Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Alkoholhamisító üzem belülről

Egy brit vodkahamisító banda tagjait együttesen több mint 16 év szabadságvesztésre ítélte a napokban a helyi bíróság. A hatóságok szerint az illegális gyártók mintegy 1,5 millió font kárt okoztak a brit államkasszának tevékenységükkel. A nyomozás során kilencezer üveg hamis Glen's vodkát foglaltak le a rendőrök, de az előkerült bizonyítékok alapján úgy vélik, a banda tagjai működésük során legalább 165 ezer üveg hamisítványt palackoztak. A Leicestershire-i üzemben a kész italok mellett további 100 ezer üveg előállítására alkalmas nyersanyagot is találtak.

A bíróságon elhangzott, a hamisító banda rendkívül veszélyes körülmények között állította elő illegális termékeit. A szakértők szerint az üzem levegőjében annyira magas volt az alkoholgőz koncentrációja, hogy nyílt láng használata hatalmas robbanást és komoly tüzet idézhetett volna elő.

A hírről beszámoló Daily Mail számos fotót is közölt a helyszínről. Alább ti is láthatjátok a nagyüzemi, higiénikusnak vagy szabványosnak nem igazán nevezhető gyártási körülményeket.

0 Tovább

Hamisítványokat vásárol az amerikai hadsereg

November elején hozták nyilvánosságra egy amerikai jelentést, amely azt taglalja, mennyiben érinti a hamisítás az amerikai védelmi erőket. A John McCain republikánus és Carl Levin demokrata szenátorok a haditengerészet és a légierő által használt repülőgépekben is találtak hamis alkatrészeket. A vizsgálat szerint  - ki van meglepődve? - ezek 70 százaléka Kínából származik.

A tanulmány érdekessége, hogy a szerzők szerint a hamis alkatrészek - főleg elektronikai cikkek, így mikrochipek - az Egyesült Államok által Ázsiába szállított elektronikai hulladékból készül. A hulladékot Kínában szerelik szét, megtisztítják, eltávolítják róla minden korábbi védjegyet és azonosításra alkalmas jelzést, majd új termékként értékesítik. (A tanulmányról bővebben a HENT oldalán, IDE kattintva olvashattok.)

A hír kapcsán a CNN készített egy rövid riportot arról, hogy hol és hogyan készülnek ezek a hamisítványoknak minősülő alkatrészek. Ezt alább meg is nézhetitek.

Szóval az anyag szerint Kína a "hulladékország", ahol szinte a világ összes elektronikus hulladéka bevégzi, majd újrakezdi pályafutását. Ez valahol érthető, a baj az, hogy a haderőnek nem újrahasznosított e-hulladékra van szüksége, mert ezek használata számukra kockázatos és veszélyes. 

Érdemes még kiemelni a 3. perc elején megszólaló szakértő érvelését, aki szerint ebben az ügyben nem kizárólag Kína a hibás, hanem hibáztatható az amerikai kormányszervek felelőtlen, spóroló célzatú beszerzési rendszere is, amely nem mindig a legmegbízhatóbbért, hanem a legolcsóbbért fizet.

0 Tovább

Hogyan ismerjük fel a hamis kézitáskákat?

Az interneten, piacokon sok helyen árusítanak márkás kézitáskákat, és nagy a kísértés, hogy olcsón hozzájussunk egy gyönyörű Prada vagy Fendi táskához. A hamisítványok azonban csak elsőre tűnnek jó választásnak, hiszen a minőségük gyengébb, ráadásul a hamisítók nem fizetnek adót, így a közös kasszát is megrövidítik. Emellett arról sem szabad elfelejtkezni, hogy a hamisítványok megvásárlásával a szervezett bűnözést támogatjuk, és a befolyó pénzek, akár a terrorista hálózatokhoz is eljuthatnak.

Régebben könnyebb volt felismerni a hamisítványokat: az elírt logók, a feltűnően rossz alapanyagok elárulták a hamisítványokat. Manapság azonban sokkal ügyesebbek a hamisítók, így nehezebb kiszúrni a nem eredeti termékeket.

Hogyan tudunk még is megbizonyosodni arról, hogy eredeti termékkel van dolgunk?


  1. Az eredeti termékeket csak márkaboltok vagy hivatalos, regisztrált viszonteladók árusíthatják, így ha piacokon vagy gyanús internetes oldalakon bukkanunk ilyen lehetőségre, akkor szinte biztosak lehetünk abban, hogy hamisítvánnyal van dolgunk.

  2. Ha van lehetőség tapogassuk meg a táskát, elsősorban a belső kidolgozottság lehet árulkodó.

  3. Az ár is sokat mond. Egy eredeti Prada vagy Louis Vuitton táskát nem árulnak 10 ezer forintért.

  4. A terméken feltűntetett származási helyből is következtethetünk az eredetiségre, hiszen például a Fendi csak Olaszországban gyártja a termékeit, így egy Made in Taiwan felirat leleplezi a hamisítót.

11 Tovább

Hogyan ismerjük fel a hamis mobiltelefonokat?

Kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy nem hivatalos márkakereskedőtől vagy mobil szolgáltatótól vásárolunk készüléket. Ilyenkor érdemes átvizsgálni a telefon eredetiségét, hiszen a használt telefonok esetében felmerülhet a gyanú, hogy nem eredeti készülékről van szó. Az alábbiakban néhány fontos lépésre hívjuk fel a figyelmeteket:

1. Figyeld, kérdezd a kereskedőt!

Természetesen a kereskedőkben nem mindig lehet megbízni, főleg, ha piacon vagy akár az utcán próbálják rád tukmálni a terméket. Ha elég jó emberismerő vagy, és rákérdezel a készülék eredetiségére az árus reakciójából leszűrheted, hogy igazat mond vagy megpróbál átvágni.

2. Ellenőrizd a logót!

A hamis termékek esetében a logó minősége lehet az egyik legárulkodóbb jel. A példánkban is látszik a Nokia logó feltűnően gagyira sikeredett a hamisítványnál.



3. Vizsgál meg a modell nevét vagy számát!

A hamisítók sok esetben nem ügyelnek arra, hogy helyesen tüntessék fel a modell nevét vagy számát a készüléken. Így már ennek az ellenőrzésével is kiszűrheted a hamisítványt.

4. Ellenőrizd a hardvert!

Szedd szét a telefont, és vizsgáld meg alaposan. A képeken jól látszik a hamisítvány esetében már a hiányos felmatricázás is gyanús lehet.



5. Ellenőrizd a csomagolást

Ha nem használt, hanem új telefont veszel , akkor már a csomagolás is sok mindent elárul. Az igénytelen, rossz minőségű csomagolás biztosan hamisítványt rejt, hiszen minden világmárka komoly energiát fordít a vonzó tálalásra.

6. Vizsgáld meg működés közben!

Ragaszkodj ahhoz, hogy működés közben is kipróbálhasd a telefont. A hamisítvány egy ilyen teszten már nagy valószínűséggel megbukik.

0 Tovább

Az Angry Birds a legtöbbet hamisított márka Kínában

Az Angry Birds globális sikere természetesen a kínai hamisítókat is megihleti, sőt a márka jogtulajdonosa, a Rovio szerint már a legtöbbet hamisított márka lett az országban. A cég vezérigazgatója, Vesterbacka egy pekingi konferencián úgy nyilatkozott, hogy természetesen minél több eredeti és jó minőségű Angry Birds terméket szeretnének értékesíteni, ugyanakkor büszkék „a legtöbbet hamisított márka” címére.

Lássuk, hogy hol tűnhetnek fel a mindenki által kedvelt madárkák.

Műkörmön:


Kitűzőkön:


Gemkapcson:


Engedély nélküli játszótereken:


Asztaldíszként:

2 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek