Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Több a hamis Lafite Kínában, mint az eredeti!

Kínában 2006 óta tízszeresére nőtt a borimport, ám ahogy a helyi kereslet növekszik, annál több hamisítvány jelenik meg a piacon. A szakértők szerint a Lafite a kínai hamisítók kedvence, még szállodát is elneveztek róla...

Chateau Lafite-Rothschild címke (Forrás: lafite.com)

0 Tovább

Letölteni szabad, szemetelni nem!

Magatartási normákról kérdezte az ausztrálokat az Adelaide Now című online magazin egy felmérés során, amelyből kiderül, a válaszadók nem ítélik el feltétlenül az ittas vezetést vagy az illegális letöltést, a szemetelést azonban igen.

Érdekes képet fest az ausztráliai Adelaide-ben élők erkölcseiről az a felmérés, amelynek során 1700 válaszadót kérdeztek meg megadott témákban. Az adatok szerint bizonyos kérdésekben enyhébb, másokban szigorúbb elveket vallanak a helyiek.

0 Tovább

Használhatja a svájci órát az Apple

Heves jogvédelmi fellépése mellett legalábbis meglepő, amikor az Apple-ről is kiderül, a cég visszaél mások szellemitulajdon-jogaival. Az elektronikai eszközgyártó a svájci vasút védjegyét másolta illetéktelenül, de a felek mostanra megegyeztek.

Nem csak a svájci vasút, de az egész ország jelképének számít az az óra, amelyet az Apple az iOS 6 operációs rendszerében használ, mint kiderült, ez idáig illetéktelenül. A fekete óra- és percmutatók mellett piros másodperc mutatóval rendelkező óralapot, amely egyébként minden svájci vasútállomáson megtalálható, Hans Hilfike tervezte 1944-ben. Az óra védjegyoltalom és szerzői jogvédelem alatt is áll. Jogtulajdonosa a vasúti szolgáltatást nyújtó Schweizerische Bundesbahnen (SBB).

0 Tovább

Svájci órát másol az Apple

A svájci vasúthálózat ikonikus és jogvédett óráját másolja új alkalmazásában az Apple. A közlekedési szervezet örül a megtiszteltetésnek, de elvárja, hogy az almás cég fizessen a felhasználásért.

Balra az Apple, jobbra az SBB órája (Forrás: macgasm)

3 Tovább

Hamis órákkal nem foglalkozik az óraszerviz

Gyakorlatilag napi rendszerességgel találkoznak hamis órákkal a Bálint Órás órásai, ahogy a vevők elemek cseréjét, szíjak állítását kérik ezeken. A szerviz hamis órák javítását azonban nem vállalja, nem is vállalhatja, hiszen ezekhez nincsen gyári háttértámogatás. Mivel az alkatrész beszerzése nem lehetséges, kidobott pénz egy ilyen termék megvásárlása – hangsúlyozza ifj. Bálint Péter, az óraszalon és szerviz vezetője.

Nagy Nyári Hamisítvány-vadászat címmel hirdetetett játékot közösségi oldalán a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT), amelynek apropóján a hamisítás egyik jellemző termékköréről, a Magyarországon is meglévő problémának számító órahamisítás témájáról kérdezte a Bálint órásként ismert Győri Órás Bt. szakértőjét, ifj. Bálint Pétert. „Nagyvárosokban, nyaralóövezetekben az utcai árusoknál lehet kapni hamis órákat, de megtalálhatjuk őket piacokon, névtelen ajándékboltokban vagy internetes, akár aukciós oldalakon is” – ismerteti a probléma elterjedtségét Bálint. Mint mondja, sokan hoznak haza külföldi útról szuvenírként hamisítványt, de ebben az esetben a vevők többnyire tisztában vannak vele, hogy nem eredeti terméket vásároltak, épp ezért ritkán vagy egyáltalán nem viselik. Ennél sokkal nagyobb probléma, hogy az interneten – itthon elsősorban apróhirdetési vagy aukciós portálokon – üzletszerűen kereskednek ilyen termékekkel, és sajnos sokan bedőlnek az olcsó ár csábításának.

Hamis órák a Tissot hamisítás elleni kampányában (Forrás: Órák.hu)

„Azt gondolhatnánk, hogy csak a luxusórákat „érdemes” hamisítani, csak arra van kereslet, de meglepődve tapasztaltuk, amikor egy műanyag, tízezer forintos divatóra hamisítványát hozták be szervizünkbe elemcserére” - mondja a szakértő hozzátéve, hogy napi szinten találkoznak hamisítványokkal, amelyeket a vevők többnyire elemcsere, szíjállítás apropóján visznek be. Bálint szerint sok gond van ezekkel, mert még a jobb utánzatok is gyengén vannak összerakva, gyenge anyagokból készülnek, amik nem bírják a használatot. A hamis órák javítását azonban nem vállalják, hiszen a vállalkozás minden munkájára garanciát ad. „Ezekhez az órákhoz nyilvánvalóan nincs gyári háttértámogatás, az alkatrészbeszerzés nem lehetséges, így gyakorlatilag kidobott pénz egy ilyen termék megvásárlása” – hangsúlyozza a szakember.

Azoknak a vevőknek, akik hamisítvány javításával fordulnak az óráshoz, annyit tudnak tanácsolni, hogy legközelebb vásároljanak óvatosabban. Bár egyre tökéletesebb hamisítványok léteznek a piacon, így előfordulhat, hogy a szakértőt is elbizonytalanítja egy-egy termék eredetisége, van néhány szempont, aminek betartásával elkerülhető a hamisítványok megvásárlása.

Néha egészen aprók az eltérések az eredeti és a hamisítvány között (Forrás: Órák.hu)

„Körültekintően és csak márkakereskedésben vásároljanak. Szánjanak rá időt, hogy ne csak a legolcsóbb ajánlatot keressék meg az interneten, hanem nézzenek utána az eladónak is, hiszen a gyártók nagy része saját honlapján elérhetővé teszi a magyarországi hivatalos kereskedők listáját” – sorolja a vevőknek szánt tanácsokat Bálint. Amennyiben pedig van rá mód, hogy a vevő személyesen is megnézze a választott terméket, akkor érdemes az olyan sokat sejtető, apró hibák után kutatni, amelyet egy minőségi, eredeti gyártó nem követne el. Ha az óra az anyaghasználatban, a kidolgozás minőségében gyengének tűnik, például sorjásak az élek, pontatlanok az illesztések, akkor jobb nem megvenni a terméket.

Bálint Péter szerint az a tény, hogy nagyon árérzékeny világban élünk, hajlamossá teszi az embereket arra, hogy a „jó vétel” reményében kétes minőségű termékeket és nem megbízható helyeken is vásároljanak. Ugyanakkor a szakértő azt tanácsolja, „a túl jó ajánlat általában gyanús, ezért a 40-50-70%-os kedvezményt kezeljük fenntartással”.

(Via: HENT)

0 Tovább
«
12

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek