Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Még a szakértőket is megtévesztik!

A kalózfilmek, hamis gyógyszerek, ruhák és elektronikai terméke után itt a kínai hamisítványok új hulláma: hamis régi, új, arany, ezüst érmék és aranytömbök.

A nemesfémek ára érezhetőek megemelkedett az elmúlt időszakban. A befektetők szívesebben fektetnek aranyba és ezüstbe, mert biztonságosabbnak tűnik, hiszen ezek értéke kevésbé függ az egyéb árucikkek árától. Sok vásárló kellett azonban az utóbbi időben ráébredjen, hogy az online vagy nem hivatalos értékesítőknél vásárolt értékállónak hitt befektetése értéktelen hamisítvány.

Az alábbi videó tanúsága szerint a kínai hamisítók képesek a szakértőket megtévesztő pontossággal előállítani hamisítványaikat, legyen az egy új vagy egy antik érme másolata. Az sem ritka, hogy egész aranytömböket hamisítanak, amelyeknek csak külsejét borítja arany, a tömegét adó anyag értéktelen vacak.

A Global Piracy & Counterfeiting Consultant becslése szerint a Kína GDP-jének 10 százalékát a hamisítványok értékesítése adja. Ez megközelítőleg 588 milliárd dollár összeget jelent évente. A szakértői csoport azonosított egy hamisító hálózatot is, amely évi 100 ezer darab ezüst dollár előállítására volt képes.

(Via: Business Insider)

0 Tovább

Hamis babahordozóktól óvnák a kicsiket

A gyermekeknek és kisbabáknak szánt termékek hamisítása a gyógyszerekhez hasonlóan tipikusan az az eset, hogy: "ezeknek semmi sem szent?!" Nos nem az. Épp most olvastuk egy ausztrál cég közleményét, amiben hamis bébihordozók értékesítésére hívják fel a figyelmet, kérve a fogyasztókat óvakodjanak ezektől.

A Babes in Arms, mint hivatalos terjesztő az ERGObaby fantázianevű hordozó hamisítására hívja fel a figyelmet. Közlésük szerint elsősorban az online aukciós oldalakon számtalan hamisítványt hirdetnek az illegális kereskedők. Tapasztalataik szerint nem feltűnően olcsóbban kínálják ezeket az eredeti cikkek áránál, ráadásul a közölt fotók meglehetősen jó minőségű terméket ábrázolnak, így nem válik gyanússá az áru a potenciális vevők számára.

A hamis nem lehet ilyen örömteli! (Kép forrása: ergobaby.eu)

A cég szerint ugyanakkor, amellett, hogy a hamisítványokra nem vállalnak garanciát az eladók, ezek nem felelnek meg a biztonsági előírásoknak, ráadásul gyengébb minőségű anyagokból készülnek, ami különösen igaz a csatokra és rögzítő pántokra. Ez, mondanunk sem kell, különösen veszélyes a kisbabákra nézve.

A cég felhívása szerint karácsony közeledtével sokan vásárolnak ilyen terméket a kisgyermekes szülőknek ajándékba. Ám a jó szándékkal vásárolt hamisítványok nem örömet, hanem bánatot okozhatnak a megajándékozottnak. Ezért a Babes in Arms kéri a termék iránt érdeklődőket, hogy kizárólag megbízható forrásból, hivatalos viszonteladón keresztül vásároljanak hordozókat.

0 Tovább

Csak a tényeket!

Nem akarja túlmagyarázni a gyógyszerhamisítás problémáját az a két kampányvideó, amelyeket ma bemutatunk nektek. Az anyag az AWARxE kampány keretében készült, és amelyet az amerikai gyógyszerészszövetség (National Association of Boards of Pharmacy) indított, hogy felhívja a fogyasztók figyelmét a receptköteles gyógyszerekkel kapcsolatos visszaélésekre. Programjukban nem csak a hamisítással foglalkoznak, de kitérnek arra is, hogy az orvos által felírt készítmények milyen egyéb visszaélésre adnak okot, amely súlyos egészségügyi kockázattal járhat. Példának okáért felhívják a figyelmet arra, hogy sok gyerek vesz be az otthoni gyógyszeres szekrényben talált pirulákból a szülők tudta nélkül, vagy arra, hogy veszélyes lehet, ha a kiváltott gyógyszereket ismerősöknek adják tovább, aki orvosi felügyelet nélkül alkalmazza a gyógyszert.

Visszatérve a mi témánkra, jöjjön a két videó:

Mint feljebb írtuk, nem magyarázzák túl, hiszen a két információ önmagában is elég erős állítás. Nem riogatnak ijesztő képekkel, adatokkal és mellékhatásokkal, hiszen az egy-egy mondat is elég ahhoz, hogy egyszerű, de érthető formában közölje, a hamis gyógyszer életveszélyes lehet.

Ha megnéznétek a többi témában készült kampányvideót is, akkor IDE kattintva az AWARxE YouTube csatornáját, ITT pedig weboldalát érhetitek el.

0 Tovább

Eredetiségigazolásra szorulnak a rákok

Korábban luxus, ma már megfizethetőbb ínyenc csemegének számít a gyapjasollós rák a kínai fogyasztók körében. De ahogy majd minden más terméket, úgy ezt a  fogyasztási cikket is utolérte a hamisítás, ezért a Yangcheng-tavi halász szövetség különböző ötletekkel próbálja igazolni a tóból kihalászott rákok eredetiségét. Korábban lézerrel égették a páncéljukba eredeti élőhelyük nevét, az idei halász szezonban pedig 15 millió műanyag címkét (melyen még egyedi szériaszám is szerepel!) osztottak szét a halászok között, amelyek a rák páncéljára ragasztva szolgálnak hitelesítőként.

Ínyenc falatok?

A Yangcheng-tóból kifogott rákoknak különleges, édeskés ízük van, amelyet a szakértők szerint élőhelyük sajátos ökológiai adottságainak köszönhetnek. Hogy hogyan lehet ezt hamisítani? Az ízt sehogy (legalábbis bízunk benne…), de a dolog egyszerű. A laikus fogyasztó nem tud megkülönböztetni két azonos fajba tartozó állatot, így egyszerűen rámondják, hogy a rák a tóból lett kifogva. Ha a vásárló megeszi, akkor esetleg észreveszi a különbséget, de addig nem. A halászok becslése szerint évente tízszer annyi hamis, mint valódi rákot adnak el a kereskedők.

A rákhamisítás egyébként egy klasszikus üzleti történet eredménye. Miután Kína gazdasága elkezdett fellendülni, egyre többen kerültek jobb anyagi körülmények közé, így egyre nagyobb lett az igény a különleges fogyasztási cikkek iránt.  A kereslet hamar nagyobb lett, mint a Yangcheng-i kínálat, úgyhogy rövid úton felbukkantak az ország más édesvizeiben kifogott rákok, amelyeket a 30 százalékkal magasabb eladási ár reményében Yangcheng-iként kínáltak a kereskedők.

A jelentős kereslet ugyanakkor nem csak a hamisítást lendítette fel, hanem a tó állatállományát is leredukálta. Ma már a tóból kifogott rákok többsége nem ott jött a világra, hanem betelepítették. Az élelmiszeripari követelmény szerint elegendő ugyanis, hogy a rákok fél évig a tóban tenyésszenek, mielőtt kifogják, és autentikusként eladják őket.

0 Tovább

Üzenet a csapágyfüggő társadalomnak

Meglehetősen látványos hamisítás elleni kampány videóval rukkolt elő a nemzetközi csapágygyártókat képviselő szövetség (World Bearing Association – tudtátok, hogy van ilyen?!). Miután az első másodpercekben rávilágít arra, hogy a világon tényleg mindent hamisítanak, még a csapágyakat is, okosan jelzik, hiszen a laikus közönségnek ez eszébe sem jutna, hogy milyen sok iparág használja ezt az eszközt, és hogy mennyi minden múlhat egy apró kis alkatrész szabályos működésén.

A következőkben kiderül, hogy a csapágyhamisítás egy világszerte jelentkező probléma. A hamisítványok műszaki cikkekbe történő beépítése, majd meghibásodása – amely a gyengébb minőség okán nagyobb valószínűséggel következik be, mint az eredeti cikk esetében - jobb esetben csak bosszúságot okoz, súlyosabb esetben a termelés hosszabb idejű megakasztását eredményezi, a legrosszabb forgatókönyv szerint viszont katasztrofális baleset okozója lehet.

Végül, felhívják a figyelmet arra, hogy a fent vázolt veszélyekkel szemben a megbízható gyártóktól történő beszerzéssel lehet hatékonyan védekezni.

3 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek