Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Big Mac klónt dob piacra Amerikában a Burger King

Mi az, két marhahúspogácsa, saláta, sajt, uborka, hagyma és speciális szósz egy szezámmal szórt zsemlében? Nem, nem Big Mac, hanem Big King.

0 Tovább

Happy Enddel zárult a hamis mackó története

Mint ahogyan arról a múlt hónap elején beszámoltunk, egy angliai jótékonysági tombola díjai közé kalandos úton egy hamis Burberry mackó is odakeveredett, amit a cég szemfüles munkatársai hamar ki is szúrtak, és el is koboztak. A szomorúnak tűnő történetnek azonban mégis jó vége lett!

0 Tovább

Hamis mackó a jótékonysági árverésen

Különös mesét szőtt az élet egy ártatlan plüssmackó köré. Történt ugyanis, hogy az angliai Horsham városában, egy jól menő fodrász, Kay Tyler jótékonysági vásárt készült szervezni a helyi iskola javára, egy kedves vendég pedig egy Burberry készítette medvét ajánlott fel. A teddy-mackóról azonban kiderült, hogy hamisítvány.

0 Tovább

Disney címeket másol a brit kiadó

A fogyasztók megtévesztésére hivatkozva felszólító levelet küldött a Disney egy brit kiadónak, hogy vonja vissza a Disney Pixar meséire hasonlító címeit a forgalomból.

Brave kontra Braver

Misztikus, elvadult tájon álló vörös hajú, zöldruhás hercegnő, kelta jellegű betűk, Braver felirat - nem, ez nem a Disney Pixar stúdió meséje, a Brave (ami itthon Merida, a bátor címmel került forgalomba), hanem a brit Brightspark Production Ltd. 45 perces produkciója. A Brave mellett pedig más hasonló mesék is szerepelnek a brit kiadó címei között: a Tangled Up például nem keverendő össze a Tangled (Aranyhaj és a nagy gubanc) című mesével, ahogy a The Frog Princess sem azonos a The Princess and the Frog (A hercegnő és a béka) mesével, de a Little Cars sem Disney cím ellentétben a Cars (Verdák) cíművel.

Az amerikai fél felszólító levelet küldött a brit kiadónak, hogy távolítsa el a forgalomból a Disney filmekre hasonlító címeit. Ezek ugyanis a stúdió szerint alkalmasak a fogyasztók megtévesztésére: a vevők a csomagolás alapján könnyen hihetik azt, hogy Disney mesét vesznek, ám megnézve már nem a megszokott Disney minőséget kapják.

A Brightspark kommentárja szerint a kiadó törekszik a megegyezésre a Disney-vel.

(Via: The Hollywood Reporter)

0 Tovább

Hivatalos viszonteladótól hamisítványt?

Világszerte egyre ismertebbek az ún. ötujjas cipők. Az alapvetően futócipőnek ajánlott, öt-öt kialakított lábujjal rendelkező lábbelikkel a Vibram robbant be a köztudatba. A trendi darab nem meglepő módon a hamisítók figyelmét sem kerülte el. A cég merész hamisítás elleni kampányáról mi is írtunk korábban, ma pedig egy vásárlói tapasztalatot mutatunk meg.

Az alábbi, vizuálisan néha kicsit nehezen követhető videó érdekessége, hogy a készítő hivatalos viszonteladótól rendelte ötujjas cipőjét. A kicsomagolásnál azonban gyanússá vált számára, hogy nincs a dobozban a tájékoztató füzetke és a cipők gumitalpa sem tiszta. Alaposabb szemrevételezésnél talált néhány további hibát az anyag és a gumitalp kidolgozásában is. Természetesen reklamált az értékesítőnél, ahol elismerték, az utóbbi időben több hamisítványt is találtak, és felajánlották, hogy kicserélik a hamis cipőt eredetire.

A tanulság? Mindig nagyon oda kell figyelni az online vásárlások során. Nem pusztán a kosár telepakolása előtt és közben legyünk figyelmesek, de a termék megérkezését követően is alaposan vizsgáljuk meg a kapott árut, hogy tényleg az-e, amit vártunk.

0 Tovább
«
12

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek