Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az uniós GDP 39%-át a szellemitulajdon-intenzív ágazatok biztosítják

Először készült tanulmány annak számszerűsítésére az Európai Unióban, hogy a szellemitulajdon-intenzív ágazatok milyen mértékben járulnak hozzá az uniós gazdasághoz a GDP, a foglalkoztatás, a bérek és a kereskedelem tekintetében. Magyarországon az uniós átlag feletti ezen ágazatok gazdasági súlya.

0 Tovább

Közkincs a Happy Birthday to You?

A közismert dalocska kogai egy nagy amerikai zenei kiadó tulajdonában vannak, egy tengerentúli filmes viszont közkinccsé akarja tetetni a dallamba foglalt jókívánságot.


0 Tovább

A Microsoft saját weboldalait vádolta meg kalózkodással

Manapság annyira sok illegális, kalóz tartalom található az interneten, hogy az olyan nagy jogtulajdonosok, mint például a Microsoft, nem engedhetik meg maguknak, hogy emberi erővel derítsék fel az egyes eseteket. Így ezek a cégek, köztük a szoftveróriás is, automatikusan működő szolgáltatásokat vesznek igénybe, hogy a Digital Millenium Copyright Act-ra (DMCA) hivatkozva eltávolítási kérelmeket nyújthassank be a kalóz oldalak ellen. A Microsoft automata kérvényezője, a LeakID, a napokban viszont egy megmosolyogtató hibát okozott, a cég oldalait próbálta meg töröltetni a Google adatbázisából.

0 Tovább

Jogtiszteletre intik a milánói bútor expo kiállítóit

A szellemitulajdon-jogok tiszteletben tartására intik a szervezők a híres milánói lakberendezési kiállítás, a Salone Internazionale del Mobile kiállítóit. Az expo kiállítási tárgyai közül minden olyan darabot eltávolítanak, amelynek esetében felmerül a jogsértés gyanúja.

Cassina dizájn a Be Original kampányban

0 Tovább

Április 26: a szellemi tulajdon világnapja

Az ENSZ Szellemi Tulajdon Világszervezete (WIPO) 2000. évi közgyűlésén hozott határozata szerint április 26-án, azaz ma ünnepeljük a szellemi tulajdon világnapját. A közgyűlés a dátummal a WIPO-t létrehozó egyezmény hatályba lépésének állított emléket, míg a világnap a szellemi tulajdon gazdaságban, társadalomban betöltött fontos, szinte nélkülözhetetlen szerepét hivatott hangsúlyozni. 

A szellemi tulajdon világnapját először 2001-ben tartották meg. Azóta a WIPO és 185 tagországa évente programokkal, rendezvényekkel, akciókkal igyekszik növelni az állampolgári tudatosságot, és felhívni a figyelmet arra, milyen sokat köszönhet a világ azoknak a személyeknek, akik tudásukkal és ötleteikkel hozzájárultak a fejlődéshez.

2001-es szellemi tulajdon világnapi plakát

A WIPO minden évben megjelöl egy témát is a világnap kereteként. 2001-ben a jövő létrehozása, 2002-ben a kreativitás ösztönzése, 2003-ban a szellemi tulajdon üzleti szerepe kapta a hangsúlyt. A következő években a szellemi tulajdon társadalmi, gazdasági, kulturális fejlődésben játszott szerepe, a kreatív elme dicsérete, az innováció és a szellemi tulajdon tisztelete, a zöld technológiák fejlesztése került a rendezvények középpontjába.

Látnok újítók 2012-ben

Idén a WIPO és tagországai (köztük Magyarország) a „látnok újítók” szlogenjével ünnepelnek. Ezzel olyan kiválóságok előtt kívánnak tisztelegni, mint a repülésről álmodó és azt megvalósító Wright fivérek, a betegségmegelőzésben úttörő Louis Pasteur, különleges ábrázolásmódjáról ismert Picasso, a zenében úttörő Miles Davis és Jimi Hendrix, vagy épp Steve Jobs, aki közelebb hozta az emberekhez a digitális technológiát és új paradigmák felé terelte a szórakoztatás műfaját.

A WIPO részéről az éves programot ez utóbbi, tavaly elhunyt látnok újítóról történő megemlékezés is színesíti. A szervezet az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegy Irodájával együttműködve (USPTO) hozott létre egy kiállítást, ahol az Apple védjegyei mellett 300 szabadalom leírása látható, amelyeket részben vagy egészében Steve Jobs neve fémjelez. 

Steve Jobs kiállítás a WIPO székházában

Ha többet szeretnétek tudni a szellemi tulajdonról, akkor javasoljuk, hogy böngésszétek a WIPO honlapját és Facebook oldalát, valamint a magyar Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala weboldalát. Esetleg, ha további látványos iPhone kiállítás installációkra vagytok kíváncsiak, akkor ezt a Flickr oldalt javasoljuk.

(Képek: WIPO)

0 Tovább
«
123

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek