Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Visszakérik a hamis árut

A karácsonyi vásárlás online lebonyolításához adtunk már néhány tippet (lásd ITT), most jöjjön egy oktatóvideó arról, milyen könnyen verhetnek át minket a hamisítók, ha nem figyelünk eléggé oda.

Az anyag egy amerikai tévécsatorna Problem Solvers című műsorában került bemutatásra, a webes rendelésekkel foglalkozik, és egy vásárló esetét mutatja be. Az eset önmagában is érdekes: a hölgy egy North Face kabátot rendelt "akciós" áron, amelyet aztán Kínából postáztak. Akkor jött rá, hogy a termék hamis, mikor a kabát megérkezett, és annak méretezése nem egyezett meg az eredeti kabátokéval. A műsor készítői megmutatták a hamisítványt a North Face munkatársának is, aki rámutatott, hogy a hamisítás ténye a csúnyán varrott logóból, az évek óta nem használt termékcímkéből, és az eredetiség igazoló hologram hiányából is felismerhető. A hölgy egyébként szerencsés volt, VISA kártyával fizetett, így a bankján keresztül vissza tudta igényelni a pénzét. Most viszont a kínai kereskedők irogatnak, hogy legyen szíves visszaküldeni az árut, ha már nem kell neki...

Ami általános érvényű igazság, és hasznos tanács a netes vásárláshoz, hogy érdemes mindig az ismert, megbízható kereskedőktől vásárolni. A .net és .org kiterjesztésű domain nevet használó weblapok esetében, különösen, ha azok feltűnően olcsó terméket árulnak, külön is érdemes odafigyelni, hiszen ezeket előszeretettel használják az illegális kereskedők. Végül, bár szokatlan a kérés, de szenteljük egy kis figyelmet a nyelvtannak. Ha ugyanis az oldal szövegezését elütések, grammatikai hibák tarkítják, akkor jó eséllyel hamisítókkal van dolgunk.

0 Tovább

Tippek karácsonyi vásárláshoz

Bizony, a jövő héten már december van. Ünnepi díszbe öltöznek a közterek, az áruházak és a boltok pedig teleszórják postaládáinkat karácsonyi szórólapjaikkal. Talán, ti is elkezdtetek már gondolkodni, kit mivel lepjetek meg az év legszebb ünnepén. Most adunk néhány tanácsot ahhoz, hogy online vásárlásaitok során ne fussatok kellemetlen tapasztalatokba, és elkerüljétek a hamisítványokat.

Józan ész

Vásárlásaitok során hagyatkozzatok a józan eszetekre. Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az legyen minimum gyanús. Ha a választott termék meglepően olcsó, ha gyenge minőségűek a termékfotók, betűzési hibákat, elírásokat találtok az oldalon, inkább ne vegyetek semmit. Ha aukciós oldalon vásároltok, nézzétek meg az eladó többi termékét is. Ha több darabot árul például ugyanabból a dizájner termékből, és mindet áron alul kínálja, biztosak lehettek benne, hogy hamisítványok.

Biztonságos oldal

Törekedjetek arra, hogy olyan webes felületen vásároljatok, amely biztonságos adathasználattal működik. Ha a böngészőtök szerint az oldal webcíme nem https-sel kezdődik, vagy nincs ott a kis lakat jel, kerüljétek. Ezek az oldalak ugyanis nem tudják garantálni, hogy vásárlói adataitok biztonságosan vannak rögzítve.

Hivatalos értékesítők

A legtöbb márka saját weboldalán elérhetővé teszi a hivatalos viszonteladók listáját. Mielőtt bárhol vásároltok, érdemes utánanézni, hogy az adott kereskedőt hitelesítette-e a márka. Ha igen, akkor bízhattok abban, hogy a választott termék eredeti.

Termékszállítás

Sajnos, számos hamis termék sikerül elég meggyőzően ahhoz, hogy még a körültekintő vásárlókat is megtévesszék. Ha a megrendelt termék megérkezik, még mindig érdemes megnézni, minden rendben van-e vele. Figyeljetek az apró részletekre! Romló árucikknél nézzétek meg a gyártási és lejárati dátumot, nézzétek meg, hogy a biztonsági címkézés nem sérült-e, nincs-e előzetes felbontásnak jele, megvan-e a vásárlói tájékoztató és a garancialevél.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Legfrissebb bejegyzések

Utolsó kommentek