Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hamis gyógyszergyár belülről

Mai bejegyzésünkben egy Irakban felfedezett gyógyszerhamisító üzemben teszünk rövid, virtuális sétát. A kísérő szöveg szerint a hamisító üzemet január közepén fedték fel Arbil városában (amely Irak egyik legnépesebb városa). A helyszínen kész és félkész készítmények mellett közel 3 tonna pszeudoefedrint találtak.

A hatóanyagot légúti megbetegedések ás allergia elleni gyógyszerekben használják, mivel hatásosan csökkenti az orrdugulást. A Wikipédia szerint ugyanakkor számos mellékhatása ismert, így fogyasztása bizonyos egészségügyi panaszok, illetve terhesség esetén nem ajánlott, sőt igen kockázatos lehet.

0 Tovább

Ablakon át repül a hamis akksi

Mai videónkban egy sajátos termékmegsemmisítést mutatunk meg nektek. Az anyag készítője az eBay-en keresztül vásárolt akkumulátor töltőt, hogy pótolja a fényképezőgépéhez kapott, de elveszített gyári példányt. A termékért, amelyről átvételkor jött rá, hogy hamisítvány, 20 dollárt fizetett. Az ár alapvetően gyanús kellett volna legyen, de mint mondja, elhitte az ausztrál eladónak, hogy eredeti darabot értékesít.

A kézhez vételt követően több dolog vált számára gyanússá. 1. A csomagot Kínából postázták. 2. Az akksi töltő a korábbitól eltérő csatlakozóval bír. 3. A töltő hátoldalán fejjel lefelé van felragasztva a biztonsági címkézés. 4. A töltő használat közben, sőt utána is égett szagot áraszt.

Na most. Az eBay működési irányelvei szerint a vásárló ilyen esetekben akkor tudja visszaigényelni a pénzét, ha megsemmisíti a hamisítványt. (Ha ugyanis egyszerűen visszaküldené a terméket, akkor fennáll a veszélye annak, hogy valakinek újra eladják.) A megsemmisítést dokumentálni is kell, és ezt a dokumentációt elküldeni az eBay-nek.

Ahogy a bevezetőben is utaltunk rá, videónk készítője megsemmisíti a hamisítványt. Más eszköze nem lévén, kihajítja a kollégium (ahol tartózkodik) ablakán... Szerencsére utóbb kiderül, nem vert vele fejbe senkit, a hamis töltő viszont darabokra törött, felfedve, valójában milyen gyenge minőségű anyagokból készült.

0 Tovább

Szabálytalan margó buktatja le a hamisítványt

Mindig érdekesek az olyan videók, amiben a készítők eredeti és hamis termékeket vetnek össze. Mennyire látjuk megtévesztőnek a terméket? Mi is észrevesszük-e azokat az apró jeleket, amik gyanúra adnak okot?

A mai anyagunk is egy ilyen videó. Konkrétan egy online vásárolt Nintendo DS játék kerül összevetésre egy eredeti Nintendo szettel. Ha megnézitek, ti is látjátok, hogy a különbözőségek annyira aprók, hogy csak a legszigorúbb szakértők nem dőlnének be neki.

Először is ott van a csomagolás: a műanyag tok rugalmassága és a fólia feszessége olyan eltérés, amit könnyen elnézünk, főleg, ha nincs mellette egy másik, amivel összevethetjük. A két kártya eltérései ismét csak nem túl feltűnőek: az eredeti kicsit fényesebb, kicsit élesebb, kicsit szebbnek hat. 

Ami már látványosabb eltérés az a booklet összevetése során derül ki, de ezek a hibák is csak a szakavatottabb szemeknek tűnnek fel. Először is ott van a gyűrődés, ami egy újonnan kibontott eredeti darabra nem jellemző. Aztán a fémkapocs, amivel összetűzték a lapokat: ez az eredetiben kicsi és szépen eldolgozott, a hamisban viszont nagy, és nincsen egyenletesen összenyomva. Végül az, hogy a booklet másolat, a nyomtatás minőségéből derül ki. A hamisítvány kissé életlen, és a lapok tetején a margó nem egyenletes vastagságú, de balról jobbra egyre keskenyebb...

Utolsó elemként a figyelmeztetésekről szóló tájékoztató kerül összevetésre. Ezen látszik, hogy eltér a papír anyaga (fényes és matt), és kissé eltérnek a betűtípusok és a betűk vastagsága is.

2 Tovább

Viszlát 2011!

Év végén mindenki összegez kicsit, aztán előre tekint. Mi sem akarunk kilógni a sorból, úgyhogy megnéztük, mely írásainkra voltatok a legtöbben kíváncsiak. Először is azonban szeretnénk megköszönni az érdeklődését annak a több mint 190 ezer látogatónak, aki az idén kíváncsi volt ránk: KÖSZÖNJÜK! És most lássuk, idén mely tíz írásunkat olvastátok a legtöbben. Figyelem, visszaszámolunk!

10. Tudom, mit töltöttél le!

A YouHaveDownloaded.com fejlesztői egy olyan adatbázist építenek, amely listáz minden egyes nyilvános letöltést, azaz azokét, akik titkosítással nem gondoskodnak IP-címűk anonimitásáról. A saját IP-címünkön zajló kalózforgalmat, sőt másokét is ellenőrizhetjük.

9. Hogyan ismerjük fel a hamis kézitáskát?

Hasznos tanácsok a hamis táskák azonosításához: mindig figyeljetek az értékesítési és származási helyre, az árra és a kidolgozottságra!

8. Zebrát hamisítottak Ukrajnában!

Turistalátványosságként hirdették az ukrán zebrát, amely valójában egy fekete festékkel csíkozott fehér ló volt... A hatóságok állatkínzás gyanújával indítottak eljárást.

0 Tovább

Karácsonyi üdvözlet a hatóságoktól

Nem kívánt karácsonyi ajándékot kaptak az illegális kereskedők Leicestershire-ben a hatóságoktól, miután bezúzták hamis árucikkeik tárolására használt járművüket.

A brit ellenőrök egy helyi piacon tartottak razziát, amelynek eredményeként két helyszínen 225 ezer font értékű hamisítványt foglaltak le, köztük hamis Rolex órákat, és három kereskedőt őrizetbe vettek. A piac környékén átvizsgálták a szóban forgó kisteherautót is, amelyben további 45 ezer font értékű hamis ruházati cikket, köztük hamis Adidas és Nike márkajelzésű termékeket találtak. 

A hatóságok a szükséges eljárások lefolytatását követően úgy döntöttek, afféle elő-karácsonyi ajándékként a hamisítóknak, megsemmisítik a járművet. A bezúzásról készült videót is közzétették, elrettentésül a potenciális jogsértők számára. Nem szép látvány.

Az akció során a járműben talált hamis ruhaneműket nem fogják megsemmisíteni, hanem a jogsértő címkézés eltávolítása után non-profit szervezetek közvetítésével rászorulóknak ajánlják fel.

(Via: Leicestershire Constabulary)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek