Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Visszakérik a hamis árut

A karácsonyi vásárlás online lebonyolításához adtunk már néhány tippet (lásd ITT), most jöjjön egy oktatóvideó arról, milyen könnyen verhetnek át minket a hamisítók, ha nem figyelünk eléggé oda.

Az anyag egy amerikai tévécsatorna Problem Solvers című műsorában került bemutatásra, a webes rendelésekkel foglalkozik, és egy vásárló esetét mutatja be. Az eset önmagában is érdekes: a hölgy egy North Face kabátot rendelt "akciós" áron, amelyet aztán Kínából postáztak. Akkor jött rá, hogy a termék hamis, mikor a kabát megérkezett, és annak méretezése nem egyezett meg az eredeti kabátokéval. A műsor készítői megmutatták a hamisítványt a North Face munkatársának is, aki rámutatott, hogy a hamisítás ténye a csúnyán varrott logóból, az évek óta nem használt termékcímkéből, és az eredetiség igazoló hologram hiányából is felismerhető. A hölgy egyébként szerencsés volt, VISA kártyával fizetett, így a bankján keresztül vissza tudta igényelni a pénzét. Most viszont a kínai kereskedők irogatnak, hogy legyen szíves visszaküldeni az árut, ha már nem kell neki...

Ami általános érvényű igazság, és hasznos tanács a netes vásárláshoz, hogy érdemes mindig az ismert, megbízható kereskedőktől vásárolni. A .net és .org kiterjesztésű domain nevet használó weblapok esetében, különösen, ha azok feltűnően olcsó terméket árulnak, külön is érdemes odafigyelni, hiszen ezeket előszeretettel használják az illegális kereskedők. Végül, bár szokatlan a kérés, de szenteljük egy kis figyelmet a nyelvtannak. Ha ugyanis az oldal szövegezését elütések, grammatikai hibák tarkítják, akkor jó eséllyel hamisítókkal van dolgunk.

0 Tovább

A lényeg, hogy hasonlítson!

Megint találtunk egy izgalmas gyűjtést a Kínában készülő utánzatokról. Az IB Times San Francisco mintegy ötven fotót közöl hamisítványokról, amelyek az ázsiai országban készülnek. Van itt minden a Louis Vuitton óráktól kezdve az Apple készülékekig. Vannak köztük ismerős darabok is, amelyeket rendszeres blogolvasóink már nálunk is láthattak (például EBBEN vagy EBBEN a gyűjtésben), ezért a mai posztba néhány újdonságot válogattunk ki ezek közül.

Na, mire hasonlít a fenti márkajelzés?

Majdnem olyan, mint az eredeti!

0 Tovább

Alkoholhamisító üzem belülről

Egy brit vodkahamisító banda tagjait együttesen több mint 16 év szabadságvesztésre ítélte a napokban a helyi bíróság. A hatóságok szerint az illegális gyártók mintegy 1,5 millió font kárt okoztak a brit államkasszának tevékenységükkel. A nyomozás során kilencezer üveg hamis Glen's vodkát foglaltak le a rendőrök, de az előkerült bizonyítékok alapján úgy vélik, a banda tagjai működésük során legalább 165 ezer üveg hamisítványt palackoztak. A Leicestershire-i üzemben a kész italok mellett további 100 ezer üveg előállítására alkalmas nyersanyagot is találtak.

A bíróságon elhangzott, a hamisító banda rendkívül veszélyes körülmények között állította elő illegális termékeit. A szakértők szerint az üzem levegőjében annyira magas volt az alkoholgőz koncentrációja, hogy nyílt láng használata hatalmas robbanást és komoly tüzet idézhetett volna elő.

A hírről beszámoló Daily Mail számos fotót is közölt a helyszínről. Alább ti is láthatjátok a nagyüzemi, higiénikusnak vagy szabványosnak nem igazán nevezhető gyártási körülményeket.

0 Tovább

Hogyan ismerjük fel a hamis mobiltelefonokat?

Kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy nem hivatalos márkakereskedőtől vagy mobil szolgáltatótól vásárolunk készüléket. Ilyenkor érdemes átvizsgálni a telefon eredetiségét, hiszen a használt telefonok esetében felmerülhet a gyanú, hogy nem eredeti készülékről van szó. Az alábbiakban néhány fontos lépésre hívjuk fel a figyelmeteket:

1. Figyeld, kérdezd a kereskedőt!

Természetesen a kereskedőkben nem mindig lehet megbízni, főleg, ha piacon vagy akár az utcán próbálják rád tukmálni a terméket. Ha elég jó emberismerő vagy, és rákérdezel a készülék eredetiségére az árus reakciójából leszűrheted, hogy igazat mond vagy megpróbál átvágni.

2. Ellenőrizd a logót!

A hamis termékek esetében a logó minősége lehet az egyik legárulkodóbb jel. A példánkban is látszik a Nokia logó feltűnően gagyira sikeredett a hamisítványnál.



3. Vizsgál meg a modell nevét vagy számát!

A hamisítók sok esetben nem ügyelnek arra, hogy helyesen tüntessék fel a modell nevét vagy számát a készüléken. Így már ennek az ellenőrzésével is kiszűrheted a hamisítványt.

4. Ellenőrizd a hardvert!

Szedd szét a telefont, és vizsgáld meg alaposan. A képeken jól látszik a hamisítvány esetében már a hiányos felmatricázás is gyanús lehet.



5. Ellenőrizd a csomagolást

Ha nem használt, hanem új telefont veszel , akkor már a csomagolás is sok mindent elárul. Az igénytelen, rossz minőségű csomagolás biztosan hamisítványt rejt, hiszen minden világmárka komoly energiát fordít a vonzó tálalásra.

6. Vizsgáld meg működés közben!

Ragaszkodj ahhoz, hogy működés közben is kipróbálhasd a telefont. A hamisítvány egy ilyen teszten már nagy valószínűséggel megbukik.

0 Tovább

Az Angry Birds a legtöbbet hamisított márka Kínában

Az Angry Birds globális sikere természetesen a kínai hamisítókat is megihleti, sőt a márka jogtulajdonosa, a Rovio szerint már a legtöbbet hamisított márka lett az országban. A cég vezérigazgatója, Vesterbacka egy pekingi konferencián úgy nyilatkozott, hogy természetesen minél több eredeti és jó minőségű Angry Birds terméket szeretnének értékesíteni, ugyanakkor büszkék „a legtöbbet hamisított márka” címére.

Lássuk, hogy hol tűnhetnek fel a mindenki által kedvelt madárkák.

Műkörmön:


Kitűzőkön:


Gemkapcson:


Engedély nélküli játszótereken:


Asztaldíszként:

2 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek