen megtévesztő kiadások gyakoriságára utal, hogy már több mint 300 ezren keresték fel a cég tájékoztató weboldalát, ahol a szakértőktől kérhetnek tájékoztatást és segítséget. A weboldalra látogatók meggyőző csomagolásról, de frissítésre képtelen programokról számolnak be, vírusfertőzésekről és rendszerösszeomlásról tesznek panaszt.

A HENT híre itt, a teljes kutatási anyag itt érhető el.

0 Tovább
12
»

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek