Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Még a szakértőket is megtévesztik!

A kalózfilmek, hamis gyógyszerek, ruhák és elektronikai terméke után itt a kínai hamisítványok új hulláma: hamis régi, új, arany, ezüst érmék és aranytömbök.

A nemesfémek ára érezhetőek megemelkedett az elmúlt időszakban. A befektetők szívesebben fektetnek aranyba és ezüstbe, mert biztonságosabbnak tűnik, hiszen ezek értéke kevésbé függ az egyéb árucikkek árától. Sok vásárló kellett azonban az utóbbi időben ráébredjen, hogy az online vagy nem hivatalos értékesítőknél vásárolt értékállónak hitt befektetése értéktelen hamisítvány.

Az alábbi videó tanúsága szerint a kínai hamisítók képesek a szakértőket megtévesztő pontossággal előállítani hamisítványaikat, legyen az egy új vagy egy antik érme másolata. Az sem ritka, hogy egész aranytömböket hamisítanak, amelyeknek csak külsejét borítja arany, a tömegét adó anyag értéktelen vacak.

A Global Piracy & Counterfeiting Consultant becslése szerint a Kína GDP-jének 10 százalékát a hamisítványok értékesítése adja. Ez megközelítőleg 588 milliárd dollár összeget jelent évente. A szakértői csoport azonosított egy hamisító hálózatot is, amely évi 100 ezer darab ezüst dollár előállítására volt képes.

(Via: Business Insider)

0 Tovább

Egyértelmű jelek

Ma egy kicsit csajosabb bejegyzéssel készültünk, ami elsősorban a hölgyeknek szól, illetve azoknak, akik a kozmetikumok vásárlásában, használatában érdekeltek. Oxoxtali blogján bukkantak rá egy érdekes bejegyzésre, ami hamis kozmetikumok azonosításában nyújt segítséget. A blogger akaratán kívül vásárolt hamis Mac szájfényt az interneten (kb. 30 dollárért, ami nem kevés...), és fotók segítségével mutatja be, miről lehet felismerni a hamisítványt.

Először is hangsúlyozza, hogy a Mac egy igen magas minőségű kozmetikai termék, így eléggé valószerűtlen, hogy egy eredeti termék olyan karcosan érkezzen, ahogy az alábbi képen látható.

A következő képen a szájfény tubusának alja látható, amelyen a szín fantázia neve ("Emancipation") szerepelne, ha a termék eredeti lenne, ehelyett viszont csak egy sorszám látható. Hasonló módon a kis kerek matricán kellene szerepeljen a gyártási szám, ami a Mac esetében egy betű és szám kombináció, de ez sincs rajta.

Végül, a leglátványosabb különbség a szájfény szétcsavarása után válik láthatóvá. Balra a hamis, jobbra egy eredeti Mac applikátora...

0 Tovább

Hamis babahordozóktól óvnák a kicsiket

A gyermekeknek és kisbabáknak szánt termékek hamisítása a gyógyszerekhez hasonlóan tipikusan az az eset, hogy: "ezeknek semmi sem szent?!" Nos nem az. Épp most olvastuk egy ausztrál cég közleményét, amiben hamis bébihordozók értékesítésére hívják fel a figyelmet, kérve a fogyasztókat óvakodjanak ezektől.

A Babes in Arms, mint hivatalos terjesztő az ERGObaby fantázianevű hordozó hamisítására hívja fel a figyelmet. Közlésük szerint elsősorban az online aukciós oldalakon számtalan hamisítványt hirdetnek az illegális kereskedők. Tapasztalataik szerint nem feltűnően olcsóbban kínálják ezeket az eredeti cikkek áránál, ráadásul a közölt fotók meglehetősen jó minőségű terméket ábrázolnak, így nem válik gyanússá az áru a potenciális vevők számára.

A hamis nem lehet ilyen örömteli! (Kép forrása: ergobaby.eu)

A cég szerint ugyanakkor, amellett, hogy a hamisítványokra nem vállalnak garanciát az eladók, ezek nem felelnek meg a biztonsági előírásoknak, ráadásul gyengébb minőségű anyagokból készülnek, ami különösen igaz a csatokra és rögzítő pántokra. Ez, mondanunk sem kell, különösen veszélyes a kisbabákra nézve.

A cég felhívása szerint karácsony közeledtével sokan vásárolnak ilyen terméket a kisgyermekes szülőknek ajándékba. Ám a jó szándékkal vásárolt hamisítványok nem örömet, hanem bánatot okozhatnak a megajándékozottnak. Ezért a Babes in Arms kéri a termék iránt érdeklődőket, hogy kizárólag megbízható forrásból, hivatalos viszonteladón keresztül vásároljanak hordozókat.

0 Tovább

Magyar szolgáltatók is lassítják a torrentforgalmat?

Érdekes összeállítást közölt a TorrentFreak egy, a napokban megjelent cikkében. A Measurement Lab 2008-2010 közötti adatgyűjtése alapján összegyűjtötte, hogy hol, melyik internetszolgáltató, milyen mértékben lassítja a BitTorrent forgalmat, amelyen bár legális tartalommegosztás is zajlik, mind tudjuk, hogy igen-igen jelentős számú jogsértő tartalomhoz férnek hozzá ezen keresztül az internetezők. Lássuk, mit tapasztaltak.

Az Egyesült Államokban a Comcast 2008-ban még a BitTorrent forgalom közel felét (49%) korlátozta, de aztán a szigorítást feloldották, és ma már csak 3 százalékos arányban lassítják a hozzáférést. Az országban jelenleg a Clearwire fogja vissza legjobban az adatcserét, 17 százalékkal. Kanadában majd minden szolgáltató alkalmazza a lassítást, leghatározottabban a Rogers (78%), legkevésbé a Videotron (3%). Nagy-Britanniában a Tiscali és a BT Group fogja vissza leginkább a forgalmat (27%), míg a BSkyB a legengedékenyebb (5%). Ausztráliában, Svédországban és Franciaországban - érdekes módon - egyetlen netszolgáltató sem korlátoz, viszont Németországban a Kabel Deutscland a forgalom 36, Lengyelországban a UPC a 87 százalékát lassítja.

Megnéztük a Measurement Lab adatgyűjtését, így a magyar adatokról is számot tudunk adni. E szerint a tavalyi év első félévében a három nagy szolgáltató közül csak az Invitel nem lassította a torrentforgalmat, a Magyar Telekom 7 százalékos, a UPC 20 százalékos aránnyal azonban igen.

Érdemes egyébként elböngészgetni az adatok között szolgáltatókra és időszakokra lebontva. Az Invitel ugyanis 2008 második félévében és 2009 év elején jelentős, 20 százalék feletti forgalomlassítást is alkalmazott. A Magyar Telekom 6 és 17 százalék közötti, míg a UPC a vizsgált időszakban 11-től a 47 százalékig terjedő forgalomlassítást is alkalmazott.

Nagy kár, hogy az adatok csak 2010. első negyedévéig érhetők el. Kíváncsiak lennénk, most milyen a forgalom...

0 Tovább

Műanyag zacskódarab pótolja az alkatrészt

Egy termék összehasonlítós videót választottunk mára, amely szándékaink szerint nem csak azoknak lehet érdekes, akik a műszaki cikkek vagy a hangtechnikai iránt érdeklődnek. A készítő egy eredeti és hamis SM57 jelzésű mikrofont hasonlít össze, apró darabokra szedve ezeket, hogy az alkatrészeket is megmutassa.

Ti is láthatjátok, hogy a két mikrofon külsőre meglehetősen hasonló, aki nem szakértő bizonyára nem fedezi fel az egészen apró különbségeket. Ami látványosabb, az a termék belseje: a hamisítványban az a kis műanyag, zacskószerű alkatrész valószínűleg bárkinek gyanús lenne.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek